Wszystko dziala wolniej pod Vista Home Premium

Witam serdecznie, od kad pamietam uzywalem systemu XP, tydzien temu zainstalowalem Viste home premium 64 bit + wszystkie najnowsze sterowniki ze strony producentow + wszystkie aktualizacje systemu. Jednak system mi dziala powoli, nieraz musze czekac kilkanascie sekund aby przelaczyc okna, wejsc w menu start, zamknac program do odtwarzania filmow. Gra GTA 4 z wszystkimi pachami dziala mi strasznie wolno, prawie nie da sie grac, ustawilem na prawie minimalne ustawienia i dalej mam pokaz slajdow, czasem jset w miare ok ale w 90% czasu grac sie nie da, probowalem wylaczac wszystko co zbedne, typu antivir, przegladarka, gg itp itd ale bez efektu. Nawe wylaczylem wszystkie efekty wizualne w visie (ustawienia dla najlepszej wydajnosci). Gra GTA 4 smigala mi pieknie na maks detalach pod XP, naprawde nie mam juz pomyslow, prosze o jakas pomoc, sugestie.

Moj sprzet to:

intel core 2 duo 2.8 64bit

4 Gb RAM DDR2 800MHz

asus P5Bcostam Vista edition

Radeon ICEQ 512 Mb

jesli potrzeba wiedziec wiecej to dajcie znac.

Jeżeli chcesz grać to zainstaluj sobie XP. Znajomy zakupił 3 miesiące temu laptopa za prawie 5 tysięcy (nie pamiętam modelu, ale jak się pojawi na GG to zapytam:) ). Pod Vistą Gta4 mu również działa mu wolno. Po zainstalowaniu XP Prof. wszystko od razu wróciło do pięknego grania.

Przy karcie z 512mb ?? wieżyc mi się nie chce.

jak używa commandline to jest to jak najbardziej możliwe :slight_smile:

przepraszam, masz racje, troche mnie ponioslo ale na mysli mialem ze naprawde plynnie i ladnie mi dzialalo na wyskokich ustawieniach, tam jest nawet taki pasek ktory pokazuje obciazenie karty graficznej ze wzgledu na ustawinia i nawet jak ten pasek byl czerwony to i tak mi gral dnie chodzila i wygladalala 200 razy lepiej niz teraz na viscie :frowning:

Bo gry na viście zawsze będą gorzej się sprawowały niż na xp’ku.

Vista to bardzo pamięciożerny i procesożerny system, którego sam z tych właśnie powodów nie używam.

Jeśli już tak bardzo chcesz mieć inny system niż XP (choć nie wiem dlaczego ludzi do visty ciągnie) to weź przynajmniej Windowsa Seven (7)

U mnie na 7 GTA 4 działała minimalnie gorzej niż na XP ale tylko minimalnie. Ewentualnie zainstaluj sobie dwa systemy i jeśli będziesz chciał pograć sobie w GTA przejdziesz na XP/7