Współpraca Avast-Comodo

Od pewnego czasu przy skanowaniu dysków avastem otrzymuję komunikaty od comodo, że moduł “ashSimpl.exe” próbuje modyfikować różne pliki. Zawsze są to pliki typu *.exe i najczęściej (przechowywane na drugim dysku) instalki, oraz pliki A0000*.exe z System Volume Information. Oczywiście blokję taką działalność skanera, ale nie daje mi spokoju, czy avast nie uległ jakiejś dywersji. Spotkał się może ktoś już z takim problemem i może wyjaśnić przyczyny?

Ale który - firewall czy antyvirus ?

Bo jeśli antyvirus, to być może się tną.

Ogólna zasadą jest brak jednoczesnej pracy

dwóch programów antywirusowych

Co ty powiesz, asteriskowi chodziło o to czy masz Antyvirusa Comodo, czy Firewalla Comodo.

… a są tacy co ładują po dwa antywiry ? :o Jasne, że firewall :slight_smile:

Może tu coś znajdziesz

viewtopic.php?f=16&t=80389&st=0&sk=t&sd=a&start=315

Dzięki jacu08 , ciekawa lektura. Przyswoiłem nawet kilka newsów. Jednak u mnie CFP3 pracuje całkiem dobrze nawet z Defense+. W ogóle zastanawia mnie próba modyfikacji pliku przez skaner avasta (jeśli nie znajduje wirusa). Niestety nie wiem w jakim zakresie ma się odbywać modyfikacja. Być może znaczy przeskanowane pierwszy raz aplikacje. W każdym razie jeśli to nie fałszywe alarmy Defense+ to avast mógł zostać zainfekowany, czego się właśnie obawiam :frowning: