Wybór dysku zewnętrznego 500GB, 2,5", WD, Verbatim, Adata, H


(majkel1989) #1

Chcę kupić dysk zewnętrzny. Będzie sporadycznie używany (kopia zapasowa zdjęć). Najbardziej zależy mi na trwałości, osiągi są mniej ważne.Wybrałem modele 500 GB, za około 200 zł, 2,5”. Oto moje typy:

WD ELEMENTS, WDBPCK5000ABK,

A-DATA CH94,

ADATA CH11,

Verbatim Store’n’Go,

Hitachi Touro Mobile.

Z tego co czytałem to firma Seagate ma lepsze I gorsze serie, więc aby nie ryzykować to nie brałem ich pod uwagę. Z kolei o firmie WD chodzą opinię, że tworzy trwały sprzęt, pytanie tylko czy ten konkretny model.

Z tego co się zorientowałem to w Verbatimie jest dysk twardy firmy Samsung (poprzednik Seagate…).

Niektórych znalazłem testy, ale w większości dotyczą wydajności/wyglądu. Mi najbardziej zależy na trwałości i bezawaryjności. Poniżej podaję linki do w/w testów.

http://forum.pclab.pl/topic/844135-W...WDBPCK5000ABK/

http://www.gizmaniak.pl/10214/recenz...orengo-usb-30/

http://www.chip.pl/testy/pamieci-mas...00gu-cwh-500gb

Wszystkie dyski, poza ADATA (36 msc), mają 24 miesiące gwarancji. Podobno to ważne kryterium przy wybieraniu tego typu sprzętu…

Jeśli ktoś posiada wiedzę na temat awaryjności tego typu sprzętu to bardzo bym prosił o wskazówki.

Z góry dziękuję.


(Pawel33303) #2

Ja posiadam dysk ADATA CH11 500GB i jestem z niego zadowolony. U mnie nie służy jako magazyn, lecz jako pamięć do bezpośredniego nagrywania programów telewizyjnych na żywo. Osobiście muszę przyznać, że dysk dobrze się sprawuje, posiada niebieską diodę LED, krótki kabel USB 3.0 i kilka naklejek w zestawie. Co do awaryjności to nie mogę o nim dużo powiedzieć, bo mam go dopiero rok i przez ten okres czasu nie było żadnych problemów. Mocno się nie nagrzewa (tylko przy defragmentacji, bądź formacie) i jest cichy (w zależności od powierzchni na jakiej się znajduje).