Wybieranie i wykonywanie poleceń głosowo


(Niewyczes) #1

Istnieją takie programy/strony, które na podstawie śpiewu, nucenia wykrywają konkretny utwór i wykonawcę. Zastanawiałem się, czy na podobnej podstawie istnieją aplikacje/programy, które za pomocą naszej komendy głosowej (jakieś jedno słowo np. "muzyka") wyszukują z listy polecenie (wcześniej ustalone) i wykonują go(według tamtego przykładu włączy się program do odtwarzania muzyki). Zasada działania jest obojętna, czy to bazuje na konsoli windosowskiej, czy jakimś innym językiem są zapisywane komendy to bez znaczenia. Może to robić tylko ograniczone zadania (np. tylko wyłączać maszynę). Nawet w kilku grach można poruszać się za pomocą mikrofonu i głosowych poleceń z tym, że tamten syntezator musi się wcześniej "nauczyć" naszego głosu.

Dzięki za odpowiedzi z góry.

Pozdrawiam


(pio_95) #2

Program typu KM Remote oferuje ustawienie wykonywania określonych akcji po rozpoznaniu słowa/zdania, którego wcześniej musi się "nauczyć".

Także windows 7 oferuje sam w sobie rozpoznawanie głosu i sterowanie za jego pomocą komputerem; niestety jest to możliwe tylko w wersji angielskiej.


(Niewyczes) #3

Seria programów KM Remote z tego co pobieżnie wyczytałem to obsługuje tylko win 2000 i xp. Niedługo będę miał win 7 i pewnie będzie to wersja anglojęzyczna, więc takie rozpoznawanie głosu będzie całkiem przydatne. Rozumiem, że będzie jaka zabawka dostępna we wszystkich wersjach win 7? Zastawiałem się również, czy jest sens szukać podobnych programików pod jakąś linuxową dystrybucję.