Wszystkie przeglądarki kaput :(

(Zagorskid) #1

Witam, mam następujący problem:

Od bardzo długiego czasu w IE strony wyglądają tak:

screen29yc.th.jpg

W ogóle, żeby się coś otworzyło trzeba klikać po kilka razy "odśwież", więc już dawno z IE dałem sobie spokój. Mogę dodać, że mój brat ma takie same problem w pracy :? .

Przesiadłem się więc na Firefoksa, przez około tydzień śmigało aż miło, lecz po pewnym czasie zaczęło się dziać to samo co w przypadku Internet Explorera. Co chwile wyskakuje komunikat "dokument nie zawiera żadnych danych", nie ładują się też obrazki:

screen30rv.th.jpg

No to co mi jeszcze pozostało? Tak, Opera :). Więc kolejna przesiadka. Byłem z Opery bardzo zadowolony, wszytsko ładnie i pięknie, aż tu nagle kilka dni temu wszystko zdechło. Podczas ładowania strony (obojętnie jakiej) w pasku postępu pisze "trwa oczekiwanie na #XX połączenie z XXX". No i można czekać... Godzinami... Wygląda to tak:

screen19zr.th.jpg

Nic tylko się załamać... :frowning:

Nie mam raczej żadnego syfu, mam noda32, robiłem też skany pandą active scan, ad-aware, spybot sd, MS Antispyware, CWShredder... Próbowałem przeinstalować Operę (na niej najbardziej mi zależy :wink: ), czyściłem rejestr... dalej to samo :(.

W razie czego daję logo z hijacka:

POMOCY :cry:

(boczi) #2

Najprawdopodobniejszym wydają mi się problemy z Twoim łączem internetowym, nie z winy Twojego komputera.

Jakie masz połączenie? Najlepiej skontaktuj się z dostawcą...

Log IMO czysty!

I zrób jeszcze jeden test, wyłącz Outposta przy przeglądaniu stron i zobacz, jak będzie.

(Zagorskid) #3

Mam pakiet MN 128 kbps firmu Miconet (http://www.mikolow.net). Ogólnie wszystko chodzi dobrze - gg, skype - nie ma żadnych problemów.

Wyłączyłem Outposta i dalej jest to samo :frowning:

PS. Czy problemy z Operą mogą być jakoś związane z tym, że przeszedem ostatnio z gg na power project? Czasowo by się to zgadzało...

Złączono Posta : 12.07.2005 (Wto) 13:00

Aha, wcheśniej też miałem Outposta i wszystko działało :slight_smile:

(Kuz5) #4

To sprawdz to

A tak z czystej ciekawości wyczyść pliki tymczasowe Narzedzia => Opcje internetowe => I Usuń pliki i powiedz czy coś sie zmieniło.

(boczi) #5

IMO nie.

Skontaktuj się dla pewności z administratorem sieci Mikolow.net , popytaj, że nie działają Ci strony (http), a np. Skype i inne komunikatory działają.

Zapewne masz modem, wyłącz komputer, zresetuj go i włącz komputer na nowo, pokombinuj tak jeszcze.

(Zagorskid) #6

Z tym gg to nie za bardzo. Odinstalowałem PP i dalej jest tak jak było.

Czyściłem już wszystkie pliki tymczasowe ccleanerem.

Mam stałe łącze.

I to raczej nie jest wina łącza. Podłączałem się na chwile u sąsiadów, ale jest to samo.

Nie wiem, ale zauważyłem coś takiego: kiedy ostatnio formatowałem dysk (kiedyś w marcu...) to zaraz po instalacji wszystko chodziło. To się dzieje tak jakoś stopniowo.

Mój brat w pracy ma podobne problemy jak ja (z IE), a dostawcą internetu jest zupełnie kto inny.

(boczi) #7

Zrobiłeś to?

(Zagorskid) #8

Zauważyłem teraz jeszcze jedną ciekawą rzecz, mianowicie: kiedy zaczynają się te problemy z Operą (oczekiwanie na połączenie...), to Outpost w ogóle nie wykazuje aktywności sieci dla Opery. A teraz, kiedy piszę tego posta, nic nie ściągam itp., a Opera jest w zakładce "aktywność sieci", jej wpisy są na czarno, a nie na szaro (oznaczałoby to przerwanie połączenia).

(Kuz5) #9

Jak ci sie chce to zrób skan:

:arrow: Panda

:arrow: Kaspersky

:arrow: mks_vir

:arrow: Trend

:arrow: Dr.Web

Dodatkowy skan:

:arrow: PestPatrol

:arrow: Spybot Search & Destroy 1.4

:arrow: Ad-aware SE Personal

:arrow: CWShredder

Trzeba całkowicie wykluczyć iż problem powoduje syf

A nie instalowałeś niczego innego prócz power gg

Może bawiłeś sie jakimiś ustawienaimi

(Zagorskid) #10

Tak, wygląda jeszcze gorzej... Nie ma teraz ani jednego obrazka w IE.

Ale na IE mi akurat najmniej zależy :twisted: . Mi chodzi o Operę i te przerywane połączenia...

Złączono Posta : 12.07.2005 (Wto) 13:38

Nie, opróc power gg niczego nie zmieniałem.

A sufu nie mam, bo już sprawdzałem większością podanych przez Ciebie programów.

Złączono Posta : 12.07.2005 (Wto) 13:52

Już chyba mam rozwiązanie, jak na razie, tj. przez ok. 10 min chodzi dobrze :D. Nie wiem, czy to to, ale jakby co podam, może dla przyszłych pokoleń. W Operze trzeba zwiększyć limity połączeń:

Narzędzie>Preferencje>Sieć>Maks. liczba połączeń z serwerem (zwiększyć sobie, ja mam obecnie 32) i Maks. łączna liczba połączeń (ja mam 64).

Zobaczę, czy dalej będzie tak chodzić, a jak znowu by coś się sknociło to się odezwę :slight_smile:

(Dobreprogramy) #11

Nie jestem pewien, ale miałem podobny problem kiedy używałem outposta. On ma taką funkcję, że zapamiętuje treść odwiedzanych stron w przeglądarkach. I coś nie za bardzo ta funkcja działa, dlatego z czasem strony które się wcześniej odwiedzało przestają działać. Chodzi zdaje się o coś co się nazywa DNS cache. Domyślnie jest zaznaczone "enable". Kiedy to odhaczyłem problemy na moim komputerze znikły.

Pozdrawiam.

(Zagorskid) #12

No niestety to nie jest rozwiązanie (przynajmniej u mnie). Działo się tak wedy, kiedy Outpost był odinstalowany i "jechałem" na standardowej zaporze z XP. :slight_smile:

(Tomek Zamlynny) #13

właściwości internetowe=>> ogólne

usuń pliki cookie

usuuń pliki (zaptaszkuj Usuń całą zawartość offine)

ustawienia (Automatyczne, i 12 Mb)

właściwości internetowe=>> zaawansowane (ustaw na domyslne)

użyj programu do winsockfix (ktory ma za zadanie zresetowanie neta)

oraz programu IEFix do naprawy IE