Wszystkie gry się tną nawet po formacie. Grafika spalona?

Witam problem dotyczy kompa mojej kuzynki. Na jej kompie (Athlon jakiś 2Ghz , grafika GF 4 MX, 512 MB RAM) cięły się absolutnie wszystkie gry (nawet Colin mcRay Rally 2 i inne naprawde stary gry), net też mulił, pomyslałem że jest nieźle zasyfiony i tyle więc zrobiłem formata, poinstalowałem wszystkie sterowniki itd i nic się nie zmieniło. Jak się gry zacinały tak samo się tną. Bez zmian. Net lepiej troche ale nie o to chodzi. Komp jest czysty więc mam pytanie: co sie zepsuło? Karta graficzna? Czy też może coś innego?

Sciągnij nowe strowniki do karty graficznej ze strony NVidia. A co do spalenia karty to by obrazu nie było i kom bi ci się nie włączył :wink: .

Tu masz najnowsze stery. Wywal stare z dodaj\usuń programy i zainstaluj je. Spróbuj jeszcze zdefragmentować dyski.

Sprawdź czy karta ci się nie grzeje. Ściągnij Everesta i skontroluj temperature.

Te objawy mogą świadczyć również o uszkodzeniu dysku, lub o „umierających” kondensatorach na płycie głównej (ja tak miałem – system zaczął pracować wolniej, spadła wydajność, okazało się, że kilka kondensatorów spuchło i trzeba było je wymienić, po wymianie wszystko wróciło do normy). Jak możesz, to otwórz obudowę i przyjrzyj się, czy kondensatory są w porządku

stery już różne próbowałem i stare i nowe i najnowsze i w ogóle wszystko co się dało. Zobaczę te kondensatory i temperaturę następnym razem jak u niej będę. Ale temperatura raczej nie bo nawet na zimnym kompie tak jest, a poza tym później całego kompa w środku czyściłem sprężonym powietrzem i jak patrzyłem to wszystko było zimne, a otworzyłem go zaraz po wyłączeniu.

Podaj napięcia z Everesta i BIOS’u.Możliwe że zasiłka badziewna.Podaj model i moc.