Wybór internetu - pytania

Witam,

obecnie mam internet z TP z zawrotną prędkością… 1 mb/s.

Trochę to mało, ani ściągnąć większej instalki, ani płynnie oglądać filmików na YT - ogólnie tragedia.

Kończy się umowa z neostradą za kwartał (już się upominają)

Tak więc - trzeba się zorientować co mają inni, co wziąć :wink:

Tak więc na wstępie kilka informacji :

  1. Posiadam router TP-Link TD-W8910G - nie chciał bym go zmieniać z powodu odmiennego internetu. Najlepiej, gdyby wszystko pasowało do sprzętu, który już posiadam.

  2. Internet głównie do przeglądania internetu, tak jak mówiłem - czasem coś ściągnąć, obejrzeć filmik na YT - tak jak to w domu :wink: Grać nie gram ani nic.

Na wstęp :

  1. Którym internetem mogę się w ogóle interesować? Mógłbym mieć internet z Vectry, ale musiał bym mieć podłączony modem i dopiero do niego router (oczywiście DSL), a tylu skrzyneczek nie lubię. Po zatem płacić za zmienne IP? Nie dla mnie…

  2. Który z internetu “dla mnie” jest najlepszym rozwiązaniem? Interesuje mnie oczywiście jak największa prędkość przy jak najmniejszej cenie - no i oczywiście brak problemów z urywaniem internetu z ni gruchy ni z pietruchy albo częstymi awariami.

  3. Jaka prędkość jest u mnie maksymalnie dostępna? Wiem, że można to sprawdzić po jakiś parametrach, ale zapomniałem gdzie to się sprawdzało.

Co mi proponuje TP? 2mb/s za 69zł + prezent w postaci aparatu lub też nawigacji (na stronie TP widziałem jeszcze, że są ramki i to też bym wolał jak już bym miał ją brać ;p

Pomocy :wink:

Moja propozycja Netia. Sam korzystam od ponad roku z 4Mb/s i wsio mi pięknie chodzi. A za dodatkowe 10zł m-c możesz mieć stały IP.

Moim zdanie streamnet 10MB/S 40 zl miesiac-trzeba miec kablowke z tej sieci net + telewizja niecale 90zl.Takto kosztuje 120 zl.Polecam upc lub netia 4 mb/s

netia - opinie różne, nawet topic na forum poświęcony temu dostawcy :

  1. Jak z bezawaryjnością?

  2. Stałego IP nie chcę, wolę zmienny :wink: Chyba że jest inaczej przydzielany niż w neostradzie.

  3. Są jakieś haczyki?

Umowę najlepiej na rok gdyby podpisać, zawsze jakąś promocję można potem od nich wyciągnąć.

Są ludzie zadowoleni z Netii lub też nie

Dodane poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 19:58

nie zawsze jest ta predkośc jaka jest w umowie

Nie ma gwarantowanej prędkości w żadnej umowie z usługodawcami internetowymi.

Moim zdaniem do tego celu 1 Mb/s w sam raz :slight_smile:

Jeśli chcesz zostawić obecny router, pozostają ci tylko usługodawcy działający na łączach TPSA. Czyli Netia, Multimo, Etlink, Orange, Era, Netka, Dialog - chyba to wszystko.

Właśnie 1 Mb/s nie gwarantuje mi płynnego oglądania filmików na YT - buforuje co jakiś czas, trzeba czekać. Oczywiście oglądam w normalnej jakości, a nie HD czy Full HD (o ile jest dostępne)

Sprawdzałem, i do mojego budynku dochodzi jedynie netia, Multimo oraz neostrada.

netia - mam już za sobą jedno nieudane przejście na nią, trzydzieści dni oczekiwania, nic się nie działo :cry: Tak więc zrezygnowaliśmy. Teraz boje się tego samego :wink:

Multimo - na internecie opinie dosyć stare, ceny nawet nawet. Tylko właśnie czy te 6 mb/s u mnie pójdzie? Mógłby to ktoś sprawdzić (wiem, że się da) - bo jeśli u mnie nie pójdzie, to sprawa jest oczywista - zostaje mi te oferowane przez nich 2 mb/s - spróbowałbym wziąć z ramką na zdjęcia, bo jak dają to trzeba brać ;]

no dobra a jak jest z abonamentem w netii przykładowo? 4 mb za 49 zł przez cały okres umowy czy przez pierwsze 6 miesięcy?

Regulamin w rękę i się dowiaduj :wink:

Dobra, jak dla mnie temat zamknięty - biorę Orange Freedom 6 Mb/s, byłem dzisiaj w salonie, dopytałem się parę rzeczy, na elektrodzie powiedzieli mi, że pójdzie :slight_smile:

Dzięki za namiary, całkiem o Orange zapomniałem

Pozdrawiam!

Jeszcze Era jest, też powinieneś być w zasięgu, a zdaje się że mają teraz najtańszą ofertę (po Etlinku, który ma ograniczony zasięg i w Zabrzu go chyba nie ma).

W erze :

  1. Trzeba mieć abonament, aby otrzymać 25% upustu? Czy wystarczy mieć Tak Taka na kartę?

  2. Telefon stacjonarny też bym brał, w TP płacimy 50 zł, w Orange i z tego co widzę w Erze jest taniej.

Po zatem z tego co widzę, opinie o Erze są gorsze niż o Orange, no i oczywiście tam umów na 12 miesięcy nie ma :stuck_out_tongue:

  1. Rodzaj taryfy: Nowa Era, Era Nowy Komfort, Era Komfort, Relaks, Nowa Jedyna, Taryfy Rodzinne

  2. Ja mam netie, 69zł net + 21,35zł zawieszenie linii.

927151636.png

Śmiga rewelacyjnie.

Jeżeli potrzebujesz telefon to net od orange + ich stacjonarka

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … 2719371688

http://www.orange.pl/portal/map/map/pos … 2719391853

net 79, telefon 35 - 114zł

lub netia 10/20mbit + ich stacjonarka no limit.

net 59, telefon 59 - 118zł

Telefon musi być, żeby było łącze, a co za tym idzie internet. Za telefon zawieszenie nie będę płacić, skoro trochę się dołoży, a zawsze domowy się przyda.

netii nie chce, gdyż dużo opinii jest negatywnych - bajzel w papierach, niedoinformowani konsultanci (o ile się ktoś dodzwoni)

Po zatem 6 mb/s spokojnie mi starczy, więcej mi nie pójdzie (10 może by się udało, ale to takie pod znakiem zapytania)

mmi , ale upload beznadziejnie słaby.

Linia słaba to i upload słaby, nic nie poradzę. Dorwałem modem w którym mogę sterować parametrami SNR via dsl dmt tool, podkręciłem je bo na początku miałem synchro 18-19mbit/0,6. Teraz 23/0,95 przy SNR 4-5 - działa wsio wyśmienicie, nie traci synchronizacji, nie sypie błędami :slight_smile:

Podłączę się do tematu.

Mam internet w Netii 2 mb za 59 zł. Aktualna promocja oferuje 6 lub 8 mb w tej samej cenie więc chciałem na nią przejść. Telefon mam w TP.

Sprawdzałem dzisiaj na stronie https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do jaką mogę mieć prędkość internetu. Wyszło mi, 5,5 mb. Więc dzwonię do Netii, pytam czy mogę przejść. Pani sprawdziła i powiedziała, że mogę mieć tylko 4 mb-ale 4 mb mogę mieć tylko przy telefonie netii. Przecież jeśli wezmę 6 mb za 59 zł i złapie tylko 4 to i tak lepiej na tym wyjdę. Co z tym fantem zrobić?

Sprawdź ceny u konkurencji. Na liniach TPSA działa nie tylko Netia.

Skoro masz lepiej wyjść przy opcji 6 Mb/s niż przy 4 Mb/s, weź tą z 6 Mb/s.

miałeś z tym styczność miałeś umowy w rękach to powinieneś wiedzieć a nie odsyłac mnie do głupich 100 stronicowych regulaminów gdzie niczego nie można zrozumieć :!:

Na liniach TPSA faktycznie działa sporo operatorów, a ceny znacznie się różnią, więc warto przeanalizować oferty, tym bardziej, że ostatnio wyszło sporo promocji.

Może sprawdź sobie jeszcze możliwości techniczne Freedoma (Orange). Teraz jest tak,że przy zakupie oferty+routera otrzymuje się dodatkowo zestaw neta mobilnego