Wybór anteny wewnętrznej do telewizora

Witam,

Mam takie pytanko czy jakbym kupił antenkę wewnętrzną taką: http://www.dipol.com.pl/pokojowa_antena … _A0250.htm lub taką http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_we … _A6030.htm ; to telewizor odbierałby podstawowe programy tzn. TVP1, TVP2 TVP-info , TVN, Polsat i Puls (może jeszcze coś)?

Gdzie mieszkasz? Nie masz azart? Ostatecznie brałbym drugą.

Mieszkam w wiosce pod Wrocławiem,ale to chyba nie ma znaczenia. Chodzi mi tylko o to czy mógłbym odbierać podstawowe programy telewizyjne na którejś z tych anten.

co to jest azart?

Slangowa nazwa instalacji anteny zbiorczej.

Pierwsza antena jest do telewizji analogowej więc na niej powinieneś odebrać podstawowe kanały o których wspominałeś. Druga zaś służy do odbioru programów cyfrowych. Jako że tv cyfrowa w Polsce jest na razie w fazie testów to może się okazać że nie będziesz znajdował się w obszarze pokrytym sygnałem testowym.

O ile w okolicy występuję całkiem znośny poziom sygnału to po zakupie pierwszej powinieneś być zadowolony.

Bzdura, nie ma specjalnych anten do odbioru DVBT, są to zwykłe anteny na określone pasmo, a nadruk DVBT jest tylko i wyłącznie chwytem reklamowym producenta.

czyli którą z tych dwóch wymienionych najlepiej kupić??

Kawałek drutu wygięty w odpowiedni kształt też będzie służył za antenę - sugerujesz że nadruk DVBT wystarczy żebym mógł zrobić na tym biznes ?? :o Po co w takim razie ktoś kiedyś określił częstotliwości pasm??

Idąc dalej tym tokiem rozumowania - zatankuj swojego “malucha” benzyną lotniczą - przecież to tylko taki trick marketingowy :wink: (benzyna to benzyna)

Trudno cokolwiek ci doradzić, nikt nie zna warunków odbioru TV u Ciebie. Jeżeli sygnał nie jest dobrej jakości na antenie zewnętrznej to o odbiorze na “pokojówce” możesz zapomnieć.

Tak się składa, że testowałem sygnał na antenie pokojowej od starego radia(tylko, że wtyk nie bardzo pasuje, ale łapie te kanały, które wymieniałem już wcześniej na średnim odbiorze). Chciałbym wiedzieć czy jakbym kupił antenkę pokojową z wtykiem antenowym to byłby lepszy obraz(chociaż trochę)?

Widzę że mieszkasz pod Wrocławiem.

Ja bym brał tego Sonusa. Ale musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał regulować w niej często wzmocnienie za pomocą pokrętła. Bo nadajniki na Ślęży (TVP1, TVP2, TVP Info/Wrocław, Polsat) mają bardzo dużą moc - nawet 1 MW (TVP2), zdarza mi się go złapać pod Łodzią. Z kolei nadajniki na Żórawinie (TVN, Puls) mają małą moc. Może też uda ci się odebrać TV Odra, która przez większość czasu transmituje program TV4 (nadaje z akademika Kredka we Wrocławiu).

Dobry odbiór uzyskasz tylko na antenie dachowej. Na dodatek powinna to być instalacja złożona z kilku anten kierunkowych.

Nie, sugeruję że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem gdyż wyraźnie napisałem że:

Poszczególne pasma pokrywają zakresy odpowiednich częstotliwości (stąd różne wymiary elementów anten, z wyjątkiem szerokopasmowych). A to czy na danej częstotliwości będzie nadawał cyfrowy Multipleks, czy pojedyncza stacja nadająca program w standardzie analogowym, dla anteny odbiorczej nie ma to najmniejszego znaczenia. Wprowadzenie standardów cyfrowych nie zmienia nic w zakresie pasm przeznaczonych dla TV naziemnej.

Tak że dalej podtrzymuję zdanie że napis na antenie DVBT czy DVB jest tylko chwytem marketingowym.

Teoretycznie powinien być lepszy (antena radiowa nie pokrywa pasm TV) i anteny do których linkujesz w pierwszym poście posiadają wzmacniacze sygnału.

A która z tych anten jest lepsza i mógłbym na niej złapać więcej kanałów??

Wszystkie pokojowe są bardzo kiepskie. Może lepiej zdecydujesz się na zewnętrzną? Atx-91 jest niewiele droższa, a znacznie lepsza.

Nie chcę zewnętrznej(przynajmniej na razie). Jak będę robił zewnętrzną to będzie to telewizja satelitarna, ale aktualnie nie mam kasy na taką instalację dlatego chcę kupić antenę wewnętrzną tv!! Ponawiam więc pytanie, na której z tych anten w pierwszym poście odebrałbym więcej kanałów lub która byłaby lepsza??

Znajdź w okolicy sklep zajmujący się tymi sprawami, pójdź i popytaj. Jak już pisali inni, wszystko zależny od tego, jak daleko znajduje się nadajnik, czy na drodze sygnału stoją przeszkody. Każda antena pokojowa, będzie odbierać słabszy sygnał niż zewnętrznej. Anteny zewnętrzne, to wcale nie jest aż tak starszy wydatek.