Wybór internetu


(Sebastian 39) #1

Witam!! mam dylemacik mieszkam na wsi i jezeli chodzi o jakiegos dostawce internetu to jest ciezko ale w koncu znalazlem cos takiego

!!

b1f21ea54fd203f6.jpg

ALe nie wiem o co chodzi z tym LIMITEM TRANSFERU sprzedawca tlumaczyl ale bardzo powieszchownie !!

z góry

THX


(Enter6000) #2

Limit transferu to ile danych możesz pobrać z Internetu. Jeśli [1] pobierzesz 0,5GB danych to wtedy transfer zostaje obniżony [tak jak jest w to w Neostradzie].


(Boguszek) #3

Piszesz że w twojej miejscowości jest ciężko o dostawce internetu .rozumiem że z TP nie możesz mieć neta ?

ani żadnej radiówki jeśli tak jest to faktycznie zostaje ci tylko Internet GSM .

ale ja bym ci radził najpierw sprawdzić zasięg sieci orange oraz Plus Gsm czy jest u ciebie zasięg "“EDGE” bo może być tak że masz tylko “GPRS” czyli 53kb/s Max ! .

jeśli tylko masz zasięg sieci Plus gsm to polecam ci od nich brać neta w iplus masz za 60zł limit 1GB.

czyli 1GB danych możesz pobrać z pełną prędkością łącza więc jak będziesz miał zasiąg EDGE to 1GB pobierzesz w miesiącu z prędkością te 120kb/s po przekroczeniu tego 1GB obetną ci prędkość do 34kb/s ( nie mylić z KB/s)

więcej na temat netu tego typu dowiesz się na tej stronce http://www.bez-kabli.pl luknij na tematy o tym necie :slight_smile: jak by co pomożemy ci wybrać odpowiedni net w twojej miejscowości .pozdr.


(jarekm26) #4

w sumie to lipa z tym netem przez gsm, ja u siebie na wiosce mam radjówke, bóle 60dych/m i nie mam rzadnych limitów przy transferze 256kb/s… no ale skoro nie masz wyjscia to bierz to gsm :?


(Sebastian 39) #5

no jezeli chodzi o TP.sa to s przewody połozone ale brak jakis portów i w najbliszszym czasie nie ma mowy o zalozeniu internetu…

a radiówke to własnie miałem no ale zrezygnowałem bo musiałem placici 50zł a internetu nie byly prawie wogule a jak byl to bardzo mulisty!! :expressionless: mialem 512kb/s a na http://www.ip.wp.pl mialem w najlepszym czasie gora 150kb/s