Wybór języka programowania

Czy programowanie w C++, Java, JavaScript ma jakieś wspolne cechy? Mam na myśli tutaj konstrukcję kodu. 

JavaScript to język pod strony internetowe. Czy to powoduje jakieś ograniczenia funkcjonalności i zastosowania w porównaniu do Javy i C++? Tzn. czy są takie rzeczy, które są niemożliwe do zrobienia w JavaScript a w tych dwóch można napisać bez problemu. 

Nie. Próbujesz mi wmówić co robiłem i jakie były problemy. Mowiłem o bibliotece standardowej takiej jak np stdio.h czy conio.h, itd., każdy kompilator C/C++ powinien miec je standardowo i dokumentacja też powinna być a jeśli z jakichś dziwnych powodów jej nie ma to powinno być jasno powiedziane gdzie ona jest! Najbardziej mnie W Eclipse C++ wkurzało to że nie ma dokumentacji oraz nie wiadomo było z kąd ją wziąźć! Kompilator z tego co pamiętam był Mingw i zainstalowałem wszystko domyślnie i zgodnie z instrukcjami. Dawno to było więc dokładnie tego nie pamiętam. Chyba dało się skompilować ale graficzny debugger napewno nie działał i napewno nigdzie nie było zadnej dokumnetacji do biblioteki standardowej C. W więc przypadku narzędzia do nauki nie polecam Eclipse C++, nawet biorąc pod uwagę że problemy były dawno (nie wiem jak jest obecnie) to nie polecem tego w ogóle. Znacznie lepszy jest Visual Studio C++ Express Edition. Wszystko tam działa od poczatku bez żadnych kombinacji (kompilator, debugger), jest bardzo dobry help,

Tak dokładnie ogólnie mówiąc JavaScript to taka zabawka do stron internetowych.

Niestety Javascript już od jakiegoś czasu przestał być zabawką. Przykładem może być choćby node.js do programowania po stronie serwera, PhoneGap do wieloplatformowych aplikacji mobilnych, Unity wykorzystujące JS jako język programowania, jQuery pozwalające na tworzenie bardzo funkcjonalnych witryn internetowych… A w zasadzie na szarym końcu pojawia się sztandarowa funkcjonalność JS czyli window.alert(“witaj na mojej stronie!”) z lat 90 :wink:

Z tego, co kojarzę, to conio.h nie jest częścią biblioteki standardowej języka C.

Co do JS, to Plasma i oczywiście Qt korzysta z JavaScript.

stdio.h, stdlib.h, conio.h, string.h   i inne to są standardowe biblioteki C/C++.

W każdym IDE powinny być dostępne łącznie z dokumentacją.

Wikipedia:

 

Wyobraź sobie, że nie od tego jest IDE. Biblioteki standardowe ma kompilator, nie IDE - mieszasz podstawowe pojęcia. Dokumentacja może, ale nie musi być dołączona z bibliotekami (nie z IDE). Z reguły dokumentacja jest w osobnym pakiecie z sufiksem “-doc”, który można doinstalować osobno.

Tak jak w Eclipse, tylko ty nie umiesz go używać.

Powiedziałeś że dokumentacja w IDE jest zbędna, ale to jest nieprawda, w IDE zawsze szybciej I łatwiej jest skorzystać z helpa niż szukać w internecine. Ja nie zawężam żadnej klasyfikacji języków, ja proprostu mówię że warto nauczyć się języków klamrowych.

C, Java itd, to są podstawy. Nie sądzę aby komuś wystarczyło tylko XML do pracy.

Bzdury tutaj piszesz. IDE to samo z nazwy jest to środowisko zintegrowane powinno w nim być WSZYSTKO to co programista potrzebuje.

Prawda z tego co wiem to nie był produkt darmowy.

Na co mi środowisko IDE które nie zapewnia pełnej funkcjonalności? Podobnie jest z fanatykami Linuxa którzy zapomnieli że system jest dla użytkownika a nie odwrotnie.

Chyba nie wiesz, co mówisz. 

Sam właśnie wydajesz się mi na takiego co wszystkie rozumy zjadł.

Generalnie obecnie trzeba znać JavaScript + jakąś technologię serwerową (.NET+C#, Java, Ruby, PHP, …). Osobiście polecałbym C#, ale to kwestia gustu.

Czemu?

Co to ma do rzeczy? 

 Co ma to towarzystwo / uczelnia do Linuksa i tematu?

Właśnie, a ty już skreśliłeś Eclipse CDT, nie mając pojęcia o nim.  

Nie masz co się produkować, ten człowiek skreślił Eclipse CDT z powodów:

  • Brak bibliotek specyficznych dla MS-DOS/Windows jak conio.h w  g++
  • GNU Debugger działa jak (surprise, surprise) GNU Debugger, ale to wina Eclipse-a
  • Posiadanie zdania wyrobionego na temat programu sprzed 20+ lat, a może nawet z czasów FORTRAN
  • Prawdopodobnie używany g++ był pod minGW na Windows, gdzie autor minGW nie dołącza wszystkich pakietów (np. tych z dokumentacją)

Tu się nie da logicznie dyskutować… bo reasumując Eclipse na podstawie powyższego jest beznadziejny i to jego wina :smiley:

A wracając do początkowego tematu to wolałbym raczej język ogólnego przeznaczenia. Może to głupi powód ale lepiej znać język którym można napisać wszystko niż taki, który jest stworzony w konkretnym celu. 

Co myślicie o Javie? Czy jeśli będę się tego uczył równolegle z C++(mam teraz na studiach) to będzie się myliło? A może lepiej bardziej się zagłębić w tego C++ i nie tracić czasu na naukę dwóch?

I czym się różni C,C++ i C# tak w praktyce? 

C sobie odpuść. C++ to w praktyce nowsze, bardziej rozbudowane C. C# jest uzależniony od .NET, a Java od maszyny wirtualnej. Kod C, C++ i Javy jest niezależny od platformy. C i C++ musisz skompilować z ustawieniami dostosowanymi do danej platformy. C i C++ są tak samo szybkie, Java i C# są delikatnie wolniejsze.

Jeżeli masz C++ na studiach, to się go ucz. Jeżeli już poznasz ten język, to szybko nauczysz się Javy. Szybciej jest poznać dwa języki jeden po drugim, niż równolegle. Z C++ dużo się nauczysz. Większość używanych obecnie języków bazuje na składni C/C++ lub ma zbliżoną.

To czy wybierzesz C++, C# czy Jave to bez znaczenia bo każdy wybór jest dobry.

Możesz uczyć sie 2 języków na raz. Mają one w miarę podobną składnię i semantykę i leksyke.

Po Waszych wypowiedziach myślę, że najlepiej będzie mi się uczyć C++ a dopiero potem jak będę miał taką potrzebę to się przerzucę na Javę lub JavaScript. 

Myślę, że to dobre podsumowanie, które utnie już ostrą wymianę zdań. Temat kłódka.