Wyamiana wiatraczka z radiatorem w GF 4 MX

Siemanko :slight_smile:

Posiadam w/w kartę. W wiatraczku odłamała się jedna łopatka. Ale to chyba nie z tego powodu wiatrak nie działa. Czasami jak chcę go pokręcić “manualnie” to się zacina i coś w nim chrobocze. Cooler do tej karty przymocowany jest jakimś białym klejem od spodu, a z góry przymocowany jest takimi plastikowymi pinami. I mam pytanko, jest jakaś możliwość wymiany tego właśnie coolera? Jak się do tego zabrać? Jest może jakiś poradnik na jakiejś stronie o w/w czynności?

Pozdrawiam :wink:

Chyba bardziej opłacałby ci się zakup nowej karty graficznej, bo ta karta nie jest już produkowana a sam taki wiatraczek raczej już nie jest dostępny.

Na allegro są takie wiatraczki z radiatorem, które pasują do tej karty. Potrzebuje tylko jakiegoś poradnika do wymiany coolera.

nic prostrzego wymonowujesz karte z komputera i obok wiatraczka masz 2 zaczepy zwalniasz je i masz go w rekach - przy montowaniu nowego pasmaruj procesor pasta przewodzącą lub zakup sobie radiator zamiast coolera widziałem na allegro zmniejszysz troche decybeli w kompie ale to minimalnie koszt wiatraczka komplet około 10 zł koszt karty około 50 zł moze nawet mniej

Ja swojego GF 4 kupiłem za 40 zł :stuck_out_tongue:

Co do chłodzenia, to jeśli chcesz radiator to ten będzie pasował.

Niewiele droższy jest cooler

Mam pytanko czy ten cooler będzie dobry do GF 4 MX440 http://www.allegro.pl/item127630758_rad … kazja.html . Jeśli tak to, czy opłaca się go wziąć?

GeForce MX

GeForce 2 MX

GeForce 2 GTS

GeForce 3 Ti 200/ 300 /500

GeForce 4 MX200

GeForce 4 MX400

GeForce 4 MX420

GeForce 4 MX440 > jak pisze to pewnie będzie, ale zmież i zobacz czy nie będzie przeszkadzał np. kondensaror itd.

.

Chyba bardziej opłacałby ci się zakup nowej karty graficznej, bo ta karta nie jest już produkowana a sam taki wiatraczek raczej już nie jest dostępny.

Dobre w sprawnaej karcie nie działa mi wiatrak do kosza :lol: .

Chce mieć jeszcze jakiś pożytek z tej karty i musze jak najtańszym kosztem zmienić jej chłodzenie :stuck_out_tongue: . W starym kompie mam taką samą RIVE jak u Ciebie Tobi i na jej miejsce chce własnie włożyć GF 4.

Dzięki Wam :slight_smile:

ja mam 3 lata bez witraczka i piłuje w NFSU2 na max detalach i nic się nie grzeje. Dzieje się coś u ciebie. Jeśli nie to nie opyla się go wymieniać

NA GF 4 MX400?

chyba na max. detalach obsługiwanych przez karte, bo ta gra ma efektów duzo wiecej niżeli Ty widzisz na swojej karcie :slight_smile: