Wybór drukarki

Cześć.

Potrzebuję kupić dwie drukarki, lecz trudno mi zdecydować sie na coś odpowiedniego.

Gdzie będą pracować te drukarki i co będą robić.

Jedna z nich pójdzie do biura, drukowanie czarno-białe w sporych ilościach, od czasu do czasu zdjęcia i większe partie koloru. Idealnym sprzętem do tego byłby Canon IP 3000, od dłuższego czasu pracuję na tej drukarce i jest po prostu rewelacyjna, może nie demon szybkości ale ładnie w kolorze i czarno-białym, bardzo dobre fotografie, druk dwustronny i przede wszystkim koszta. Cztery kartridże które na dosyć długo wystarczają a przy zakupie zamienników komplet nie przekracza 70 zł, a koszty utrzymania są jednym z ważniejszych aspektów, zwłaszcza koszty atramentu.

Niestety IP 3000 juz został wycofany ze sprzedaży więc odpada, ale wiecie już mniej więcej czego szukam, myślałem o IP 4200 ale z tego co się orientowałem brak do niej zamienników z tuszem więc koszty rosną znacząco.

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje bardzo o nie proszę z uzasadnieniem i jeśli można z orientacyjnymi cenami sprzętu i kartridży. Na sam zakup chcę wydac ok. 450 zł.

Druga drukarka pójdzie do domu i będzie jej używała dziewczyna. Nie podejrzewam aby ta drukarka miała zbyt dużo pracy, jeśli już to druk czarno-biały w większości, choć chciałaby pewnie czasami podrukować troche zdjęć. Koszta atramentu tutaj też są jednym z decydujących czynników. Na ten zakup chcę wydać ok 350-400 zł ale nie więcej i raczej bliżej tej dolnej granicy a jeśli się da to poniżej.

Czekam na propozycje i z góry za nie dziękuję

Polecem drukarki HP.

Dlaczego:

-Tanie tusze do drukarek

-Bardzo dobgre Drukowanie

-Zadnko psuja sie drukarki tej Firmy

A jak kupisz Lexmarka to pierwsze wrazenie jest super oo mam lexsmarka ale gdy sie skonczy tusz bedziesz placil bardzo duzo kasy za tusz. wiec polcem HP.

HP Deskjet 6540 - do biura wyborna, ja mam na biurku :slight_smile: i też nie narzekam…

Ja bym polecił Ci drukarkę Canon ip4200 mam ją już 3 miechy i jestem bardzo zadowolony, zdjęcia praktycznie takie jak z foto-labu (pod warunkiem, że drukowane na orginalnym papierze Canona).

Co do zamienników z tuszem to tutaj masz :wink:

Warto zacząć od tego :arrow: http://www.tomshardware.pl/consumer/20041025/

Jak obydwie drukarki mają być:

to czego nie zainwestować w laserową drukarkę monochromatyczną:

Samsung ML 1610

Przy dłuższym użytkowaniu na bank będzie to ekonomiczniejsze.

Bażant, jestem bardzo zainteresowany Canonem IP 4200, sam jak pisałem mam IP 3000 i to są naprawdę świetne drukarki. Ale do 3000 mogę kupić zamienniki kartridży, czego jak słyszałem nie da się zrobić z 4200. Link który podałeś jest właśnie do oryginałów i ich ceny przy konieczności zakupu całego kompletu są raczej zniechęcające.

Czy udało ci się znaleźć gdzieś zamienniki?

Jeśli tak to jakie i ile płaciłeś?

U siebie widziałem ten model w sklepie w cenie powyżej 400 zł, ile ty zapłaciłeś za swoją?

Fiesta jedna z drukarek które chcę wymienić to właśnie monochromatyczny laser. Wadą podanego przez Ciebie sprzętu jest brak druku dwustronnego, a ta cecha właśnie byłaby bardzo przydatna. Poza tym obsługuje on tylko papier do 160 g/m2 a pewnie trafi się konieczność drukowania czasami na 180 g/m2 a nawet 240 g/m2. Bez problemu obsługuje to Canon ale tym co powstrzymuje mnie od jego zakupu są koszta eksploatacji.

Canaletto, twój link potwierdza to co sadzę o Canonach.

Duch, ciekawa propozycja, a jak z zamiennikami?

Dzieki wszystkim za wpisy i proszę o dalsze opinie.