Wybór części do komputera

Z powietrza przecie -> procesorów samego amd jest około 40, intel ma niewiele mniej w ofercie, a szybsze od takiego 3ghz pentiuma dual core będą tylko e8400, e8500… i jakiś extreme quad jeden chyba… a 77/80 to ca. 0.96 :stuck_out_tongue:

Mariosti* , =D> niezły z ciebie matematyk, nigdy bym do tego nie doszedł :slight_smile:

a nie sadzisz ze jeszcze E7200 podkręcony na 3GhZ byłby lepszy?

albo E8200 na 4GhZ?

albo Intel Q9300 wykręcony na te 2.5-2.7 GhZ?

czyli już 74/80 co jest około 92% :stuck_out_tongue:

Jeśli E7200 mający 3GHz w programach, w których nie liczy się cache, będzie tak samo wydajny jak E8x00/E4xxx/E2xxx.

@gruchacz

Słyszałeś aby na rynku były procesory e7200 fabrycznie przetaktowane na 3GHz? Nie myl pojęć, dostępne na rynku to dostępne na rynku.

ale ty mówiłeś o Intel E2180 podkręconym na 3GhZ, więc ja też mowie o podkręconym E7200 na 3GhZ :slight_smile:

@gruchacz

Nie porównuje się podkręconych procesorów do innych podkręconych bo to bez sensu tylko tak jak ReX napisał do innych seryjnych ktore można kupić, wtedy jak na dłoni widać zysk z oc…

A moglibyście podać pełną nazwę tego procesora?

Tak, ale tylko w przypadku kiedy chcesz wiedzieć o ile podkręciłeś.

EDIT

Ja biorę tego Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz.

No i dobry wybór, najbardziej opłacalny chyba teraz z Inteli :slight_smile:

Pentium dual core jest najbardziej opłacalny z inteli biorąc pod uwagę oc.

e7200 to najbardziej opłacalny 45nm’owiec.

Intel Pentium Dual Core E2160

Każdy procesor da się choć trochę podkręcić. Zresztą ten C2D E7200 pójdzie do 3.0 GHz, a jakbym podkręcił tego Pentiuma do 3.0 GHz, no to by był i tak słabszy od C2D.

No i dzięki za pomoc!

Nie byłby, bo większości oprogramowania w zupełności wystarcza 1mb catche’u… A nawet jeśli to różnica marginalna, poniżej 5%…

Ale chyba im więcej cache’u tym lepiej nie? A jakbym nie chciał podkręcać to ten C2D byłby dużo lepszy, bo ma on taktowanie 2,53 GHz i 3 x większe cache niż Pentium, który ma taktowanie 1,80 GHz.

W przypadku Winrara tak, w reszcie przypadków - nie(winrar lubi duzo cache).

pomiędzy E2180 a E7200 nie ma dużej różnicy, ale pomiędzy E8400 a E2180 już różnica jest (nie mowie o ogromnej ale o dosyć dużej)

E8400 wykręcasz 4GhZ bez problemów, na E2180 tylko 3GhZ (w obydwu przypadkach mowie o BOX’ach, bez dodatkowych chłodzeń), do tego E8400 jest w technologii 45nm (mniejszy pobór prądu, zimniejszy proc) no i ma więcej cache’u, aczkolwiek to nie robi aż takiej dużej różnicy

no ale E8400 kosztuje 500zł a E2180 180zł, wiec dla kogoś kto nie martwi sie o kasę, polecałbym E8400

@gruchacz

Mówiliśmy o wydajności przy dokładnie tym samym taktowaniu i wtedy e8400, e7200, e4400, e2180 itp nie różnią się prawie wcale - poza ceną, a najbardziej opłacalny jest e2180, ale jeśli budżet pozwala, warto dopłacić do e7200 (bo ma dużo catche(może się przyda bardziej w przyszłości :P), 45nm rdzeń i spokojne oc do ponad 3,5GHz 24/7 - czyli te same zalety co e8400 ale w dużo niższej cenie).

a to sory, nie doczytałem :slight_smile:

gruchacz może byś tak łaskawie zajrzał na 1 stronę, a nie wypisaywał bzdur! Zresztą ja już wybrałem.

Wytłumacz mi czemu na pclab odradza się E7200 ??? pytam, bo ich nie rozumiem.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try5304917

I Rubcil pisał że na dobreprogramy są same pseudo eksperty a on kim jest ?? :x