Wybór banku dla studenta


(matiit) #1

Rozpoczynam studia i chcę założyć jakieś konto.

Priorytety to jak najniższe opłaty za konto i karta, którą będę mógł wpłacać / wypłacać kasę. I żeby karta nie miała minimalnych miesięcznych wpływów.

Oraz dobry dostęp internetowy.

Obecnie korzystam z usług mbanku.

Nie wykluczam, że tam zostanę, ale może są jakieś warte uwagi banki?


(marcin82) #2

Zajrzyj tutaj:

http://www.ingbank.pl/indywidualni/kont … rect#tab=2 .

Jedyna wada to oplata za użytkowanie karty (zdaje się 8 zł) - chyba że wykonasz miesięcznie operacje bezgotókowe na łączną kwotę min. 100 zł (np. kupisz bilet miesięczny płacąc kartą itp).


(Angelo_7) #3

Proponuje Alior Bank. Posiada lokatę nocną, darmową wypłatę w każdym bankomacie i niskie opłaty za konto(za użytkowanie karty) na poziomie 5zł jeśli skorzystasz chociaż raz w miesiącu z karty i 9zł jak tego nie zrobisz. W sumie to jedyne opłaty jakie w praktyce będzie pobierał bank, a co ciekawsze jest to konto które te same opłaty proponuje wszystkim nie tylko studentom, tak więc spokojnie będzie opłacalne korzystanie z niego po zakończeniu edukacji.


(Drk 80) #4

polecam konto w WBK Konto<30 konto całkowicie darmowe do 30 roku życia


(Hitm3n) #5

BZWBK <30. Karta będzie bezpłatna, jeśli przynajmniej jedna transakcja na dowolną kwotę nią w ciągu miesiąca zostanie wykonana - wystarczy nawet głupi hamburger w McDonald, a tak to chyba 3 zł albo 5 zł, jak dobrze pamiętam. A cała reszta jest bezpłatna.


(Ocxxxx) #6

Mbank

albo

BZWBK <30 :slight_smile:


(I Tomasz I) #7

Getin online konto swobodne lub skarbonkowe.

Wszystko bez prowizji, bankomaty w całej Polsce, przelewy, karty. Nie ma żadnych kruczków typu wydaj 100zł kartą bo jak nie to 2zł itp.


(matiit) #8

ING chyba wybiorę :slight_smile: Dzięki za odpowiedzi.


(Adrianoss) #9

Polecam Deutsche Bank :!:


(Hitm3n) #10

W życiu mBank. Brak fizycznych placówek banku, do tego wprowadzona opłata za kartę (w banku, który do tej pory był znany za swoją bezpłatność całkowitą!), utrudnione wpłaty na konto (brak placówek = przelewy z innych kont lub wpłaty w okienkach innych banków = dodatkowe koszty), jedynie wypłaty z konta jakoś tam idą. Sam przeniosłem się z mBanku do BZWBK i jestem bardzo zadowolony.


(I Tomasz I) #11

Narzekasz na mbank a sam przeniosłeś się do banku który bierze 5zł za bankomat, 3zł za kartę jak jej nie używasz bo jesteś na wakacjach/masz taki psikus whatever… :?


(Hitm3n) #12

Ale ma fizyczne placówki, bankomaty obce mają taką prowizję, swoje są darmowe, Millenium 1 zł.

Wolę mieć iść do kogo pogadać, a nie z jakimiś automatami przez infolinię 10 minut łączyć się z konsultantem…

A kartą zawsze mogę iść gdzieś zapłacić, albo ew. dać komuś z rodziny, żeby tą jedną transakcję zrobił. No i fakt, przecież wakacje masz cały rok… 8)


(I Tomasz I) #13

Jak masz potrzebe chodzenia co dwa dni do banku i gadania z kimś o dupie marynie to ok. Ja nie mam, przez infolinie złożę reklamacje, przez serwis www zamówię karte/dam radę ją zastrzec i to wszystko.

A jak ktoś chcę całkowicie bezpłatne konto, ze wszystkimi bankomatami za free, bez żadnych zobowiązań/limitów to jak wspomniałem http://getinonline.pl/Konto_skarbonkowe - nie ma obecnie nic lepszego na rynku. :smiley: