Wybór grafiki

witam !

kolega ma zamiar zakupić sobie nową kartę graficzną do 250zł

posiada: Płytę EP-8KDA7i Semprona 2800 1,65 GHz, 1 GB Ram

chodzi o to, żeby ta karta była kompatybilna z jego sprzętem i dosyć wydajna. Niedługo będzie wymieniał płytę główną i procka więc chce, zeby karta była uniwersalna i nie było problemów z jej użytkowaniem zarówno na aktualnej konfiguracji jak i na nowej.

EDIT: ponadto znalazł on taki model:

http://www.allegro.pl/item402803888_xfx_geforce_8600gts_256_ddr3_8600_gts_2000mhz_1ns.html

i nie wiemy czy byłby to rozsądny wybór, czy lepiej coś innego.

proszę o wasze opinie lub propozycje :slight_smile:

Ja bym polecał tego radka :slight_smile:

http://allegro.pl/item402546481_powerco … therm.html

Ta płyta jest na AGP więc zapomnij o tej karcie co podałeś.

Poszukaj czegoś w rodzaju GF 7300gt Sonic albo 7600GT na AGP

Podaj jeszcze markę i moc zasilacza - zobaczymy czy uciągnie nową kartę.

Ta karta była by dobra gdyby miała 512 MB pamięci .Dzisiejsze gry potrzebują 512 MB pamięci na kartach.Tylko nie wiem do czego będzie potrzebna jak do gier to szukaj z 512 MB.I pamiętaj żeby miała DDR3/GDDR3 te pamięci to to samo tylko raz tak się nazywają a raz tak.

Ojjj, najmocniej przepraszam… nie pomyślałem o tym :oops:

Może ta, tylko to jest GS a ja bym zncznie wolał GT. No oczywiście Pamięć DDR2. Ale za to 512MB :slight_smile: Takiej z GT nie znajdziesz poniżej 250 zł na allegro. Tym bardziej pod AGP…

http://allegro.pl/item406349799_agp_spa … i_box.html

O czym Ty mówisz.

Autorze bierz 7300GT na AGP DDR3 256mb/128Bit

Ta karta nie była by dobra bo jest na PCI-E wiec kupi i będzie mógł wywalić. Płyta obsługuje AGP i na takie gniazdo trzeba szukać karty.

Panowie jak nie przeczytaliście parametrów płyty to nie wprowadzajcie w błąd.

posłuchaj destroy bo wie co mówi

Czyli nie bierz żadnej karty. Po co inwestować jak będziesz zmieniał. A kompatybilna nie będzie.

zasilacz 400W

firma: jakieś PROkomp (czyli właściwie można powiedzieć “no name”)

czyli mówicie, ze aktualna płyta główna nie ma złącza pod które można by podpiąć wybranego GeForca? czy czegoś nie zrozumiałem?

a co do propozycji to można by prosić o konkretne modele/linki, bo nie chciałbym spamować później postami typu: “czy ten model będzie dobry, albo ten… a może jednak ten?”

Tak ta karta która podałeś nie będzie pasować.

Polecam Palit GF 7300 gt Sonic +. Przy zakupie masz zwrócić wagę na “AGP DDR3 256mb/128Bit”

Zasilacz można by też wymienić np. na ModeCom MC350W (nie FEEL)

jakoś ostatnio widze, że wszędzie gdzie ktoś potrzebuje nowy zasilacz (w tym ja w swoim poprzednim temacie) wszyscy polecają modecoma MC 350W i każdy podkreśla to żeby czasem sie nie pomylić i nie kupić FEEL’a^^ i tutaj pojawia się moje pytanie: polecacie MC bo jest lepszy od feel’a czy MC bo jest to jeden z najlepszych zasilaczy z półki tanich i wydajnych?

Polecamy MC bo jest dużo lepszy od feel’a

tak

Skoro będzie wymieniał płytę główną, to już raczej nie z AGP, tylko PCI-E. Więc szukanie grafiki która współpracowała by z obecnym sprzętem i tym który chce kupić mija się z celem. Najlepiej poczekać, aż kupi nową płytę i wtedy się rozejrzeć.

Tak jak pisali powyżej. Jeśli kolega w niedługiej perspektywie ma zamiar zmienić płytę główną to odradzam jakikolwiek zakup sprzętu na stare mobo. Lepiej odłóżyć kasę, poczekać i kiedy przyjdzie czas na wymianę płyty wtedy składać zestaw.

ok dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: temat można zamknąć/wyrzucić (czy co tam moderator będzie uważał za słuszne)

Ja polecam 7300GT ale palita.

nie umiesz czytać?

Ty to na serio jakieś dziecko jesteś.

Autor tematu nie kupuję grafiki do tego pc.

nie żebym miał być złośliwy, ale wspomniany Autor tematu (czyt. ja) w pierwszym poście napisał że to nie jego komputer i nie on chce do niego kupić grafikę… a tak do tematu, to pogadam z kolegą i powiem mu jak wygląda sytuacja to pewnie zdecyduje się poczekać i kupi grafikę wraz z płytą główną i procesorem.

nie kupując teraz grafiki na apg i kupujac na pci expres przy zmianie plyty głównej zrobiłby najrozsądniej.