Wybór chłodzenia pod procesor


(Rafor4) #1

Witam. Ostatnio postanowiłem, że uciszę trochę mojego PC'ta. W tym celu zmieniłem zasilacz (oczywiście stawiałem również na wydajność) i kartę graficzną. Problem pojawia się przy wyborze chłodzenia na procesor. Mam na oku np. SilentiumPC Startan PRO HE924 albo HE912 lub HE923. Wiem, że HE924 jest całkiem przyzwoitym wyborem za tą cenę, jednak pojawiają się 2 pytania. 1 czy uda mi się go podpiąć ? 2 czy zmieści mi się do obudowy

Płyta główna - ASRock N68C-SE (Socket AM2+, AM3)

Procesor - AMD Athlon II X4 620

Zasilacz - OCZ Sthealthxstream2 500W

Najbardziej interesujące mnie chłodzenie - SilentiumPC Spartan PRO HE924

Obudowa - Mini Tower, wymiary:

  • wysokość: 36cm

  • szerokość: 17cm

  • głębokość: 41cm

  • wysokość płyty do obudowy: 15cm

  • mniej więcej od środka boxowego chłodzenia (czyli od punktu obrotu wentylatora) w każdą stronę jest maksymalnie 8cm wolnego miejsca (czyli po promieniu)

SS obudowy:

Z kablowym burdelem nic nie poradzę taka obudowa i tak jest możliwie najlepiej ułożone.


(Lechoslawgmer) #2

SilentiumPC Spartan PRO HE924 wymiary 105 x 77 x 135 mm zmieści się spokojnie.

Kompatybilność też nie ma problemu.

A jeśli chodzi o kabelki to z tego co widzę(masz bałaganik) spokojnie można je troszkę lepiej poukładać opaski zaciskowe kupisz za parę złotych w każdym sklepie elektrycznym

http://www.opaskizaciskowe.pl/ od koloru do wyboru :slight_smile:


(Rafor4) #3

właśnie w tym rzecz że tam są już opaski uciskowe :slight_smile: obudowa jest za mała, a kable zasilacza za sztywne już próbowałem. Jak zamontuje HE924 to w którą stronę dać wentyl ? w kierunku tego wentylatora obudowy (tj wentyl po 2 stronie tylkożeby wiało w tamtym kierunku) czy w kierunku grafiki (stawiam, że to 1, ale wolę zapytać). I czy radiator tak blisko chłodzenia wentylatora nie będzie przeszkadzać ?


(falcon89) #4

Chłodzenie ustaw w stronę tylnego wentylatora w obudowie, wentylator zamocuj od strony pamięci RAM, zdjęcie poglądowe.


(Rafor4) #5

Może polecalibyście jakiś inne chłodzenie w podobnej cenie ? HE924 nie ma już od 2tygodni do kupienia w żadnym sklepie nie wiem o co chodzi. Oczywiście takie, które by mi się zmieściło w obudowie.


(adamok) #6

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-si … 24-518093/ tutaj masz :stuck_out_tongue:


(Rafor4) #7

Tak właśnie po dodaniu tego postu (po raz 4) - 1 raz / dzień sprawdziłem allegro, ceneo, skąpiec itp. i już się pojawiają sztuki tego produktu to go wezmę, ale ze stron, gdzie jednak nie wychodzi ze 105zł z wysyłką :stuck_out_tongue: