Wybór antywirusa

Siema zmieniłem antywirusa na Nortona Internet Security z Avasta czy to dobry wybór

Avast był kiepski ponieważ nie znajduje niektórych wirusów miałem trojana i nawet o tym nie wiedziałem dowiedziałem się o tym kiedy dokonałem skanowania anti-malware baytes

i się temu wkurzyłem i chcę coś innego:P

Patrzę że na allegro sporo nortonów kupują czy naprawdę on jest aż taki dobry

patrzyłem test pc worlda i tam miał 1 miejsce

Zainstalowałem go narazie na stacjonarnym

avasta mam jeszcze na netbooku w podpisie jest

jak myślicie zostawić tam avasta czy zainstalować tego nortona …

Instaluje oczywiście nortona oryginalną wersję z dp 90 dniową po tym czasie może się przesiądę na coś innego lub kupię licencję dla 3 komputerów na rok:P

Nie wątpliwie komercyjny Norton jest dużo lepszy. Nie zapominajmy iż Avast jest darmowy a więc to samo mówi za siebie :wink: Co do Nortona dobry program ale jak dla mnie za bardzo lubi zamulać. Może przejrzyj jeszcze inne antywirusy poczytaj itd. Sam osobiście polecam Gdata czy Nod32. Nie zamulają solidne. Zależy co chcesz mieć twój wybór :slight_smile:

Że darmowy nie znaczy że zły wystarczy spojrzeć na nod32 niby płatny ale 80% ludzi z wirusami którzy wrzucają tu logi mają właśnie noda który widocznie niczego nie powstrzymuje. Z darmowych to do lepszych należą avira, avast i panda cloud free. Z płatnych kasperski i norton (słyszałem jeszcze kilka dobrych rzeczy o GData ale nie testowałem)

Powiedz mi na jakiej podstawie twierdzisz, że 80% ludzi potrzebujących pomocy w walce z wirusami itp. mają na komputerze nod’a filtrujesz wszystkie posty i logi??? Czy w jaki sposób to robisz, ponieważ jestem ciekaw.Chcesz wrzucę log’a z Otl’a oraz gmer.Mam na komputerze Nod’a. i się przekonamy czy ma wirusa.Mam pełna kontrolę nad uruchamianymi procesami, bibliotekami dll itd i niczego niepokojącego nie zauważyłem.Nadmienię natomiast, że co jakiś czas przeprowadzam gruntowny skan skanerem dr web cure it i wirusów nie wykrywa, tak samo malwarebytes. Także ciężka sprawa nie sądzisz??? Użycie łącza internetowego jest w spoczynku, nie wykazuje zbędnej aktywności…Nie lubię bajkopisarzy, to po pierwsze, a po drugie nie wciskaj ludziom zbędnych bzdur.

Ps. ewentualnie polecam Nortona Internet Security oraz Eset Smart Security wersję 4.2.71.2

Pozdrawiam

Noda nadal produkują:P

bo ja wiem że teraz to jest eset:D

Eset ma udoskonalony silnik Nod’a.Dlatego tak się pisze.Wybór należy do Ciebie.

Dzięki a jak myślicie będzie dobrze działał na netbooku …

ponieważ on ma tylko 1gb ramu przy avaście dobrze chodzi

Przy takim parametrze NODA nawet nie poczujesz. Nie ściemniam jak dla mnie najmniej zmulający antywir. Co o do gdaty że zmula nie zgadzam się :slight_smile: Nod używa malutko zasobów naprawdę nie widać ,że pracuje :slight_smile:

A ja proponuje darmowego Commodo (w pakiecie Internet Security masz też firewalla).

Źle wybrałem słowa mówiąc że 80% ludzi z wirusami na tym forum ma noda chciałem raczej powiedzieć że prawie wszystkie logi które widzę to właśnie nod i nieraz jeszcze avg lub avast, przyznam że wszystkich logów nie przeglądam ale wchodzę na forum kilka razy dziennie i chętnie przeglądam logi które ludzie wstawiają, Mogę powiedzieć że chociaż 50% logów które są wstawiane tu w godzinach 15-24 przeglądam, nie zawsze po to żeby pomóc (przyznam nie zawsze mam na to ochotę ale staram się jak najczęściej pomagać) ale często też tylko po to żeby zobaczyć jakiego antywirusa ktoś używa lub jaką przeglądarkę. Wejdź w 15-20 losowych logów na tym forum i zobaczysz że chociaż połowa z tych ludzi będzie miała noda ( nie zawsze legalnego) a reszta mieszankę avg, avast i kilku innych.

Na netbooka najlepiej nie instalować całego internet security bo wtedy może zamulać. ostatnio popularny do netbooków stał się właśnie panda cloud z tego co się orientuje.

Małe sprostowanie w nazewnictwie. Eset to nazwa firmy. Eset NOD32 Antivirus to pełna nazwa antywirusa. Eset Smart Security to NOD32 + osobista zapora + antyspam.

Eset (w obu wersjach) jest faktycznie szybki, nie pożera tyle zasobów co inne programy. Podobnie jak Panda Cloud Security.

G Data ma większe wymagania przede wszystkim z jednego powodu - używa dwóch silników (BitDefendera i Avasta). Stąd właśnie jej “zamulanie” jak lubicie pisać. Ale za to bezpieczeństwo podwójne. Nic nie przeszkadza jednak aby któryś z tych silników wyłączyć, zmienić ustawienia i powywalać to co niepotrzebne. To samo tyczy się innych programów. Jeśli kupujesz cały pakiet “Internet Security” lub “Total Security” (np Panda czy BitDefender) - na pewno znajdą się moduły, których używać nie musisz. Na co np moduł kontroli rodzicielskiej? Czy tworzenie kopii bezpieczeństwa online? Antyspam - jak kto woli. I już masz kilka zasobnożernych modułków mniej :slight_smile:

Jeśli chodzi o ochronę na komputer stacjonarny i laptop - zdecydowanie polecam Eset Smart Security w wydaniu 3PC na 1 rok . Dlaczego?

1. Na lapku nie odczujesz większego spowolnienia systemu;

2. Cena - już za 160 zeta masz i antywirusa i firewall na 3 komputery;

3. Nie musisz instalować dodatkowych programów (np firewall), które mogą się gryźć z antywirusem.

Jedna uwaga - jeśli chcesz już kupować na allegro, zakup u tych którzy oferują swoim klientom faktury.

Ewentualnie możesz zostać przy darmowym rozwiązaniu :slight_smile:

Pewnie jest naprawdę dobry co ważne nie muli. Leczy pliki bardzo dobrze. Nie ma problemów ze stabilnością jak pisał kolega nie ma co się zastanawiać :slight_smile:

popieram, estet NOD

Jeżeli chcesz kupić jakiś pakiet zabezpieczający, to ja polecam NIS 2011 - jak poszperasz po necie, to można trafić fajne okazje.

Jeżeli wolisz zostać przy darmowych rozwiązaniach to polecam Comodo IS.

A ja wybije się z tłumu i powiem, że NOD tak naprawdę nie jest zbyt wiele wart. Ma tylko jedną zaletę, nie zamula komputera. Z wykrywaniem wirusów jest średnio, a z ich likwidowaniem jeszcze gorzej. Dodatkowo kilkakrotnie zdarzało się, że NOD, kiedy już nie radził sobie z zawirusowanym komputerem, nie dawał się usunąć co skutkowało lądowaniem komputera w serwisie ( w którym pracowałem ) i przeważnie formatem. Osobiście od 4 lat używam G Daty i jestem zadowolony. Ma jeden solidny minus, podczas skanowania dość mocno zwalnia komputer, więc dla swojego zdrowia - nie róbmy wtedy na nim nic wymagającego. Mogę tylko dodać, że przy przedłużeniu licencji na G Datę, można uzyskać dobry rabat. Ja w tym roku mam licencję na 4 stanowiska za 99zł :slight_smile:

Miałem gdatę i jakoś mi się nie podobał ten antywirus :stuck_out_tongue:

Zwalniać to zwalnia…tak to jest gdy używa się dwóch silników jednocześnie. Ale za to zabezpieczenie podwójne.

Vector, gdzie kupiłeś tak tanio licencję?

Pewnie allegro

Avast to bardzo dobry antywirus… to że złapałeś to jest tylko i wyłącznie twoja wina. Avast nie wykrył ? trudno każdemu się zdarzy. Ja czekam teraz na wersje 6 stabilną będzie miała w wersji free autosandbox i będzie to zdecydowanie najlepszy darmowy av jeśli chodzi o możliwości konfiguracji i ilość opcji ( też detekcji) Po to też są programy typu Malwarebytes Antymalware by wykrywać to co już zainfekowało system. W tej chwili posiadam Norton 2011 + PrivateFirewall . Można poczytać na forum grupy safegroup iż norton ma bardzo słabą wykrywalność ! ale fakt nadrabia to SONAREM. Lecz mimo wszystko jest to dla osoby która nie lubi za dużo klikać dobry wybór. Proponowałbym ci jakiegoś firewalla bo ochrona typu hips i fw jest teraz niezbędna. Firewall dla ciebie ? Myślę że PC tools jest OK. Natomiast jak chcesz się pobawić w ustawieniach i lubisz klikać to Comodo FW. Ew. jak ci nie przeszkadza angielski interface to polecam Privatefirewall ja nie mam z nim problemów.

Jeżeli chcesz płacić za antywirusa to tak

Norton Internet Security 2011 + Jakiś skaner na żądanie np w/w malwarebytes lub emsisoft ( nortona instalujesz i zapominasz, w ogole nie muli)

Kasperski IS bądź F-Secure IS + jak wyżej

Darmowa ? ja preferuje taki typ zabezpieczenia ponieważ w obecnych czasach wykrywalność AV jest porównywalna. Podam ci pakiety w kolejności jakiej JA polecam

1. Avast Free + PrivateFirewall ( ew Comodo , potem PCTools)

2.Panda Cloud Free + jw

1. Immunet Protect + jw

te 2 ostatnie są AV w chmurze i są praktycznie nie odczuwalne z tym że skanowanie nimi dość długo trwa ( przynajmniej u mnie)

W razie pytań do mnie pisz tu na forum.

Ja jak mam jakiś sam antywirus np. avast to używam tylko go +zapora systemu Windows+Program antyspyware co jakiś czas skanuje … miałem parę razy zaporę inną np. zone alarm ale wkurzało mnie ciągle potwierdzanie ja wolę skonfigurować program i co jakiś czas skanować … nigdy za bardzo wirusów nie łapie może jakiś 1 który nic mi szkód nie narobił poza tym że czasem przy wyłączaniu komputera pojawiało się że nie mogło zamknąć czegoś ale po usunięciu tego trojana to się naprawiło:D