Wybór głośników do 200 zł

Witam, poszukuję głośników komputerowych 2.1 (na 5.1 nie mam miejsca) do 200 zł (jest to absolutne maximum). Przeszukałem wiele ofert jednak ciężko jest wybierać głośniki nie słysząc jak one grają w rzeczywistości. Suche dane nie pokazują brzmienia. Dlatego liczę na wasze osobiste wrażenia i doświadczenia z obecnie dostępnymi na rynku głośnikami. Z góry dziękuję za podpowiedzi :slight_smile:

A dlaczego akurat 2.1 a nie na przykład 2.0? Niestety głośniki z tego przedziału cenowego mają 1 straszną wadę. Mają potencjometry na subwooferze. Pamiętaj o tym jak coś będziesz wybierał. Z czystym sumieniem polecam http://allegro.pl/nowe-glosniki-genius-40w-drewniane-2-0-sklep-i1496971683.html

Potencjometr od basów może być gdzie mu się tylko podoba. Nie jest to coś czego się używa na co dzień, przynajmniej w moim wypadku. Natomiast potencjometr do regulacji głośności jest zazwyczaj na pilocie bądź satelitce także nie mam z tym problemu.

No i właśnie tu się mylisz. Gdy sobie przejrzysz oferty np allegro to zauważysz, że (najczęściej):

1.Potencjometr od bassu znajduje się na tylnej ściance subwoofera.

2.Potencjometr głośności znajduje się (tutaj niespodzianka) też na obudowie subwoofera.

http://allegro.pl/glosniki-2-1-microlab-m200-m-200-paragon-f-vat-i1487072758.html Tu masz jeden z niewielu przykładów dodania pilotów do głośników w tym przedziale cenowym. Niestety nie słuchałem tego zestawu więc nie mam pojęcia jaki jest.

Dodam, że nie brałem pod uwagę głośników Logitecha i Creative ponieważ uważam że są po prostu słabe i nie lubię plastiku (użytego do budowy głośników).

Przyznam, że poważnie rozważałem kupno głośników http://allegro.pl/glosniki-2-1-microlab-m200-m-200-paragon-f-vat-i1487072758.html lub też dokładnie tak samo wyglądające lecz spod znaku Modecom. Jednak spotkałem się z komentarzem jakoby były słabiutkie więc zacząłem mieć wątpliwości. Co do zestawów 2.0… Jeżeli zapewniłyby podobny poziom basu co zestawy 2.1 to stanowcze czemu by nie :slight_smile:

@Wolfgar

Przecież ten MICROLAB to też plastik, więc nie wiem czemu skreślasz Logitechy i Creativy jednocześnie podając coś takiego.

@lith - Ja m200 podałem tylko jako przykład zestawu głośników z pilotem w tym przedziale cenowym. Polecany zestaw przeze mnie to 2.0 Geniusa odpowiednik głośników które mam aktualnie i które plastikiem nie są.

Po za tym z nie jednych logitechów/creativów piosenek słuchałem i w tym przedziale nie za bardzo jest co polecić. Chyba że Gigaworksy ale one znowu są za ponad 200zł

Też słyszałem dobre opinie o Geniusach 2.0, ale nigdy na oczy ich nie widziałem,

Ale żeby nie było, ze wszystko super to mają też swój rozmiar. Nie każdy może sobie na takie klocki pozwolić. Tu plastiki mają jednak przewagę… a dla większości jakość dźwięku jest jednak wystarczająca.

Chociaż zdaję sobie sprawę z ewentualnej różnicy, bo przez pewien czas miałem 2.0 na altusach 140 :stuck_out_tongue: (miały moc 8 min :lol: )

a ja poleciłbym swoje głośniczki Logitech x-210

moim zdaniem są bardzo dobre :slight_smile:

Ja mam x-230… ale ogólnie to już dość stara seria, więc nie wiem, czy jest sens polecać… ale też jestem zadowolony.

X-210 mam przy innym komputerze i są… słabe. Denerwuje brak regulacji basu przez co trzeba słuchać naprawdę głośno aby poczuć bas. Dodatkowo nie grają zbyt czysto.

Edit: A co sądzicie o microlab fc 330 i microlab fc 530 ??

Dodane 13.03.2011 (N) 14:47

 up