Wszystko mi sie tnie nawet filmy i gry na internecie POMOCY

Help !!

Hej,

Na początek wykonaj skanowania programem OTL - informację jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

wirusów nie mam skanowałem wszystkimi antywirusami jakie znalazłem.Chyba wszystkimi jakie istnieją :stuck_out_tongue: spAle najbardziej denerwujące jest to że tnie się co ok 20-25 sek regularnie po 10 sek AGRHH !!

Hej,

Niektóre wirusy i inne zagrożenia bezpieczeństwa mogą być niewidoczne dla standardowego oprogramowania antywirusowego - czy przynajmniej skany wykonywałeś w trybie awaryjnym bądź przy użyciu płyty Live CD?

Przy pomocy zamiennika menadżera zadań - Process Explorer’a - sprawdź, jakie procesy powodują wspomniane zachowanie. Dodatkowo podaj pełną specyfikację sprzętu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

zaraz zerkne co to za program może akurat :stuck_out_tongue:

Dodane 19.03.2011 (So) 19:25

moim zdaniem to jest raczej coś w kąpie do wymiany np zasilacz bo ja to już wszystkiego próbowałem i nic.nawet przeinstalowywałem system

Sprobuj wylaczyc z autostartu programy, gdy masz ich duzo to potrafia kompa ładnie zamulic… Pozdro

może to z powodu że wymieniałem płytę główną i coś ze sobą nie gra ?? da się coś zrobić ?

A sterowniki do chipsetu itp. zainstalowane?

Hej,

Może tak być. Aczkolwiek posiadając na przykład system operacyjny “z dodatkami” może mieć miejsce dokładnie taka sama sytuacja. I wtedy instalowanie systemu na nowo też nie da zupełnie nic.

Gdybyś podał pełną specyfikację, tak jak prosiłem Cię w powyższych postach, może i to dałoby się ustalić.

:arrow: Sprawdzałeś jakie procesy obciążają kompa?

:arrow: Przeglądałeś autostart?

:arrow: Sterowniki do płyty głównej instalowałeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Byłeś o coś proszony…

Podaj napięcia i temperatury z BIOSu.

Sprawdź czy na płycie głównej nie ma napuchniętych kondensatorów.

Ale jak by miał napuchnięte to by mu w ogóle nie ruszał

I tu się mylisz. Nie miałeś takiej sytuacji to lepiej w ogóle nic nie pisz…

Miałem

Hej,

Zatem w zależności od tego, jaka to płyta i jak bardzo napuchnięte są kondensatory oraz od setki innych czynników, można założyć, że różne mogą być zachowania uszkodzonego sprzętu. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wypisz maksymalną liczbe pojemności dysku z systemem i jego obecną wolną pamięć

komp nie jest zamulony oczyściłem go porządnie robiłem wszystko co pisaliście i nic a specyfikacji nie podam bo niestety nie znam.Musiał bym co nieco poszukać.

Dodane 30.03.2011 (Śr) 19:29

a tym OTL skanowałem niby wszystko ok

To popatrz i podaj

Hej,

Większość informacji uzyskasz instalując i uruchamiając program Speccy albo CPU-Z. Programy te poprawnie rozpoznają nowy sprzęt jak i ten już dość wiekowy. :slight_smile:

Rozumiem, że sam porządnie sprawdziłeś logi? :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

komp naprawde nie jest zamulony to coś innego. Bo kiedyś było ok tylko po zmianie płyty się to stało…

Dodane 02.04.2011 (So) 12:06

System Operacyjny

MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

CPU

AMD Athlon 64 X2 6000+ 55 °C

Technologia Brisbane 65nm

RAM

2.0GB 2-Kanałowy DDR2 @ 259MHz (4-4-4-12)

Płyta Główna

ASUSTeK Computer INC. M2N68-AM SE2 (AM2) 54 °C

Grafika

SyncMaster (1440x900@75Hz)

ASUS EAH3650 Series (ASUStek Computer Inc) 44 °C

Dyski Twarde

313GB SAMSUNG SAMSUNG HD321KJ SCSI Disk Device (ATA)

244GB SAMSUNG SAMSUNG SP2504C SCSI Disk Device (ATA)

Napędy Optyczne

HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N ATA Device

Audio

ATI High Definition Audio Device

coś takiego

Dodane 02.04.2011 (So) 12:18

jak skanowałem programem do sterowników super sterowniki to wykryło mi 4 nie aktulane sterowniki… z jakiej strony można pobrać aktualne i jak mam się domyślić które są dobre ?

Hej,

:arrow: Czy po zmianie płyty głównej instalowałeś ponownie system?

:arrow: Czy instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

Ze stron producentów sprzętu. :slight_smile: Czyli na dobrą sprawę sterowniki do chipsetu płyty głównej oraz do karty dźwiękowej ze strony Asus’a, a sterowniki do karty graficznej ze strony ATI.

Pozdrawiam,

Dimatheus