Wybór drukarki

(Magic_coin) #1

Witam.

Proszę o doradzenie w kupnie drukarki.

Zwracam uwagę na:

-tanie tusze/zamienniki

-jakość druku

Drukarkę zamierzam kupić w sklepie w Gdańsku.

Teraz najważniejsza rzecz, budżet 250-300 zł

Jeśli masz jakąś tanią drukarkę spełniającą powyższe kryteria pisz. Z chęcią poznam wasze propozycje.

(system) #2

proponuję hp ( tusze 80 zł orginał 40-50 zł ) zamiennik ale na allegro można kupić zestawy do nabijania kardridrzy cena około 35 zł a wtedy ciśniesz do bólu.

(Magic_coin) #3

Wciąż drogo. Do mojego wysłużonego (rozwalonego) Canona zamienniki kosztują po 15 zł. Oczekuje propozycji konkretnych modeli.

(pakeroso) #4

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-375CW / DCP-385C.

Cena koło 350zł. 4 tusze, koszt każdego zamiennika koło 16zł. w Pryzmacie, jakość wydruku do domu zadowalająca.

Drukuje, skanuje, kopiuje - nie znajdziesz już raczej korzystniejszego cenowo produktu.

(Magic_coin) #5

Brother hmm… rozejrzę się za tą firmą. Co do urządzenia wielofunkcyjnego to mija się to troszeczkę z celem gdyż mam już świetny skaner Epson’a. Co sądzicie o http://www.gral.pl/preview/Canon/Canon_PIXMA_iP3600_55.html

(Swosz) #6

Brother jest całkiem niezły pod kątem zamienników - dość duży jest do nich dostęp i spory wybór. Brother nie robi jednak samych drukarek a jedynie urządzenia wielofunkcyjne. Canonów niestety nie znam za dobrze ale z tego co ludzie o nich piszą to to pod kątem zamienników też całkiem nieźle wypadają. Wystarczy zerknąć na allegro: http://www.allegro.pl/listing.php/searc … nge_view=1

Zanim jednak się zdecydujesz na jakieś zamienniki to proponuje poszukać o nich opinii żeby nie trafić na jakieś fatalnej jakości.

(Grzesiekk) #7

Ja polecam drukarki HP, ale tylko wybrane modele. Moim zdaniem najważniejszym kryterium podczas wyboru drukarki jest koszt eksploatacji. Trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na pojemność zainstalowanych tonerów, zamienniki oraz właśnie jak w przypadku HP możliwość napełniania. Dla przykładu: w drukarce HP 3650 napełniłem 7 razy, zaś na drukarce HP 5940 wydrukowałem (w szkicu roboczym, przy jakości wystarczającej w przeciętnym wykorzystaniu) ok 1200 stron (pojemnik oryginalny 21ml). Obie drukarki jednak nie należały do najtańszych (300, 380zł).

(Magic_coin) #8

@up

Wreszcie ktoś kto mnie rozumie. Koszty eksploatacji mają znaczenie i to olbrzymie. Ja nie zamierzam bawić się w napełnianie i dlatego szukam drukarki do której są tanie zamienniki. Do Canon’a IP3600 4 tusze po 15 co nie jest aż takie drogie. HP hmm… tusze coś drogie, jak wcześniej pisałem nie zamierzam bawić się w napełnianie.

PS. Czytajcie też pierwszy post.

(witkacz) #9

Witam.

Polecam Epson Stylus SX 115.

Zalety: tusze tanie, każdy kolor osobno, zamienniki jeszcze tańsze, jakość dobra, dopracowany sterownik, łatwa w użytkowaniu.

Wady: wolny druk, dość głośna (kwestia gustu), niska obciążalność (nie nadaje się do biura, tylko dom), sterownik dobry, ale “na siłę” instaluje wszystko na dysk C, bez możliwości wyboru.

(Magic_coin) #10

Ludzie czy wy czytacie posty prócz ostatniego? Przecież napisałem, że nie chce urządzenia wielofunkcyjnego tylko samą drukarkę. Upatrzyłem już sobie Canon’a IP3600 (pisałem wyżej), poproszę o opinie.

EDIT

Stałem się posiadaczem Canon’a PIXMA IP3600. Tanie zasobniki, i co najdziwniejsze jest bardzo cicha (tylko cichuteńki szelest) choć większość opinii o tym jaki to “traktor”. Polecam tą drukarkę jak oczekujecie ekonomi.

Za wszystkie wypowiedzi dziękuje, nawet jak niezbyt trafne.

(Danielm86) #11

pakeroso , brat taką miał. Szmelc.

Magic_coin , świetne drukarki. Jakość druku bardzo dobra. Tusze oryginalne niedrogie. Włącz jeszcze tryb nocny. Będzie jeszcze cichsza :slight_smile:

(Juzekubek) #12

a tak z ciekawości zapytam ile gwarancji na nią masz? i jak to jest z gwarancją, przy używaniu zamienników nie obowiązuje?