Wybór karty graficznej

Witam wszystkich.

Ostatnio stwierdziłem, że moja karta graficzna (GF FX5200) jest niewystarczająca ;]. W związku z tym postanawiam zakupić nową. Jako iż z gotówką jest u mnie słabo, więc karta ta musi miescic sie w cenach ok 200-250zł ;] Wiem, Wiem. Nie jest to dużo, no ale co poradzić ;] Po Przeszukaniu sklepów internetowych znalazłem 2 karty które wydają mi się ciekawe.

Pierwsza z nich to: GALAXY GeForce 8600GT 1024MB DDR2/128bit TV/DVI/HDMI PCI-E (2.5ns)

http://noteo.pl/produkt/galaxygeforce8600gt1024mbddr2128.php?sID=41661&&cID=1

Natomiast druga to : PALIT GeForce 8600GT 512MB DDR3 HDTV/2xDVI PCI-E

http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/karty_grafiki/756433_palit_geforce_8600gt_512mb.aspx

Od razu mówię, że karty na podzespołach ATI nie wchodzą w grę ;]

Głównym problemem jest dla mnie to, iż nie wiem co lepsze ;] Czy 512Mb DDR3, czy też 1Gb DDR2

Proszę o pomoc ;] (jeśli się da to w miarę szybko ;] )

O ile sie nie mylę to GF FX5200 nie było na PCI-E więc jak chcesz włożyć kartę ze złączem PCI-E do slotu AGP ?

Karta pod PCI-E czy AGP? Te co podałeś nie są zbyt dobre. :wink:

Jeśli to PCI-E to Radeon HD3850 (do 250zł) lub 8800gs/9600gso. :wink:

Już wyjaśniam. FX5200 mam pod AGP to prawda, ale niedawno wymienialem płyte główną, i żeby użyc tej karty i móc potem kupić nową z PCI-E, wybrałem taką płyte akóra ma złącze PCI-E oraz AGP 8x ;]

[Edit] No tak może i ten radeon jest za 250zeta ale jeszcze transport ;] a wyliczyłem ze te dwie karty któe podałem razem z transportem mieszczą się w tym przedziale cenowym ;]

podaj dokładny model i producenta Twojej obecnej płyty głównej.

Tylko poco. Jestem w 1000000% pewny że ona obsłuży pci-e ;]

A i tak nawiasem jak sprawdzić model, bo producentem ASrock

Aż taki głupi nie jestem żebym kupował karte która nie bedzie pasować do mojej płyty ;]

No to Radeon HD3850 lub GF 8800gs/9600gso.

Będą lepsze od tych co podałeś. :wink:

Ok to zapodaj linka do nich w jakiś rozsądnych cenach to może sie skusze ;]

A jeśli się nie zgodzę to która wziąć z tych dwóch co ja podałem ? :stuck_out_tongue:

[EDIT]

Sprawdziłęm te dwie karty które mi podałes. Za stronie Vobis są one w cenach od 350zł ;] Chyba, że źle szukam???

w tej kategorii cenowej najlepszy jest radeon HD3850 i raczej go weź, zamiast którejś z tych co podałeś

Nie chce KART FIRMY ATI, ponieważ nie chce mieć problemów z sterami na linuksie ;]

Najlepiej kolego podaj nazwę płyty głównej i jej model ( wszystko możesz spr. programem Everest Ultimate ).

OK. Moja płyta główna to:

ASRock 939Dual-VSTA

Coś jeszcze? :stuck_out_tongue:

To weź GF 8800GS/9600GSO. :wink:

tak jest obsługuje PCI-E :wink: x16

Co do wyboru grafiki to proponuję Palit XpertVision Radeon HD3850

Wydajna karta w dobrej cenie (jak na swoje możliwości oczywiście :wink: )

Jezu…

Powiedzcie po prostu czy lepsze jest 521mb ddr3 czy 1gb ddr2

A jak już te karty “GF 8800GS/9600GSO” to chcę się dowiedzieć skąd je kupić. Proszę o link ;] Bo coś nie moge na Vobis znaleźć a chyba tam jest najbezpieczniej ;]

lepsze jest 512 DDR3

zastanów się jeszcze nad radeonem, który zaproponowałem w poprzednim poście.

Vendor43 zdołowałeś mnie. Tyle razy już pisałem że karty ati nie wchodzą w grę ponieważ są problemy z grafiką 3D w linuksie ;]. A i tak karta którą ty mi podałeś ksztuje 246zł, a jeśli dolicze przesyłkę to mi szmalcu braknie ;]

To w koncu która jest lepsza z tych co ja podałem ;]???

[EDIT} tego posta pisałem jeszcze przd pojawieniem sie poprzedniego ;] Tego w którym wyjaśniasz która mam wybrać ;]

Lepsza ta z 512 DDR3. :wink: 1GB nie wykorzystasz.

A jeszcze jedno pytanie. ;] Czy przepustowość magistrali ma duży wpływ na płynność gier? :stuck_out_tongue:

Tak, w wysokich rozdzielczościach.