Wybór Antyvirusa

Witam mam taki dylemat do wyboru programu antyvirusowego NOD32 czy Avast Professional bo tylko te dwa programy nie mulą mi kompa który według was jest lepszy? Bo opinie są różne

Najlepsze to skorzystanie z wyszukiwarki na forum, bo ten temat przewinął się SETKI razy! [-X

wybierz NOD32,lepsza wykrywalność i przede wszystkim lekki dla sytemu

MarS ja wiem że był o antyvirusach ale wszystkich tego typu programów a mi chodzi o te dwa! !!

SeBolaS no własnie właściwie chodzi mi o to a by był lekki bo Avast i NOD32 jest lekki mam ciutke słaby sprzęcik chciałem Kaspersky ale komp tak chodził jak żów

Z tych dwóch wybrałbym Avasta :wink:

NOOK dlaczego Avast?

viewtopic.php?f=6&t=217774

Bo dosyć długo używałem go na laptopie (a laptop bardzo słaby…) i zero problemów :wink:

polecam NODa,w firmie ladnie chodzi na wszystkich 40 kompach:)

AVIRA!AVIRA!AVIRA!

Ale jeżeli masz wybierać tylko z tych dwóch no to zdecydowanie NOD32…

Wystarczy avast! + viewtopic.php?f=7&t=235872

Nie wiem czemu tak polecacie tego avasta kiedy on jest bardzo słaby i dużo przepuszcza,a w dodatku za niego płacić to to już jest wogle chore,lepiej zainwestować w lepszą ochronę czyli w NODa i na pewno też jest lżejszy dla systemu niż ten cały avast,a to że wersja professional to nic nie zmienia dodali tylko kilka bajerów i to wszystko

Avast ?? Chyba żartujecie. Avast strasznie dużo przepuszcza wirusów. Moim zdaniem jest to program, który służty tylko do tego, aby dodać kilka procesów od siebie i zuzyc jakąś tam moc obliczeniową procka i zająć pamięć. Moim zdaniem Kaspersky 2009 jest najlepszym programem antywirusowym. Cechuje go przedewszystkim szybkość działania, nie spowalnia komputera, i znakimicie wykrywa wirusy i innego rodzaju szkodniki. To Kaspersky a nie Avast regularnie wygrywa w rankingach i testach, więc musi być tego jakaś przyczyna. Sam używam Kasperskyego od wersji 5.0, teraz aktualnie mam 2009 i nie zamienie na innego. Najlepsza pewność, wydajność i skuteczność.

Nie wiem czy zauważyliście że Kasper coraz gorzej wypada w testach av.comparatives i to z wersji na wersję. Sam mam Kaspra 0d wersji 5.0 i zastanawiam się nad jego zmianą na inny program :slight_smile:

Tylko nie avasta, wpuszcza tyle wirów że aż strach :stuck_out_tongue: Z tych dwóch wybrałbym noda, lecz polecam avire, nie wiem jak to możliwe że muliła :expressionless:

No prawda, ale tu jest mowa o wyborze miedzy dwoma podanymi antywirusami, a Kaspersky nie jest wymieniony tutaj. A co do pytania to bierz NOD32 - zdecydowanie, on ma już 51 nagród w VirusBiulletin, czym Kaspersky ani tym bardziej Avast nie może się pochwalić. Na dowód tych nagród daję link do newsa o 51. nagrodzie VB: http://www.eset.pl/nowosci/nowosci/kole … zdane.html . Pozdrawiam

a ja nic nie zaproponuje tylko dam rade :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wybierając antywirusa zrób listę swoich oczekiwań wobec programu za którego nie mało zapłacisz - i to też możesz brać pod uwagę. Nie sugeruj się wpisami na forach itd. bo najczęściej są to ludzie, którzy za pieniądze reklamują dany produkt.

Określ czy:

  • stawiasz na bezpieczeństwo / wykrywalność (dużo danych na temat jakości itd. znajdziesz tu: http://www.virusbtn.com/index) czy prędkość działania.

  • czy jesteś graczem i czy potrzebujesz jakiś funkcji w samym firewallu, które spowodują że ping będzie w normie :stuck_out_tongue_winking_eye:

  • czy często robisz zakupy w sieci (funkcje związane z wykrywaniem fałszywych stron itd…)

itd…

Warto zwrócić też uwagę na usługi towarzyszące użytkowaniu samego programu. Niektórzy producenci oprusz szybkich aktualizacji baz wirusów oferują programy lojalnościowe (przy odnowieniach), konkursy, promocje itd… Jak już masz wydać tyle kasy to wytarguj jak najwięcej dla siebie :slight_smile:

Odpowiadając sobie na takie pytania będziesz wstanie wybrać najlepszego antywira - dla siebie. Każdy ma inne oczekiwania… :slight_smile:

Powodzenia

MOIM ZDANIEM TO TYLKO I WYłąCZNIE DARMOWY AVAST .