Wredne programy rozsyłane przez idiotów (?)

Ostatnio do mojej siostry doszła dziwna wiadomość. Pewien koleś miał przysłać jej MMSa. Doszło coś dziwnego, pisało ‘Download enable’ a nic się nie pobierało, ogólnie nie wiem co to mogło być, w tym telefonie jest menu w języku angielskim wiec średnio jarzyłem.

Nie można było od razu tego czegoś usunąć. po kilku minutach okazało się że z konta zniknęło ok. 30zł. Siostra poszła do Orange się dowiadywać i okazało się że niby były wykonywane połączenia za granicę na numer zaczynający się na +35 (myślę że do Irlandii, tam jest kierunkowy +353) a przecież nigdzie nie wydzwaniała.

Pytanie brzmi: czy możliwe jest że ten podejrzany kolega podesłał jakieś dziwactwo np. z internetu przez które stała się ta tragedia kosztujaca moją siostrę wiele nerwów i 30zł?

Możliwe hakerzy komurkowi?

Są sposoby ale ten programik a raczej dziadostwo po angielsku nie zależnie od MENU telefonu.

Co się okazało i porszę podaj MOdel telefonu i producenta :slight_smile: :stuck_out_tongue:

To jest Motorola V360

HA TO NIEWIEM SŁYSZAŁEM O CZYMŚ TAKIM NAJLEPIEJ DAJ ORANGE TEN NUMER GOSTKA :slight_smile: