Wszystkie aplikacje znakowe zawieszają się


(system) #1

Witam. Mam problem z nowym komputerem, otóż przy dowolnej aplikacji znakowej takiej jak na przykład norton comander przy przejściu do trybu pełnoekranowego aplikacja się zawiesza. Aplikacje tego typu są dla mnie o tyle ważne, że na komputerze tym m.in. miał działać program księgowy który pracuje w dos'ie i przy trybie pełno ekranowym lub w okienkowym przy minimalizacji i powrocie program się zawiesza.

Komputer jest nowy i wszystko prócz ww aplikacji znakowych działa perfekcyjnie.

Specyfikacja techniczna komputera:

Procesor: AMD Phenom 9550 X4

Płyta Główna: ASUS M2N-XE

RAM: Kingston 2 x 1024MB 800MHz DDR2 CL5

HDD: Caviar 250GB 7200 16MB SATA2 WD2500AAKS

Karta Graficzna: ASUS EAH3650 SILENT Radeon HD3650 512MB/128bit

Zasilacz: ModeCom ATX Feel III 500W

System Operacyjny: Microsoft Windows XP Prof. sp3


(goomish) #2

Jeżeli to rzeczywiście programy DOS-owe (a nie konsolowe programy win32), to moim zdaniem najlepszym wyjściem będzie uruchamianie ich w jakimś emulatorze. na przykład DOSBox [\*]. Windows XP (a tym bardziej Vista, choć w tym przypadku nie o tym systemie mowa) ma bardzo ograniczoną emulację stareńkiego DOS-a i mało co działa choćby jako tako, nie mówiąc już o poprawnym działaniu.

[\*] Możesz jeszcze pokombinować z globalnymi dla Wirtualnej Maszyny DOS parametrami w plikach autoexec.nt, config.nt lub odpowiednimi (indywidualnymi) wpisami we właściwościach skrótu do programu DOS, ale IMO niewiele zdziałasz.


(mati75) #3

:hahaha: Zapewne nie wyrabia