Wszystko mi sie tnie nawet filmy i gry na internecie POMOCY

powiem ci że jak instalowałeś windows 7 po zmianie płyty

To zmień na xp i powinno chodzić

Dodane 04.04.2011 (Pn) 12:33

o i jeszcze spytam jaki miałeś system przed zmianą płyty głównej ??

miałem też windows 7.A na XP było to samo…i może warto dodać że niektóre gry się nie tną takie jak: Wrestling MPire 2008 czy mafia II ale reszta tak jak było tak i jest o co tutaj chodzi ??

Dodane 30.04.2011 (So) 17:07

a system to już ze 3 razy nowy instalowałem…

Hej,

Zatem albo jest to problem sprzętowy, albo lewy system (z rożnego rodzaju dodatkami, w postaci niepożądanego oprogramowania), albo błąd, który powtarzasz przy każdej instalacji.

:arrow: Czy po zainstalowaniu systemu instalujesz sterowniki do sprzętu - do chipsetu płyty głównej, do grafiki, dźwięku i pozostałych urządzeń?

:arrow: Czy problem nie zaczął się przypadkiem po zmianie jakiegoś sprzętu wewnątrz komputera - na przykład po wymianie karty graficznej?

:arrow: Jaki masz zasilacz - podaj producenta i model.

Pozdrawiam,

Dimatheus

sterowniki braciak instalował za każdym razem najnowsze.A problem jak już mówiłem po zmianie płyty głównej.bo sprzęt wymieniany był ze trzy lata temu i był ok.I niektóre gry się nie tną niektóre na potęgę… jak mnie to ■■■■■**

Hej,

Najważniejsze, czy nie zapomniał o sterownikach do chipsetu płyty głównej. Bez nich w systemie dziać mogą się różne rzeczy…

Czy wymagania poszczególnych gier - tych, które się tną, i tych, które nie - są porównywalne? Czy może tną się tylko nowsze?

Co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie to nie jest zależne czy gra jest stara czy nowa.Bo Mafia II jest raczej z tych nowszych a nie tnie się.Braciak teraz coś kombinował przez cały dzień i gry tną się coraz mniej.Może jeszcze jeden dzień i przestaną :Pa Zasilacz to wiem że jest bardzo stary…Ale niestety nic o nim nie powiem, bo po prostu nie pamiętam.On jest od kąd kupiłem tego kompa czyli 4-5 lat.Wszystko było wymieniane jakieś 2 lata temu a zasilacz niestety nie :frowning:

Hej,

Na początek sprawdź, czy poprawnie widoczny jest port graficzny i czy przyśpieszenie teksturowania jest aktywne. Sprawdzisz to w panelu DirectX (Start -> Uruchom -> dxdiag) w zakładce Ekran - wszystkie przyśpieszenia powinny być aktywne i włączone.

Wystarczy odkręcić jedną część obudowy komputera i na tabliczce znamionowej zasilacza wszystko powinno doskonale pisać. A swoją drogą faktycznie zasilacz może powodować problemy. Możesz napięcia sprawdzić przy pomocy miernika cyfrowego?

Pozdrawiam,

Dimatheus

wszytsko jest aktywne.I nadal jest źle raz się tną a raz nie…Chyba w końcu wymienie kompa bo mnie szlag jasny trafi !!

Hej,

Czyli OK.

Strasznie jesteś uparty, a to zasilacz może być źródłem problemów. Tym bardziej, że sam napisałeś, że jakiś stary.

Pozdrawiam,

Dimatheus

No może coś siedzieć

w ostateczności Combofix

Ccleaner

Zrób skan

Pousuwaj niepotrzebne programy

Lub Reinstall Systemu

Hej,

Dokładnie - w ostateczności. :slight_smile: Nienależyte użycie ComboFix’a może całkowicie unieruchomić system - i wtedy bez jego reinstalacji się nie obędzie.

Też jest to jakiś pomysł - jeśli problem nadal występuje, mamy w 100% do czynienie z problemem sprzętowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

zauważyłem że przy cięciu się CPU skacze mi do 100 % raczej dziwna sprawa ;/ i to nie jest tak że gdy coś uruchamiam bo to jest jasne że wtedy się podwyrzsza,i to nie jest zależne czy coś chodzi czy nie po prostu co jakiś czas nabija na 90-100 % poradzicie coś ?

Dodane 16.09.2011 (Pt) 18:41

to jest chyba wina zasilacza,wszystko było wymieniane a zasilacz nie,ma juz z dobre 5-6 lat ;/ i próbowałem wszystkiego co znalazłem na necie,ściągałem rozmaite program czyszczące instalowałem sterowniki ,nic to nie dało,mam jedno pytanie ile taki zasilacz może średnio kosztować ?

Hej,

Zatem przy pomocy Menadżera zadań bądź jego alternatywy - polecam Process Explorer’a - sprawdź, jaki proces tak mocno obciąża procesor. Dzięki temu drugiemu z programów będziesz miał możliwość sprawdzenia także usług, które wchodzą w skład procesów svchost. Wróć z wynikami.

Może tak być. Aczkolwiek w przypadku błędnie działającego zasilacza częściej mamy do czynienia z restartami bądź wyłączeniami komputera, a nie z zacinaniem działania. Wszystko też zależy od tego, jaki posiadasz obecnie zasilacz - podaj jego producenta i model.

To też zależy od tego, jakiej mocy ma być zasilacz. Jedno jest pewne - nie warto kupować no name’ów, tylko zasilacze porządnych firm. Te pierwsze potrafią niekiedy puścić całą budę z dymem… Przy wyborze możesz kierować się listą. Co do samej ceny 400W Chieftec, Amacrox czy Corsair to wydatek około 170 - 190 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus

?? a jak skopiować wyniki z tego programiku ?? raczej nic zbytnio nie obciąża…a propo zasilacza nie chcę mi się odkręcać tych klap.bo muszę odrazu cały komputer odpinać. a mam marny dostęp do tych wszystkich kabli ;/

Zainstaluj SpeedFan’a i podaj temperatury podzespołów.

1.Możesz też próbować wymienić taśmy ATA/SATA od dysku i odpiąć napęd optyczny i odpalić bez napędu i sprawdzić rezultat.

A najlepiej to pobierz programiki do diagnozowania podzespołów. Polecam Hirens Boot CD.

http://www.hiren.info/pages/bootcd

Dodane 24.09.2011 (So) 18:30

Ewentualnie możesz jeszcze odpalić jakiegoś live cd i sprawdzić czy to wina systemu,

Jeśli będzie chodzić stabilnie to wina oprogramowania= formacik :wink:

Pozdrawiam :smiley:

nie systemu formatować nie trzeba ;p kilka razy był reinstal ale to nic nie pomogło programy raczej nie zamulają,to coś ze sprzętem,bo te skoki prosecosra to dziwna sprawa jest ;/

Hej,

Nie masz nic kopiować. Po prostu obserwuj czy któryś z procesów nie obciążą procesora mocniej i częściej niż pozostałe. Zresztą sam napisałeś, że przy cięciu się CPU skacze do 100 %. Sprawdź też jakie jest zużycie RAM’u. Może w nim jest problem?

Wiesz - Twój wybór. Jeśli nie chcesz poprawnie zdiagnozować problemu, Twoja sprawa… Najlepiej byłoby pożyczyć choć na kilka godzin zasilacz z innego, sprawnie działającego komputera, i przetestować czy zwieszanie się komputera nie jest spowodowane słabym bądź umierającym zasilaczem. Zresztą pewnie porządne czyszczenie komputerowi też by się przydało…

Też dobry pomysł. Jeśli temperatury nie będą się wyświetlać, można użyć programu Speccy dostępnego na wortalu. Wróć z wynikami.

Czas najwyższy się zdecydować, co w końcu z tymi skokami jest i jakie procesy go powodują.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dobra zabiorę się do tego.i wrócę z wynikami :slight_smile:

Dodane 30.09.2011 (Pt) 19:41

Więc tak, uchyliłem wreszcie tego kompa zasilacz to tracer 4life/400 AC230V 4A 50Hz Dla gałęzi +3,3V i 5 V to tyle,trochę jeszcze go odkurzyłem i przetarłem bo wszystko było w kurzu

jakiś czas temu siedziałem sobie na kompie i nagle mi zgasł.Zasmierdziało plastikiem.Okazało się ze zasilacz i płyta główna są spalone ;d po wymianie zasilacza i płyty wszystko śmiga aż miło :slight_smile: temat do zamknięcia