Wybór dysku do 250 PLN

Witam!

Ostatnio mój Samsung dziwnie pracuje (nie boot-uje, Windowsy wywalają blue screany) w związku z tym chciałem prosić o wybór dysku. Jeżeli chodzi o dysk to zależy mi na wydajności, a nie na pojemności. Myślałem nad jakimś WD z serii Black - co sądzicie o takim czymś?

Konkretnie do jakiej pojemności ma być? Może ten: SAMSUNG 500 GB F3 Sam posiadam i mogę potwierdzić, że jest szybki.

Potwierdzam - Samsungi z serii F3 są bardzo dobre :slight_smile:

a jak jest z tym WD?

Czy są faktycznie wydajne i czy opłaca się do nich dołożyć?

Ja mam same nie miłe wspomnienia po użytkowaniu dysków WD. Każdy z dysków co kupiłem musiałem w przeciągu 2 - 3 dni oddawać na gwarancję bo sypały się “bad sectors”. Tak, że nigdy więcej WD.

do 250zł to Samsung F3 jak i 500GB albo 1TB można kupić. WD sam kiedyś miałem 40GB to miałem bady i mi padł dysk:/ Od tamtej chwili unikam z daleka tej firmy. Tak jak trafiłem na LG napęd optyczny wadliwy i też ich już nie używam i polecam liteon.

To może jakiś tani SSD?

http://www.skapiec.pl/site/cat/8/filtr/ … 3950_0_0_0

O tanich SSD czytałem bardzo negatywne opinie. Wole zwykłego twardziela.

Mój obecny Samsung ma problem z odczytaniem MBR-u no i czasem nagle przestaje pracować. W HDTune ma normalną prędkość, żadnych badów poza tym że pokazuje mi błąd B8 i systematycznie zwiększają się liczby w kolumnie data. A jak przełączę się na XP to tak niemiłosiernie przycina, że szok.

Sorry za offtopa, ale mnie się wydaje że lepiej kupić nowy jak kombinować z obecnym Samsungiem.

W SSD nie liczy się cena, a w dużej mierze generacja. Pierwsza generacja była straszna, druga już zjadliwa, a obecna - trzecia jest już naprawdę dobra.

W takim razie które polecacie? Czy po instalacji XP i Win7 nie będzie większych problemów z miejscem na drugim dysku?

Spotkaliście się już z takim problemem jak ja mam ze swoim aktualnym Samsungu?

Dzisiaj … tylko Samsung.