Wybiórcze klatkowanie aplikacji m.in. Firefoxa

Po formacie zainstalowałem sterowniki wszystkich sprzętów, w menadżerze urządzeń nie ma żadnego wykrzyknika.

Zauważyłem jednak problem z klatkowaniem niektórym aplikacji: niemiłosiernie klatkuje mi firefox (nawet po otwarciu np. onetu jak przesuwam stronę w dół to nie jest to płynne tylko przesuwa się co ok. sekundę i skacze).

Podobny problem występuje też przy przeglądaniu zawartości iTunes Store oczywiście w aplikacji iTunes, ale klatkuje tylko w głównym widoku zbiorczym, po wejściu w dowolną piosenkę, film czy aplikację nie ma klatkowania…

Przy tym klatkowaniu wykorzystanie procesora skacze w górę dość znacznie tak, że komputer spowalnia a nie powinien.

Nie bardzo potrafię zlokalizować źródło tego problemu. Flasha, shockwave playera mam.

Co ciekawe w Chrome wszystko jest w porządku, na co dzień korzystam właśnie z Chrome więc klatkowanie Firefoxa mi tak nie przeszkadza jak klatkowanie iTunes.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę czego to może być przyczyna. Przed formatem nie miałem takiego problemu, być może czegoś zapomnialem doinstalować ale nie mogę skojarzyć czego.

Witaj!

Jeśli chodzi o Firefoxa to prawdopodobnie przyczyna leży w akceleracji sprzętowej, która jeszcze nie współgra tak jak powinna ze sterownikami do kart graficznych. Nie napisałeś jakiej wersji używasz ale generalnie to jest tutaj :

Opcje -> Zaawansowane -> Ogólne -> Przeglądanie -> Korzystaj z akceleracji sprzętowej, jeśli dostępna. Odchaczasz pozycję, restartujesz przeglądarkę. Powinno pomóc.

Warto też, byś miał zainstalowane najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej. Daj znać jak wyniki.

Co do iTunes Store nie pomogę. Pozdrawiam

Sterowniki do karty graficznej (ASUS 3850) mam właśnie najnowsze od AMD Catalyst i nie wiem czy to nie ich wina.

Przed formatem nie miałem na pewno najnowszych sterów, pewnie jakieś co najmniej sprzed roku i nie było problemu.

Być może lepiej ściągnąć sterowniki ze strony ASUSA? Choć chyba uniwersalne od AMD powinny być też odpowiednie.

Firefoxa mam 11 beta 2. Zauważyłem jednak, że i w Chrome czasami przycina.

Otwarcie filmu w youtube na pełnym ekranie to w każdej przeglądarce klatkowanie (film z FPS 0,5…)

Podejrzewam, że to jednak sterowniki karty graficznej mimo, że najnowsze nie są odpowiednie.

Ściągne ze strony asus najlepiej i sprawdzę.

Edit: sterowniki grafiki były przyczyną problemów. Nie zawsze to co najnowsze jest najlepsze.

Zainstalowałem sterowniki najnowsze ze strony Asusa do tej karty graficznej co mam (wersja 8.930.0.0 wg DriverMax) i działają super, iTunes śmiga znów płynnie, Firefox także.