Wybiórczy brak dźwięku

Witam

Zauważyłem problem, mianowicie wygląda to tak, że dźwięk w filmach, grach i muzyce pozbawiony jest jednego kanału, tzn nie wiem czy dobrze to ujmuję, ale brak np dialogów w filmach, słów w grach. Dokładnie rzecz ujmując dźwięki te są wyciszone i zniekształcone.

Mam kartę SB Audigy i Win XP z SP3. Sterowniki do karty, podobnie jak kodeki (k-lite) świeżo przeinstalowane jako zdrowa reakcja na problem. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić bez przeinstalowywania Windy, powiem natomiast czego nie robiłem przed powstaniem usterki: nie mieszałem w systemie, rejestrze, nie instalowałem żadnego nowego oprogramowania, generalnie według mojej (nie)wiedzy, problem wziął się znikąd, Jeśli mam podać jakieś jeszcze potrzebne informacje pomocne w rozwiązaniu mojego problemu to słucham.

Karta jest na pewno poprawnie skonfigurowana? Być może masz nastawioną złą konfigurację głośników, czyli nie stereo, a 5.1 ? I czy masz podpięte dobrze głośniki tam, gdzie powinny być?

Spróbuj także sprawdzić na innych głośnikach czy słuchawkach, czy błąd nadal występuje.