Wszystko się tnie - problem z komputerem

Witam,

Mam nadzieje że dobry dział wybrałem do mojego problemu, zaczne temat może od tego że mam już dość przestarzałego kompa, złom jakich mało powiem tylko tylko że od 2001 roku wymieniłem w nim tylko karte graficzną, dodam że ramy mam jeszcze te starsze, dobra pośmialiśmy się z mojego sprzętu teraz pora na główny temat, z racji że komputer używam głównie do serwowania po internecie i czasem granie w jakąś gre o małych wymaganiach sprzętowych (FIFA08) to mi taki komputer wystarczał, ogólnie zbieram na nowy i kupuje za miesiąc-dwa nowego, no ale ten miesiąc-dwa bez komputera jak bez ręki, czy coś wydrukować czy jakąś prace przepisac ze sciągi, zreszta wiadomo. Pisze jak bez ręki, bo o aktualnym stanie mojego sprzętu można tak powiedzieć, bo trudno zapewne powiedzieć że on chodzi, używając sloganu młodzierzowego - on zamula, tnie się dosłownie wszystko, prosty przykład - rozmowa gg, co jakiś czas gdy wćisne enter i chce wysłać wiadomość to okienko gadu zrobi się całe białe na jakąś mine i dopiero pojawia się dalsza część rozmowy, strony internetowe to się zacinają każda gdy przełaczam na inne, tutaj to chyba z dwie minuty musiałem czekać aż się wgra całe forum, teraz gdy pisze i uruchomiłem winampa to czasami muza się zacina i przeglądarka przytnie, dzieje się tak od dwóch dni, nic nie instalowąłem nowego potężnego, jedynie Offica do przeglądania dokumentów z waszego serwisu dobreprorgamy, wcześniej jeszcze RaV do oglądania telewizji przez internet i on właśnie był trojanami obsypany troche,ale o tym później, wczoraj gdy już mnie ten komputer ładnie wk… nie skoncze, bo wiem że zabronione - zdenerwował to postanowiłem właczyć sobie dla relaxu gre - FIFE08 która wczesniej bez problemowo chodziła, ku mojemu zaskoczeniu już na wstepie przy wyborze języku gry zacinka ładna, później wczasie gry i chodzenia po menu, nawet zacieła się do tego stopnia że muzyka w grze się zacieła i cała gra na około 30 sekund, no parnaoja. Wtedy postanowiłęm już się nie bawić z tym komputerem, usunołem błedne wpisy w rejestrze EasyClenarem i usunołem niepotrzebne pliki tym samym programem, zeskanowałem avastem komputer nic nie wykrył, zeskanowłąem skanerem online komputer i wykrył 5 trojanów http://i56.tinypic.com/2805t91.jpg wiekszość nich była w programie wyżej wspomnianym odrazu usunołem ten program z komputera i wcześnie przez mks_vir te trojany, po resecie komputera nadal zamulka i tniecie ładne - ja już nie mam pomysłów co dalej robić, wiem że tutaj się wkleja jakieś logi komputera czy coś, nie pamietam, a niechce teraz przechodzić na inną strone bo boje się że zaraz się wszystko przytnie i strace zaraz napisany tutaj tekst, więc wole już kliknoć - wyśli. Przepraszam serdecznie za moje błedy ortograficzne,ale pisze w pośpiechu i nerwach.

Mój komputer: System Windows XP, 2,42 GHz procek Intel, 256 RAM (starych), karta graficzna Radeon 9250.

Pozdrawiam.

Optymalizacja by ForuM:

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html?hilit=optymalizacja#p2514625

Gdzie moge sprawdzić te napięcia i temperatury BIOSu ? Patrze w Everest i nie ma tam informacji o temperaturach. Co do napuchniętnych kondesatorów to nie sądze, bo ten komputer ma też momenty że chodzi elegancko, np teraz jest wszystko dobrze strony śmigają elegancko, a za chwile pewnie znów wróci zacinka na całego. Zaraz podam log z OTL.

Dodane 04.09.2010 (So) 21:15

Log z HJT:

http://wklejto.pl/76103

karolpdk , co do logów, poczytaj

zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html

No przecież wkleiłem z wklejto.pl

DO BIOS-u wejdziesz najprawdopodobniej klawiszem “Delete”(ew. którymś Funkcjonalnym) podczas wyświetlania ekranu POST (pierwszy ekran po uruchomieniu komputera).

W BIOS-ie odnajdź dział: “PC Health Status”, ewentualnie “Hardware Monitor”.

Tam odczytasz temperatury i wartości napięć.

W Evereście Zakładka Komputer->Czujnik i dajesz screena albo podajesz manualnie odczyty.

karolpdk , piszę tam coś o HJT ?<-tego programu się nie używa bo jest jednym słowem do niczego,logi które powinieneś zamieścić to logi z OTL

Lookash89 - http://i55.tinypic.com/29pu6av.jpg

Łukash - właśnie skanowłem tym OTL ale zacieło się wszystko i dałem reset, a ten OTL skanuje dość długo w przecienstwie do HJT - dam ten log jeśli będzie potrzebny.

Podaj odczyty z BIOSu jeszcze.

http://i54.tinypic.com/2lw8237.jpg

Napicia w sumie nie wyglądają najgorzej jeszcze…

Robiłeś coś z tego?

Nie, bo od kiedy założyłęm ten temat komputer chodzi jak nowy i nic się nie tnie, no ale jak wspomniałem wcześniej - pewnie do czasu, zaraz włącze jakąś gre i zobacze czy będzie się zacinała. No i ogólnie z tego co tak patrzyłem na szybko to sporo roboty jest z tymi optymalizacjami, a jak wspomiałem wcześniej ja tego kompa wyrzucam na złom za jakieś dwa miesiące albo i wcześniej, wiec nie chce mi się już zbytnio aż tak przy nim grzebać, myślałem o jakimś skanowaniu jakimś programem, hm… tylko jakim, a tak na marginesie tematu - możez mi na styk powiedzieć ile jest wart mój komputer ? 100 PLN :> hehe, bo niewiem czy do lombadu sens oddać.

Dodane 04.09.2010 (So) 22:19

http://i51.tinypic.com/15foxvo.jpg

Szczerze mówiąc nie za bardzo opyla się sprzedawać:P Opłata za transport to byłaby połowa wartości:P

Tutaj masz coś podobnego.Za samą płytę z procem i chłodzeniem może koło 100 może byś wziął.

To ładnie hehe, teraz mam monitor droższy od komputera, bo sobie kupiłem nie dawno monitor 22’cale za 550 PLN, komputer planuje składać, będe miał gdzieś 2500 PLN na to. Narazie nie tnie mi się już tak - odpalam gre zobacze czy tnie. :]

A czasami komputer nie zwolnił po podłączeniu nowego monitora ?

Tak, przez pierwsze 5 minut po podłaczeniu zamulało wszystko, później okej i cały czas było dobrze. Monitor mam od połowy sierpnia.

Narazie wszystko jest okej, nie tnie o dziwo, gra też chodzi bez zarzutu.

Bo wiesz pytam dlatego, że pewnie zmieniałeś rozdzielczość, a ten monitor wymaga pewnie wyższej niż ten co miałeś wcześniej. Dlatego może twoja konfiguracja “nie wyrabiać” :stuck_out_tongue:

PS.Na przyszłość trzeba się zastanawiać, bo monitory są zgubne, bo przejście z już dużej 1024x768 na np. 1680x1050 lub nawet 1920 x 1080 pikseli, wtedy komputer musi generować 2x - 3x większy obraz

Wiem o tym akurat, aż tak zielony nie jestem - przed zakupem monitora zakładałem na tym forum odpowiedni temat i pytałem czy nowy nabytek w ogóle odpali na mojej karcie graficznej. Po zakupie podłączyłęm monitor i przez pierwsze chwile lekko zamulał komputer, później już okej, nie mam jakieś wielkiej rozdzielczości ustawionej jest to - 1152x864, tych wiekszych rozdzielczośći nie obsługuje moja karta graficzna, ale jak pisałem wcześniej niedługo wymieniam cały sprzęt. :slight_smile: