Wybór części do nowego komputera - Dylematy

(Adi 90) #1

Zamierzam kupić komputer:

• MSI P35 Platinum (Lga775)

• Core 2 Duo E6700 DualCore 64 Bit 2.67GHz BOX

• Geil Dual 2x1GB Ultra DDR2 800mhz (CL-4)

• Seagate Barracuda 7200.10 320GB 16MB Cache S-ATA 2

• Zasialcz Chieftec 550W?

• Chłodzenie procesora?

• Karta graficzna?

• Asus GeForce 8800GTS EN8800GTS/HTDP/320M 320MB (320-bit)

• Sapphire Radeon HD 2900XT 512MB (512-bit)

• Galaxy GeForce 7900GS 512MB DDR3 Zalman (256-bit)

Tylko teraz tak: Radeon 2900XT wypada we wszystkich testach dużo lepiej niż 8800gts 320mb. Tylko, że Radeon ma lekkie problemy z wygładzaniem tekstur, noi trochę większe z cieniowaniem, ciągnie starsznie dużo prądu, noi notuje duzy spadek klatek przy efektach typu HDR itd. Brałbym Radeona gdyby nie te problemy, które niewiadomo czy nowsze sterowniki poprawią ( wie ktoś? ). Galaxy 7900GS z 512mb pod względem “pewności” wychodzi najlepiej, jest 2razy TAŃSZY. Ale nie jest przyszłościowy,nie ma DX10 i nie wyciąga tyle klatek w grach co np. Radek. Więc tu moje pytanie brzmi która kartę wziąść???

Mam też dylemat odnośnie chłodzenia procka… boxowe jest za słabe a także zasilacza.

Mam jeszcze pytanie. Załóżmy, że kupie karte z DX10 ale będę miał XP. Będę mogł grać we wszystko pod DX9 ? ale bez obsługi DX10.

Ale gorzej sytuacja wygląda jak będę miał karte z DX10 a zainstaluje Viste i np. będe chciał grać w gry z XP czyli te z DX9. Słyszałem ,że potrzebne są jakieś emulatory czy coś takeigo, myle się?

Sory, że sie tak rozpisałem, ale chce wiedzieć wszystko i być pewnym swojego wyboru i potem nie żałować. Z góry dzięki za pomoc.

(Canaletto) #2

Nie jest za słabe, chyba że zamierzasz ostro go podkręcać.

Tak.

Mylisz się.

Wszystkie takie błędy są sukcesywnie eliminowane przez wychodzące co kilka(naście) dni sterowniki Catalyst. Także ja na twoim miejscu brałbym tego Radeona.

(iwa nike) #3

abit ab9

(Mivex) #4

zgadzam się co do Abita AB9

(piotrekplay) #5

Abit AB9 / MSI

C2D E6750

Crucial BALLISTIX 2GB Dual 800MHz

oki

Enermax Liberty 500W / Amacrox Frei Erde

Scythe Andy Samurai + AS5

BFG GeForce 8800GTS 640MB OC2

(Adi 90) #6

Prosiłbym o pisanie tylko na temat wyboru jednej z trzech wymienionych przezemnie kart, na temat zasilacza i chłodzenia procka oraz na tematy związane z DX10 i tą emulacją…

(piotrekplay) #7

nic nie jest potrzebne, jak wrzucisz kartę z DX10 to bez problemu odpalisz gry z DX9 :slight_smile:

(Adi 90) #8

może jeszcze jakieś opinie? ;/ Coś małę zainteresowanie?

(Błażej) #9

Wszystko zostało powiedziane.

piotrekplay podał dobry zestaw