Wybór dysku ssd

Dla mnie Kingston obecnie takim dyskiem absolutnie jest warty polecenia. Kupiłem ich circa ok 30 sztuk i wszystkie były OK. Jak prześledzisz fora to nikt się na nie jakoś specjalnie nie skarży. Pomijając te felerne V300. 

 

Jakoś nie widzę skarg na dyski SSD z serii HyperX a co więcej wszyscy je polecają. Koniec kropka.

A to ciekawe, że wszyscy polecają? Bo z tego co mi wiadomo ( lab, purepc, benchmark, elektroda ) czyli znane fora a nikt go tam nie poleca. Owszem czasem ktoś wyjdzie przed szereg jak w tym temacie. Ale generalnie nigdy ten Kingston nie był polecany. A nie był, bo zawsze był nieadekwatnie drogi. Zawsze była lepsza alternatywa. Ten dysk nie jest zły, ale są lepsze, więc niby z jakiej racji mam go komuś wciskać. 

Tak, zapewne masz rację. W 2012 Kingston oferując “genialną” i tanią “platformę” SF-2281 w wysokiej cenie, po prostu zmiótł i powalił konkurencję na kolana. Do tej pory nikt nie może się otrząsnąć. 

Haha, widzę, że mało zorientowany . Kontroler SF-2281 jest w porządku, tu chodzi o oprogramowanie!

Np. Inne dyski mają taki sam kontroler np.

GoodRAM Thunder 240 GB

Pojemność

240 GB

Kontroler

SandForce SF-2281

Intel SSD 335 240 GB

Pojemność

240 GB

Kontroler

SandForce SF-2281

Intel SSD 520 240 GB

Pojemność

240 GB

Kontroler

SandForce SF-2281

Sandisk Extreme 240 GB

Pojemność

240 GB

Kontroler

SandForce SF-2281

 

No właśnie, SF jest dwa lata na rynku, a tylko Intel CZĘŚCIOWO uporał się z problemami software’owymi.

 

Skoro SF jest taki dobry, to dlaczego Kingston w najnowszych modelach zastąpił go kontrolerem PHISON?

Nie, tu chodzi o to, że ten sandforc to tani staroć. To była odpowiedź na sugestie o rzekomej klasie podzespołów. Nic nie pisałem o oprogramowaniu, co jest oczywiste, że musi być dopracowane. 

Ja już skończyłem temat… jak dla mnie dalsza konwersacja to jak program TAK/NIE na który ludzie oddają głosy, kto za kim lub za czym jest :wink:

Nie rozumiem ludzi… porażające jest jak wiele ludzi narzeka na awarię dysków HDD lub SSD … ja już miałem z 50 i mam wiele i ani razu nie miałem problemów, może kupuje w złych źródłach lub nie dbają o dyski.

Gwarancja mija 2-3 lata a dyski działają jak nowe. SMART zawsze HEALT.

Zamiast zmieniać dyski jak rękawiczki to może ich poużywaj. Jak będziesz miał minimum 20 tys godzin ciężkiej pracy na każdym, to pogadamy o awaryjności. Masz taki z jeden? Pochwal się skoro tak lubisz i wrzuć SMART/Y

Ciekawa dyskusja się wywiązała, ale to dobrze. Muszę jeszcze przemyśleć, na jaki ostatecznie się zdecdować model. Pytanie jeszcze co z obudową metalową na dysk. Bo okazało się, że w laptopie mam 2 miejsca na dyski więc stary HDD zostawię na miejscu, ale w tym drugim nie ma tej metalowej obudowy. Jest ona wymagana do montażu? Może to głupie pytanie, ale nie za bardzo jestem obeznany w hardwarze. Przy okazaji dzięki wszystkim za propozycje. :slight_smile:

Tak, jest Ci potrzebna ramka. Powinieneś znaleźć ją na Allegro, np. http://allegro.pl/kieszen-ramka-hdd-asus-k72-k72j-k72jr-srubki-i4338159386.html

Bardzo Ci dziękuję. Ramkę zamówiłem, bo nie ma ich za dużo na allegro. Jeszcze tylko dysk. Ale trochę mi tu wszyscy namieszali w głowie i nie wiem czy się jednak nie zdecyduje na samsunga 840 evo…

Nie jestem pewien, czy ta ramka będzie pasować. Wrzuciłem po prostu pierwszą lepszą z Allegro.

 

Co do dysku, Samsung jest OK.

powinna być okey, bo wygląda jak ta, którą mam w laptopie. Ramki do innych modeli mają faktycznie inne roztawienia mocowań do obudowy.

jak by cię interesował ten samsung to tutaj masz darmową dostawę

http://www.agito.pl/dysk-samsung-evo-mz-7te120bw-2-5-120gb-sata600-83-869611.html?attr=1-614

 

Są to synchroniczne kości TLC wykonane w procesie 19 nm.

 

Lepszy wydaje się być Crucial MX100 256GB. Posiada on synchroniczne kości MLC 16nm.

Oty -> Kosmos.