Wybór drukarki laserowej: HP LJ 1018 czy Samsung ML 2010P?


(Duncaen) #1

Proszę doradźcie jesli macie jakieś doświadczenia z drukarkami laserowymi którą wybrać do prostych wydruków. HP jest o 100 zł droższa, ale za to tonery Black Pointa są w cenie 199 zł (oryg. ok 260 - i można je regenerować), a nie wiem czy tonery Samsunga też można poddac regeneracji? - kosztuję ok 360 zł ale na 3000 stron więc podobnie jak oryginał HP bo on jest na 2000 stron

Czy same drukarki różnią sie w jakiś znaczący sposób, odczuwalny przy pracy, czy są one zbliżone?

I jeszcze jedno pytanie odnośnie pamięci: Samsung ma 8MB (bez mozliwości rozszerzenia) a HP 2 MB - czy to ma, a raczej jaki to ma wpływ na funkcjonowanie drukarki?

Może któryś model jest po prostu nieudany (często sie psuje), ma jakieś wyraźne niedociągnięcia itp...?


(Atuzar) #2

Ja mam samsunga i jestem z niego bardzo zadowolony. Nie miałem z nią żadnych problemów, szybka, czasem pobiera 2 kartki, jeśli jest mało papieru w podajniku, ale ogólnie spoko. Gdzie ty takie drogie tonery wykopałeś?

Jak patrzyłem na stronkach to oryginalny:

http://www.komputronik.pl/Druk__eksploatacja/tonery_i_bebny_oryginalne/Samsung/Toner_Samsung_ML_2010D3/pelny,id,26116/ a zamiennik:

http://www.komputronik.pl/Druk__eksploatacja/Tonery_zastepcze/Modecom/Samsung/Toner_Modecom_MC_610/010S_do_drukarek_laserowych_marki_Samsung/pelny,id,31192/


(Duncaen) #3

Dzięki za odpowiedź. Te ceny tonerów to wziąłem z vobisu. Wiem że tam jest drogo tylko chodziło mi o porównanie, ale dzieki za te linki.