Wybór drukarki

Witam.

Proszę o doradzenie w kupnie drukarki.

Zwracam uwagę na:

-tanie tusze/zamienniki

-jakość druku

Drukarkę zamierzam kupić w sklepie w Gdańsku.

Teraz najważniejsza rzecz, budżet 250-300 zł

Jeśli masz jakąś tanią drukarkę spełniającą powyższe kryteria pisz. Z chęcią poznam wasze propozycje.

proponuję hp ( tusze 80 zł orginał 40-50 zł ) zamiennik ale na allegro można kupić zestawy do nabijania kardridrzy cena około 35 zł a wtedy ciśniesz do bólu.

Wciąż drogo. Do mojego wysłużonego (rozwalonego) Canona zamienniki kosztują po 15 zł. Oczekuje propozycji konkretnych modeli.

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-375CW / DCP-385C.

Cena koło 350zł. 4 tusze, koszt każdego zamiennika koło 16zł. w Pryzmacie, jakość wydruku do domu zadowalająca.

Drukuje, skanuje, kopiuje - nie znajdziesz już raczej korzystniejszego cenowo produktu.

Brother hmm… rozejrzę się za tą firmą. Co do urządzenia wielofunkcyjnego to mija się to troszeczkę z celem gdyż mam już świetny skaner Epson’a. Co sądzicie o http://www.gral.pl/preview/Canon/Canon_PIXMA_iP3600_55.html

Brother jest całkiem niezły pod kątem zamienników - dość duży jest do nich dostęp i spory wybór. Brother nie robi jednak samych drukarek a jedynie urządzenia wielofunkcyjne. Canonów niestety nie znam za dobrze ale z tego co ludzie o nich piszą to to pod kątem zamienników też całkiem nieźle wypadają. Wystarczy zerknąć na allegro: http://www.allegro.pl/listing.php/searc … nge_view=1

Zanim jednak się zdecydujesz na jakieś zamienniki to proponuje poszukać o nich opinii żeby nie trafić na jakieś fatalnej jakości.

Ja polecam drukarki HP, ale tylko wybrane modele. Moim zdaniem najważniejszym kryterium podczas wyboru drukarki jest koszt eksploatacji. Trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na pojemność zainstalowanych tonerów, zamienniki oraz właśnie jak w przypadku HP możliwość napełniania. Dla przykładu: w drukarce HP 3650 napełniłem 7 razy, zaś na drukarce HP 5940 wydrukowałem (w szkicu roboczym, przy jakości wystarczającej w przeciętnym wykorzystaniu) ok 1200 stron (pojemnik oryginalny 21ml). Obie drukarki jednak nie należały do najtańszych (300, 380zł).

@up

Wreszcie ktoś kto mnie rozumie. Koszty eksploatacji mają znaczenie i to olbrzymie. Ja nie zamierzam bawić się w napełnianie i dlatego szukam drukarki do której są tanie zamienniki. Do Canon’a IP3600 4 tusze po 15 co nie jest aż takie drogie. HP hmm… tusze coś drogie, jak wcześniej pisałem nie zamierzam bawić się w napełnianie.

PS. Czytajcie też pierwszy post.

Witam.

Polecam Epson Stylus SX 115.

Zalety: tusze tanie, każdy kolor osobno, zamienniki jeszcze tańsze, jakość dobra, dopracowany sterownik, łatwa w użytkowaniu.

Wady: wolny druk, dość głośna (kwestia gustu), niska obciążalność (nie nadaje się do biura, tylko dom), sterownik dobry, ale “na siłę” instaluje wszystko na dysk C, bez możliwości wyboru.

Ludzie czy wy czytacie posty prócz ostatniego? Przecież napisałem, że nie chce urządzenia wielofunkcyjnego tylko samą drukarkę. Upatrzyłem już sobie Canon’a IP3600 (pisałem wyżej), poproszę o opinie.

EDIT

Stałem się posiadaczem Canon’a PIXMA IP3600. Tanie zasobniki, i co najdziwniejsze jest bardzo cicha (tylko cichuteńki szelest) choć większość opinii o tym jaki to “traktor”. Polecam tą drukarkę jak oczekujecie ekonomi.

Za wszystkie wypowiedzi dziękuje, nawet jak niezbyt trafne.

pakeroso , brat taką miał. Szmelc.

Magic_coin , świetne drukarki. Jakość druku bardzo dobra. Tusze oryginalne niedrogie. Włącz jeszcze tryb nocny. Będzie jeszcze cichsza :slight_smile:

a tak z ciekawości zapytam ile gwarancji na nią masz? i jak to jest z gwarancją, przy używaniu zamienników nie obowiązuje?