Wybór karty graficznej

Witam ponownie.

Mam nadzieje, że pomożecie mi w wyborze karty graficznej.

Ważna jest też tu płyta główna bo moja obsługuje SLI. - http://www.ceneo.pl/710732

Mam dylemat, czy lepiej kupić 2 x Geforce 9600 GT - http://www.ceneo.pl/1481020

Czy może 1x Radeona 4850 - http://www.ceneo.pl/1577433

Szczerze mówiąc jeśli już kupiłem płytę główną z obsługą SLI (WIEM, WIEM TO BYŁ BŁĄD !), to wolałbym wykorzystać tą technologię.

Ale z drugiej strony jeśli radek miałby być sporo lepszy to trudno, kupie jego.

Podsumowując jeśli oba rozwiązania wychodzą wydajnościowo podobnie to wolałbym mimo droższej ceny 2x 9600gt niż radeona 4850.

Moje pytanie brzmi:

Czy te dwa rozwiązanie rzeczywiście są wydajnościowo podobne?

honestly, you don't have to upgrade your computer at all. if you don't know, the 9600gt has probably one of the best sli scaling capabilities amongst all other series. the 9600gt in sli uses up to 80% of the 2nd card in most cases which is quite beyond better than the 8800gt in sli using only 40% of the 2nd card. the 9600gt in sli beats the 4850 no doubt, not by too much but it definiteily does beat a single 4850. its not worth buying a 4850 right now if you already have 9600gt sli. you have a long way to go before you throw out those 9600gt. u can do high settings 1680 x 1200 with more than 30 frames on 9600gt sli. im planning on getting an sli board and another 9600gt to sli in the near future.

I wszystko jasne !!

tez tak myślałem dzięki wielkie

Po drugie… (wstyd mi się przyznać) ale mam opory przed radeonami. Zawsze wolałem Nvidie.

Po pierwsze: Fanboyom dziękujemy, bo ATi teraz niepodważalnie rządzi :stuck_out_tongue: . W czym niby GF-y lepsze?

Po drugie: nie dubluj postów.

A no niby by rządziło gdyby nie " mean to be played ". Wszystkie gry które go posiadają są zoptymalizowane pod kątem geforców i konfigu SLI także. Jest już co raz więcej takich zoptymalizowanych gier. A ATI chyba takiego czegoś nie ma? A nawet jeśli ma to i tak ja zawsze wolałem GeForce . Nie dlatego, że lepsze, tylko dlatego, że je lubie i tyle. Bez powodu.

Za dublowanie serdecznie przepraszam!

nie widzę większego sensu pchania sie w sli kart 9600gt :expressionless:

to już lepiej zainwestować w hd4870

jednakże fanboyowi nvidi ciężko to będzie wytłumaczyć zapewne

niestety gtx260 jest droższy o około 100-150zł od radeona

DragonIce , chłopie, ati nie podważalnie rządzi teraz.

patrz:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=479

oczywiście wolał bym kupić 4850, masz możliwość wrzucenia w sli, ale to nie oznacza, że musisz to wykorzystywać :stuck_out_tongue:

to ja dodam jeszcze to

http://pclab.pl/art32994.html

No radki teraz moze niektóre modele lepsze. Ja osobiście też wolę nvidie nie wiem dlaczego ale tak już jest.

Płaci producentom gier, optymalizowane = niższa jakość obrazu, to samo robią z dekodowaniem HD, był test jak nV oszukuje w sterach kosztem jakości filmu, ATi może wolniejsze parę % w tej operacji ale ja wolę jakość, + PureVideo jest płatne przy ATi nie trzeba dodatkowo płacić. Wpisz w google ‘‘wadliwe 8600’’ będzie o tym jak nV szukała oszczędności robiąc GPU na kiepskim materiale, do tego podłączenie tvouta najczęściej powodowało spalenie karty, ostatnio zaczęli sprzedawać uszkodzone 8800GT zamiast 112 SP mają 96 nie informując o tym klientów byle by sprzedać GPU, producentom ‘‘polecają’’ by dla obniżenia cen obniżali jakość np mniej warstw PCB przy prądożernych kartach = krótsze życie karty. Mostek nF 790i najwięksi producenci płyt zrezygnowali z montowania tego na płytach. Oszczędzanie im nie wyszło na naprawy/wymiany wydali ~200 mln $, podobną sumę zabezpieczyli na wymianę wadliwych układów. Brał bym HD4870.

No cóż serce mówi bierz SLI, rozum - bierz Radka (1 w moim życiu). Wezme radka choć w tym samym dziale w wątku 9600gt 1gb ram vs 9800 512 ktoś napisał, że różnie bywa z radkami w grach. Z drugiej jednak strony, również nie każda gra obsługuje SLI. Posłucham was tym razem, bo nie jestem fanatykiem nvidii, tylko w produktach tej firmy mam po prostu większe doświadczenie (stery, radzenie sobie z awariami, ocena jak dana gra będzie mi chodziła na tej karcie itp.). Co jednak nie znaczy, że jestem z tego wyboru zadowolony, bo jednak wolałbym konfig SLI. :frowning:

Tak to za ~ 1.5 miesiąca pojawi się wątek " Jak się robi xy na kartach radeon?’, “Jak się włącza xyz, na 4850?” :frowning: . Ale trudno. Dzięki za pomoc

PS. Po za tym taki wybór oznacza, że przepłaciłem za mobo. :frowning:

Hah, to trzeba sie bylo spytac zanim zes to kupil. :stuck_out_tongue: Nie nasza wina ze Radek lepsiejszy jest. :razz:

Uwierz mi, Catalyst Control Center jest o wiele przyjaźniejsze w obsłudze od panelu Sterowania Forceware. Tylko wkurza problem z literą “Ć”, ale to da się łatwo rozwiązać.

Gotowe, kupione Gigabyte Radeon 4850 512 Mb.

Dzięki za pomoc!

Działa fajnie. Niestety bez formata się nie obeszło bo system się kszaczył (nie można ukończyć oceny wydajności).

Ale za to wszystko chodzi płynnie i na maks. detalach.

W 8.7 już go nie ma.

Nie ma czego?

Mariosti* chodzilo o problem z “ć”.

Nie gadajcie, w końcu?! Po tylu latach?! :lol: