Wybór aparatu fotograficznego

To jest generalnie dość dobre zagadnienie do przemyślenia. Np. branża profesjonalna dość chętnie przesiada się na bezlusterkowce właśnie z powodu wagi - profesjonalne lustrzanki to jednak ciężkie sprzęty i 8 godzin noszenia takiego kloca z gripem i lampą na szyi daje w kość kręgosłupowi.

Z drugiej strony lustrzanka pozwala na patrzenie przez obiektyw przy pomocy własnych oczu tak jak patrzyłby aparat. Nie widzisz od razu efektu jaki uzyskasz jak w przypadku bezlusterkowca, łatwiej też korzysta się z lustrzanki w ciemności (brak świecącego ekranu nie rozstraja nocnego widzenia). No i zdaje się że bateria w lustrzance starcza na dłużej.

Ale jedno i drugie ma wymienne obiektywy więc można się pobawić.

Nie jest aż tak :slight_smile: np różnica w wadze pomiędzy Lumixem g9 a Pentaxem K3 to 142 g. Co do wymiarów to Pentax ma mniejszą bryłę, vide: https://cameradecision.com/compare/Panasonic-Lumix-DC-G9-vs-Pentax-K-3

Ale już Fuji X-T3 (539 g) vs Canon 5d mk4 (890 g) to jest pewna różnica :wink:

Teraz powiem jak stary dziad, ale przejście przez lustrzankę jako naukę, dostarczy bodźców o wiele bardziej, więcej. Bardzo łatwo jest teraz robić zdjęcia - fajne zdjęcia. Mam ciężki zestaw lustrzankowy, ale też mam zestaw lustrzanki kliszowej, tak żeby zdjęcie było jedną niewiadomą, tak z nostalgii…

Tak, Fuji to APS-C a 5d mk4 to FF :slight_smile: Jeśli porównasz Canona do EVILA Sony FF to różnica znowu będzie ok 200g :slight_smile:

Chłopak nie wie co chce kupić to ma być niespodzianka :wink: może nie Eda Sheerana ale the weeknd 'a płyta bym nie pogardziła :slight_smile: ale nie musi mi tak naprawdę nic dawać :slightly_smiling_face:

Jedno z ogłoszeń jest już niestety nieaktualne ale drugie na pewno sprawdzę :wink:

A jeżeli nowy aparat miałabym kupić do którego np mogłabym po jakimś czasie dokupować elementy to jakiś bym za 600 kupiła czy mam zbierać dalej ? xd

Do nowej lustrzanki to o 1000 zł za mało niestety… :confused:

:confused: trzeba znaleźć lepszą pracę xd

A może złożyć się na prezent razem z innymi członkami rodziny?