Wtyczki upodobniające Thunderbird'a do The Bat!

Otóż zastanawiam sie nad zmianą klienta poczty elektronicznej, z The Bat! na Mozilla Thunderbird.

I mam z tym związane pytania:

  1. czy jest możliwe w burzowym ptaku widok kont pocztowych jak na poniższym obrazku?

  2. czy jest możliwe uzyskanie takiego okienka (to szare) o nadejściu nowej poczty w Mozilli?

  3. czy jest możliwe aby program sam sprawdzał automatycznie co jakiś czas stan konta pocztowego,

ale nie wszystkich tylko jednego wybranego?

Jeśli potrzebne będzie zainstalowanie wtyczek to proszę o podanie ich nazw i linków do nich.

Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

c9110bd5177f03e9m.jpg

nie polecam zmiany bo to naprawdę dobry program i możemy mieć pełną wersję tylko za cenę gazety.

A ja polecam Thunderbirda. Jeśli chodzi o mnie, to bardziej do mnie dotarł Thunderbird niż TheBat!. Wiele razy próbowałem się przekonać do TheBata, ale jakoś nie bardzo mi przypadł do gustu.

A co do twoich pytań:

  1. Jest to możliwe. Przy tworzeniu nowego konta po prostu wybierasz jakiś inny folder a nie “folder lokalny”

  2. PopUP wyskakuje automatycznie przy odebraniu nowej poczty - wygląda trochę inaczej, ale jest

  3. Tak. jest to możliwe. W konfiguracji kont masz opcje, żeby sprawdzał automatycznie konto. W tych kontach, w których nie chcesz mieć sprawdzanej poczty po prostu to odznaczasz i już.

Dodatkowo jest sporo fajnych rozszerzeń do Thunderbirda.

Ja korzystam z:

additional_folders_view - dodatkowy widok np ulubionych folderów (coś jak w Outlook’u 2007)

attachmentsizes - podczas tworzenia maila w okienku z załącznikami oprócz nazwy podaje wielkość plików

contacts_sidebar - pod listą kont wyświetla kontakty

lightning - chyba moja ulubiona wtyczka - organizer i kalendarz

minimizetotray - umożliwia schowanie programu do ikonki w zasobniku

morefunctionsforAB - dodatkowe miejsca na dane w kontaktach

thunderbirthday - przypomina o urodzinach znajomych z kontaktów

xsearchbart - przywraca pasek wyszukiwania, który był we wcześniejszych wersjach Thunderbirda