Wskaźnik 'prawo-lewo' w WIN7

Dziś kupiłem sobie laptopa z WIN7. Nie potrafie wyłączyć pewnej funkcji, która działa tylko podczas użytkowania na touchpadzie. Bedzie nawet ciężko wyjaśnić oco chodzi, no ale postaram się. Gdy najade wskażnikiem na jakiś suwak prawo-lewo i chce przesunac wskaznik w prawo lub lewo, to wyskakuje mi wlasnie jakis taki symbol z dwoma strzaleczkami w lewo i prawo, przez które niemoge dalej przesuwac moim wskaznikiem myszy. Najlatwiej jest to zauwazyc np podczas przewijania filmu w windows media playerze. Chciałbym to wyłączyć,ale nie umie znalezc nigdzie takiej funkcji. Weszlem we właściwości myszy-zaawansowane-ustawienia zaawansowane funkcji-gesty i tamte miejsca posprawdzalem, ale nie widze zeby wylaczyc ten symbol prawo-lewo.Mam nadzieje, ze idzie sie polapac o co mi chodzi. W viście też to jest. Moge tez dodac,ze ten symbol nie pojawia sie tylko na suwaku, ale tez na np, srodku ekranu, podczas gdy chce przesunac myszke idealnie w prawo/lewo.

Sprawa mam nadzieje ze blaha i prosta, ktorej rozwiazanie nie zajmie wiekszej ilosci czasu.

pozdrawiam

Zrób chociaż zdjęcie pulpitu gdy to wyskakuje…

w xp też to jest w 98 też i 95 pewnie też ,w linuksie też to jest,nie jestem pewny ale w macu też to jest

jakbyś chciał to wyłączyć to byś nie mógł zmieniać rozmiaru okien np przeglądarki,mojego komputera

tego chyba się nie da wyłączyć co najwyżej w rejestrze

a jak klikniesz to da się touchpada przesunąć

sprawdź jeszcze w sterownikach touchpada

Aaaa dobra, juz ogarnalem. Chodzi o to, ze dolna czesc touchpada jest zaprogramowana dla tej funkcji, ktora rzekomo usprawnia przewijanie rzeczy na prawo i lewo. Zeby to ominac wystarczy jezdzic palcem po srodku touchpada, nie po dole. Pzdr :slight_smile:

Albo wyłączyć ową funkcję w programie dostarczonym wraz z sterownikiem touchpada :slight_smile:

Tak. Albo wejść w panel sterowania - sprzet i dzwiek - mysz - zaawansowane - ustawienia zaawansowane funkcji - płytka dotykowa - potem przycisk ‘ustawienia’, który jest obok ‘uzyj funkcji ruch bezwladny’ - obszar przewijania - na koncu maksymalnie zmniejszyc rozmiar tego miejsca na dole, ktory sluzy do przewijania.

To by było na tyle w tym temacie:)