Wybór dysku "do zabawy"

(Żelek) #1

Witam.

Chciałbym kupić dysk twardy "do zabawy" czyli żebym mógł sobie z nim robić co chcę - instalować różne systemy itp, itd. Pojemność mniejsza nić 100GB.

Aha, nie do końca wiem jaki interfejs ma być ATA czy SATA. Obecnie mam dysk Seagate ST3160827AS (160 GB, 7200 RPM, SATA). Niby piszę SATA, ale wolę się upewnić. Proszę podawać linki z allegro.pl :slight_smile:

(adam749) #2

Jak do zabawy to weź jakiś 80GB WD, Samsunga, Seagate.

A ma być nowy czy używany??

Na allegro widzę prawie wszystkie używane do 80GB. Po 2 nie ma co wywalać w niego dużo hajs max. to ok 70-80zł.

(skrzek) #3

a ile chcesz kasy na to wydać???

jesli tak jak napisal kolega wyżej to ok pewnie nawet z wysylką w tej cenie coś wychaczysz.

ale zastanów sie nad wiekszym dyskiem 320-500GB - będzie większy :D, zapewne szybszy, w mniejszej czesci go zapelnisz, cena jednego GB będzie relatywnie nizsza, postawisz sobie na nim system (przeniesiesz ten którego uzywasz) a tę 160, ktorą masz przeznaczysz na zabawe.

(bartek_m0) #4

Albo zainstaluj sobie VirtualPC lub Virtual Box.

(Żelek) #5

Nie jestem w żaden sposób w stanie zapełnić nawet tego dysku co teraz mam (160GB), więc nie ma potrzeby kupować dysku 320GB >.

No tak właśnie myślałem. Taki byłby dobry: http://www.allegro.pl/item485569642_sea ... oznan.html ???

(adam749) #6

W sam raz.