Wybór dysku przenośnego 500GB

Witam, planuje w najbliższych dniach zakupić przenośny dysk i zastanawiam się nad dwoma modelami :

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,60119/ - Seagate External FreeAgent Desk 500GB USB 2.0

oraz

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,49430/ - WD My Book Essential 2.0 500GB USB 2.0

który mam wybrać, duże sa różnice między nimi? najbardziej mi zależy na niezawodności i trwałośi, transfery i tak będą ograniczone przez port USB (innej możliwości podłączenia nie mam).

Dodane 13.04.2009 (Pn) 12:51

nikt nic nie wie na temat tych dysków ?

Dodane 13.04.2009 (Pn) 12:53

nikt nic nie wie na temat tych dysków ?

Ja bym wybrał Seagate - mam, nie zawiodłem się :slight_smile:

ja mam tego seagate, trudno mi określić to z jakims innym przenośnym bo tylko z tym mam stycznośc, moge tylko tyle powiedzieć że dość głośny jest, harczy czasem i jakies dziwne dźwięki wydaje, uruchamia się natychmiast jak dostanie zasilanie (nawet jak komputer nie jest włączony) i chyba troszke ciepły jest ale to ręka sprawdzałem a nie programem, żeby go wyciszyć poskładałem jakąś białą szmate miękką firankowatą tak na 2cm i mi podłożyłem, teraz jest dużo ciszej. Dałem za niego 300 zł w sklepie w moim mieście (dwa tygodnie później znalazłem w ofercie EURO RTV & AGD Toshibe 640 w aluminiowej obudowie za równe 300zł :frowning:

Ja mam zwykły dysk Seagate 500 GB - świetny, cichy, cały czas 23*C.

Mam też Seagate przenośny 250 GB - i, tak samo jak wersja niemobilna, bezproblemowy.

A ja mogę powiedzieć coś tylko o tym WD :slight_smile: Kuzyn ma go od ponad roku, używa go jako magazyn danych. Nigdy na niego nie narzekał, dysk nigdy nie sprawiał problemów. Co do temperatur - nigdy nie sprawdzaliśmy, ale dysk ma w swojej obudowie sporo miejsca więc powinno być dobrze :wink: Cichy - tak, ale trochę zależy to od tego na czym go postawimy. U kuzyna stoi na budzie od kompa i go w sumie nie słychać, ale kiedyś postawiłem go u siebie na biurku i wibracje dały znać o sobie. Powiedziałbym, że jest całkiem spory, ale widzę że Seagate ma jeszcze większe wymiary :stuck_out_tongue: