Wybór dysku zew. 2'5


(Crossiak) #1

Witam. Potrzebuję porady przy kupnie dysku zewnętrznego 2'5 cala o pojemności 250GB. Ma być to dysk do przechowywania zdjęć, kilku filmów itp. z możliwością podłączenia zarówno do komputera jak i do telewizora.

Prosiłbym o podanie konkretnego modelu lub chociaż firmy którą najlepiej wybrać, a jakich unikać.

Z góry dzięki za pomoc.


(kamil_w) #2

Ja polecam dyski StoreJet firmy Transcend. Wewnątrz tak naprawdę siedzi dobry dysk Samsunga, a dodatkowo obudowa jest bardzo fajna - z gumy. Dzięki temu urządzenie nie palcuje się i nie ślizga się po blacie.

  1. Zakładam, że masz na myśli telewizor z gniazdem usb.

  2. każdy dysk powinien działać z telewizorem (i innymi urządzeniami z portem usb). warunek - systemem plików musi być FAT32 (chociaż niektóre urządzenia obsługują już - a chciałoby się powiedzieć “wreszcie” - NTFS).

250GB - już się raczej nie opłaca takich kupować, bo różnice w cenie w porównaniu z 500 i 640 GB są marginalne:

http://www.ceneo.pl/9700141


(Crossiak) #3

No wlasnie jak sie okazuje mialem LG 750GB i niestety telewizor go nie widział… Z tego co wiem to dlatego ze dyski z wieksza pojemnoscia potrzebuja wlasnego zasilania jak dyski 3’5 cala.


(kamil_w) #4

Masz złe informacje. Do zasilenia dysku 2,5-calowego (bez względu na jego pojemność, ilość talerzy itp) w zupełności wystarczy USB w wersji 2.0. To, że twój telewizor nie widział tego dysku twardego mogło być spowodowane np tym, że:

  • wejście USB w telewizorze może nie służyć do obsługi urządzeń magazynujących, a może być jedynie wejściem serwisowym,

  • mogłeś mieć na dysku system plików NFTS, a twój telewizor obsługuje jedynie FAT32 (czyli tak, jak ma to miejsce w 95% przypadków).


(Crossiak) #5

Acha. Dzieki wielkie za pomoc :slight_smile: