Wtyczki Power Project wykrywane jako wirusy

(Kojot) #1

Panda Titanium Antivirus 2005 wykrywa mi wtyczki od Power Project (semsms.exe; pgg-config.dll; emchecker.dll). Mam włączoną heurystyke i analizę behawioralną. Czy da się coś zrobić, aby nie wykrywał mi tego jako wirusy bez wyłączania heurystyki i analizy behawioralnej ??

(Haspet) #2

semsmsm u mnie był wykrywany jako Trojan a inne programy pokazywały że ma jakieś "moduły spziegujące" albo uważany za niebezpieczny prog. dziwne ale jakośw to nie wierze

(Kojot) #3

Właściwie bez tych wtyczek można przeżyć. Z emchecker nie korzystam bo mam Thunderbirda. Pgg-config też rzadko używam, bo nie zmieniam wtyczek prawie wcale, a jeśli bym już zmieniał to mogę przez edycje pliku powergg.cfg. Semsms używam czasem, ale jakoś przeżyje i bez niego.

Spróbuje jeszcze zaktualizować wtyczki, może nowsze wersje są poprawione.

Ale jeśli ktoś ma pomysł jak wyeliminować ten problem to czekam na odpowiedź. :slight_smile:

Zauważcie, że wykrywane są jako szpiegi wtyczki, które wysyłają dane do jakiegoś serwera (nie do serwera gg).

Na przykład: PGG-Config wysyła dane o wersji naszych wtyczek do serwera aktualizacji;

Emchecker wysyła nazwe użytkownika i hasło do serwera pocztowego.

Semsms natomiast wysła treśc smsa do serwera z bramką sms.

Jako szpiegi nie zostają wykryte wtyczki zmiany statusu, inwigilator, ukrywacz itp. , bo do wszelkich operacji jakie przeprowadzają wykorzystują serwer Gadu-Gadu.

Np. Inwigilator pobiera dane o połączeniu z serwera GG, a Ukrywacz udaje, że osoby, przed którą chcemy się ukryć nie ma na naszej liście kontaktów.

Tak więc jest to z pewnością pomyłka Antywirusa spowodowana wyczuleniem na nieznane dotąd wirusy :slight_smile:

(Trebron) #4

Miałem podobnie z programem NetLimiter - wykrywało go jako narzędzie hakerskie. Wyłącz lub zmniejsz "agresywność" analizy heurestycznej :slight_smile:

(Kojot) #5

Nie ma czegoś takiego.

W Pandzie Platinum miałem agresywność ale w Titanium mogę tylko włączyć albo wyłączyć heurystyke :?