Wrzucanie filmików na youtube

Hej,

Mam pytania do osób które wrzucają różne filmiki na youtube:

  • w jakiej rozdzielczości je nagrywacie (do jakiej je kompresujecie) / ile klatek na sekundę?

  • czym je kompresujecie (jaki kodek) ?

  • czym montujecie filmy na youtube?

Dzięki.

Pozdrawiam,

nic z tych rzeczy… normalnie dajesz przeglądaj i wrzucasz.

Rozdzielczość i FPS takie na jakie pozwala ci twoje urządzenie nagrywające (aparat/kamera/komórka), ponieważ teraz youtube obsługuje każdą rozdzielczość i 60fps.

Ja kompresowałem Xvid, jeśli to HD to najlepszy będzie x264/h264, tylko nie kompresuj na WMV, bo yt nie lubi tego formatu (obsuwa muzy, nie chce się wrzucić).

Z darmowych pisałem już w jednym temacie viewtopic.php?f=3&t=405951, z płatnych: Ulead video studio plus (dobry dla początkujących użytkowników, jest w wersji PL), Sony vegas (movie studio/platinum/pro - różna cena, możliwości, nie polecany początkującym, ale daje ogromne możliwości), Adobe premiere elements (słabsza wersja programu do obróbki wideo popularnej firmy), Adobe premiere pro (bardziej zaawansowana i trudniejsza w obsłudze wersja programu do obróbki wideo Adobe), Adobe After effects(program do tworzenia efektów specjalnych do filmów typu animacje, czy inne efekty, bez których nie powstało by wiele produkcji wielkiego ekranu :smiley: ).

Resztę popularnych programów do obróbki wideo znajdziesz tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i … ws,46.html.

Jeśli chcesz mieć legalny i płatny program z niską cenę, to w czasopismach czasami się zdarzają (chociaż bardzo rzadko, przykładowo ja mam program Magix Movie Edit Pro z jednego z czasopism komputerowych), ewentualnie pozostaje allego.