Wybór drukarki


(Michal Jesionek) #1

Witam czy mogli byście mi polecić jakieś dobre urządzenie wielofunkcyjne do 150zł razem z przesyłką z allegro?


(Alonewolf) #2

Wiesz...co tanie to drogie. Popatrz lepiej na tusze, w jakich są cenach i o jakich pojemnościach (zrób wstępny wybór). Potem na forach zorientuj się jakie urządzenia drukują, skanują i kopiują najlepiej - na koniec idź do sklepu i kup (szkoda się potem bujać z gwarancją przez kuriera w razie usterki). Firmy mają też inne (różniące się) technologie druku, zależnie od tego jakie masz potrzeby drukowania i z jaką jakością - taki zakup sprzęt. Najważniejszą kwestią jest to abyś dobrze określił swoje potrzeby - potem dobierz do nich sprzęt.


(Michal Jesionek) #3

A ja się zastanawiam nad tymi dwiema:

Canon PIXIMA iP2700

Canon PIXIMA MP270

tylko nie wiem która lepsza polećcie mi którą wybrać?


(Alonewolf) #4

Canon PIXIMA iP2700

http://www.chip.pl/testy/drukarki/druka ... xma-ip2700

Canon PIXIMA MP270

http://www.pcworld.pl/testy/recenzja/UW ... mp270.html

Nie ograniczaj się do jednej firmy, zrób szerszy przegląd

http://www.chip.pl/ranking/drukarki/dru ... mentowe-a4

HP Photosmart D7460 - ekonomiczna i bardzo dobra jakościowo

http://www.chip.pl/testy/drukarki/druka ... switch_t=t


(Michal Jesionek) #5

ale mam ograniczone fundusze maximum 160zł więc jeśli możesz to poleć mi taką do 160zł ale i tak myślę że najodpowiedniejszym wyborem będzie Canon PIXIMA iP2700


(Alonewolf) #6

W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego. Zachęcam jednak do odłożenia większej gotówki i kupienia lepszej jakościowo drukarki bądź urządzenia wielofunkcyjnego - zaoszczędzisz w ten sposób sporo kasy bo druk za stronę w przypadku Pixima iP2700 to prawie 30gr./stronę A4 (fotografia) a 12gr./stronę A4 (dokument ze średnią jakością) więc płacisz jak w drukarni (prawie). Tusze są też relatywnie drogie w stosunku do pojemności (możesz co najwyżej obniżyć koszty zakupu oddając stare tusze przy zakupie nowych). Wybór i tak należy do Ciebie. Gdybym ja miał kupować cokolwiek do drukowania, zastanowiłbym się nad urządzeniami w zakresie ceny 300-400 zł.