Wybór antywirusa

Witam!

Co do antywirusa, przesiadka z avasta na Nortona, lub też innego to dobry wybór, świetnie zrobiłeś! :smiley:

Polecam antywira Kasperskiego, z tych płatnych. Tak patrzyłem na test płatnych antyvirusów i widzę, że Kaspersky ci pomoże “odwirować” komputer. xD Avast mulił i wolno szukał (czemu mówię, bo miałem też avasta), ale z darmowych polecam np. Comodo. Jest świetny!

Pzdr, Patryk1023

Nie wiem czemu ale spotkałem się z tym że trochę ludzi takich jak nauczyciel informatyki,serwisant odradzały mi nortona ale wg mnie on jest dobry to że kiedyś był kiepski nie oznacza że teraz musi taki być tak chyba było w wersjach z 2005-2008 roku jak dobrze pamiętam

Ja narazie korzystam z darmowych możliwości typu trial znalazłem na dp trial nortona 2011 na 90 dni i zainstalowałem po tym czasie zainstaluje nortona 360 na 2 miesiące potem jak mi przybędzie trochę kasy to może zakupię na allegro ale też nie chcę dużo wydać widziałem ciekawą aukcję nis 2011 na 6 miesięcy za 15zł

Właśnie jak będę kupować to pewnie nortona lub kasperskiego koniecznie w wersji antywirus+firewall

Kaspersky ma tylko 1 irytującą rzecz którą nie wiem jak wyłączyć chodzi o to że przez niego wszystkie instalki jakie uruchamiam uruchamiają się dłużej niż normalnie on chyba je skanuje

przy instalacji dużo programów dużo czasu tracę …

Żadne allegro, zawsze jak kończy mi się licencja, dzwoni do mnie konsultant z ofertą. Chwila negocjacji i naprawdę można mieć całkiem niezłą ofertę. Oczywiście nie od razu, na początku płaciłem jak każdy inny 120zł za jeden komputer. Z każdym rokiem jest taniej.

120zł to dużo jak na antywirusa

Za darmo można na prawdę super pakiet złożyć , nawet jak jesteś bardzo uprzedzony do Avasta tylko z tobie wiadomych powodów to zainstaluj sobie Comodo Internet Security i do tego dorzucisz SpyShelter Personal ( wersja darmowa świetnego polskiego programu antilogger) i MBAM na żądanie. Wejdz na strone forum(kropka)safegroup(kropka)pl i dział testy na paczkach malware i tam zobaczycie że Comodo jest świetny i przewyższa nie jeden płatny pakiet. Po co płacić za coś co można mieć za darmo równie dobre jak nie lepsze ? A comodo ma świetny moduł Defence + . Naprawdę polecam ale i tak wybór należy do ciebie. Jak chcesz mieć dobry darmowy zestaw to

CIS + SpyShelter + MBAM na żądanie

Pośredni z równie dobrą wykrywalnością

Avast 5 + Comodo FW z Defence +SpyShelter + MBAM na żądanie

a taki ULTRA lekki to

Panda Cloud Free/Immunet Protect Free + PrivateFirewall + SpyShelter + MBAM na żądanie

Wiesz co przetestuje sobie na wirtualnym systemie te rozwiązanie Comodo Internet Security+Spyshelter

Zobaczę może mi się spodoba:D

Dodane 03.02.2011 (Cz) 19:43

Ze spysheltera chyba zrezygnuje ponieważ bezpłatna wersja obsługuje tylko systemy 32 bitowe gdzieś tak przeczytałem

ja mam na pewno AVG Internet Security 2011 bo wygrałem go za free i jego jeszcze 7 chyba licencji które porozdawałem za free znajomym i rodzinie.

Co ja mogę polecić ja polecam avg bo używam go ale jednak też nie powiem że nie polecił bym innego antywirusa to zależy jak bardzo chcemy mieć zaawansowany antywirus. jeśli chcemy mieć antywirus lekki ale co ma dużo ustawień to polecam NOD32 ale jeśłi chcemy mieć skuteczny antywirus ale nie zawsze dobrze usuwający wszystkie wirusy a czasem nadmiar wirusów to polecam: AVAST a jeśli chcemy mieć zaufany antywirus to polecam:

-AVG ustawiając lecz i usuwaj automatycznie wirusy mamy pewnośc że usuwa tylko wirusy a nie usuwa też części systemowych plików bo jest prosty i najbardziej skuteczny wleczeniu rootkit-ów i ma najmniej fałszywych powiadomień o wirusie. On jest dla osób którzy nie lubią skombinowanych programów a zarazem jest skuteczny

  • Kaspersky jest skuteczny i nowoczesny i jest bardzo godny zaufania ale czasem nam wykrywa za dużo ale i programów które są nie godne zaufania ale jest i wersja dla netbooków ale i tani jest w miarę.

  • Norton pono skuteczny bardzo ale ma bardzo duzo ustawien nie polecam bo jest drogi ale nie testowałem go wieć nie oceniam go osobiście.

Jednak zainstalowałem normalnie na netbooku tego comodo i testuję :wink:

Raczej się nie zawiedziesz. Tylko musisz go odpowiednio skonfigurować :wink: Spróbuj poszperać w necie promocji na Zemane Antilogger dziala z systemami x64.

Skonfigurowałem włączyłem coś tam z roolkitami,zrobiłem skanowanie itp i na razie jest ok

parę rzeczy od hp wykrył jako wysokie ryzyko/zagrożenie ale to nic dodałem do listy ignorowanych:D

Podoba mi się nawet:D

Dodane 08.02.2011 (Wt) 18:22

Wkurzał mnie ten comodo przez tego firewalla i setki komunikatów :stuck_out_tongue:

To go wywaliłem i na razie dałem Avg

Co lepsze wg was

Avast czy Avg

Zastanawiam się czy nie zrobić tak

Avg dać na kompie stacjonarnym a na netbooku Avasta:P

Czy dać na 2 avg

Mam i jest ok :slight_smile: ale wolę jednak coś płatnego:P

Ale już postanowiłem jak przeinstaluje system na komputerach bo muszę to zrobię tak

Zainstaluję Norton Internet Security na 90 dni na 2 potem Nortona Internet Security od Hp na 60 dni na 2 a potem Nortona 360 na 2 miesiące:)

Wszystko legalne i za free 7 miesięcy:P

Jak ktoś koniecznie woli coś płatnego to na dobrą sprawę avasta można tez i i kupić :smiley: U mnie w domu wszystkie kompy ciągną na avaście i raczej nie łapią syfów. A jak coś ma przejść to przejdzie przez każdego antywira. Na pewno nortona więcej nie kupie, bo po prostu raz się już na tym programie zawiodłem i po prostu ani złotówki już bym im nie dał. Było to dość dawno i może coś z tym zrobili, ale wtedy nie był on warty nawet ułamka kasy jaki kosztowała subskrypcja. Komputer tak zmulił, że praktycznie nie można było z niego korzystać, w dodatku wkoło wyskakiwały jakieś komunikaty, to firewall, to cośtam. Mimo licencji na rok po 2 tygodniach został zastąpiony przez avasta.

Minus avasta jest taki ze nie skanuje on kont pocztowych z ssl.Kiedys norton byl kiepski bo zamulal kompa w edycjach do 2010 roku chyva2010 i 2011 sa ok nie zamulaja kompa

Mi dobrze chodzi:)

Kolego jeśli czytasz to czytaj dokładnie, tam piszą o “luce” w Kasperskim czyli tym słynnym już wykradzeniu kodu. Co jest i tak bez znaczenia dla dzisiejszego Kaspra :wink: .

Bierz COMODO…

Szybki, skuteczny, darmowy…

Więcej - w mojej recenzji programu :slight_smile:

Bym mógł comodo darmowego ale bez firewalla bo testowałem go z nim i bardzo mnie irytował !!

Ale zostaję przy nortonie internet security 2011 na te 7 miesięcy jeśli się sprawdzi to może go kupię

ale możliwe że do tego czasu znajdę coś nowego płatnego za free na dłuższy okres:D

Jest sposób( legalny) by zdobyć Lickę samego Norton AV na 180 dni. Ale temat nie o tym. Avast jest lepszy od AVG ma o wiele więcej modułów ochrony i w tym także kont pocztowych. Teraz są Bety wersji 6 czyli można się spodziewać niedługo wersji stabilnej a wersja free będzie miała autosanboxa ! narazie z free programów posiada go tylko Comodo. Jeśli chodzi o Firewalla Comodo, jest może upierdliwy ale zdecydowanie najlepszy, nawet w porównaniu z płatnymi. Av też jest dobry. Jeśli nie chcesz używać go możesz spróbować zainstalować PrivateFirewall , po angielsku ale bardzo prosty w konfiguracji i w obsłudze, wydaje proste komunikaty i jest lekki.

Obecnie mam Licencję na 6 mcy na Eset Smart Security i z czystym sumieniem mogę go polecić wszystkim. Bardzo dobra wykrywalność i przy tym jest bardzo lekki. Licencja z promocji do 8.08 więc używam. W zapasie mam jeszcze lickę nieaktywowaną na AISa ;D Pisałem wiele tutaj propozycji odnośnie pakietów. Ale jeśli chodzi o Nortona muszę cię ostrzec. On nie działa tak jak większość AV czyli na sygnaturach. Mało wykrywa ze skanu. ( wiem bo miałem) On polega głównie na ochronie Sonar czyli przy uruchomieniu. Lecz ja wole jesdnak chyba tradycyjną ochronę :wink: Po raz kolejny napiszę zestawy jakie mogę polecić.

Dla amatora komputerów

-Avast 5.1 - FW systemowy - bo pewnie by się nie połapał w komunikatach.

Dla normalnego użytkownika

-Avast 5.1 + Comodo FW -> lub Pakiet CIS + coś na żądanie np Malwarebytes

Dla bardziej wymagających

Pakiet CIS + Malwarebytes + SpyShelter Personal

Bardzo lekki

Panda CA/Immunet Protect + PrivateFirewall

Płatny :

Polecam ostatnio ESET Smart Security

lecz Kaspersky też może być niezły lecz o wiele cięższy. A zwykłemu użytkownikowi ESET wystarczy , bo na prawdę trzeba się natrudzić żeby złapać jakiegoś syfa z którym on sobie nie poradzi. Jest jeszcze Avast IS który posiada w przeciwieństwie do ESETa piaskownicę co jest również przydatnym narzędziem, ale podobno firewall pozostawia wiele do życzenia.

W razie pytań tu w temacie.

Spróbuj Avira Personal to antywir bezpłatny (jeśli takiego szukasz) a kiedyś jak z niego korzystałem to wykrywał mi zarażone pliki , irytujące były tylko popupy" po aktualizacji. I jest lekki

Zawsze to mówiłem i będe powtarzał - ile użytkowników - tyle zdań. Każdy woli coś innego - jedni avasta inni noda czy avirę. Wszystko zależy od preferencji użytkownika.

Ja osobiście polecam działanie zapobiegawcze - prewencyjne - hips + pisakownica + firewall = Comodo Internet Security - zapobiegamy a nie leczymy. Ale to tylko moje prywatne zdanie i wielu może się z nim nie zgadzać.