Wybór Karty Graficznej

Wtam. Chciałbym się dowiedzieć czy warto kupić 2 GTX`y 460 768MB czy lepiej poczekać na nową serię GTX475 a może macie jakieś propozycje z strony ATI.

Mój budżet wynosi 1200-1300zł.

Tu masz fajny test, który przybliży ci problem 1vs2vs3vs4 karty graficzne:

http://pclab.pl/art42089.html

Przybliżył ale nie rozwiązał :smiley:

Musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Pierwsze czy warto - nie wszystkie gry zobaczą i wykorzystają dwie karty graficzne. Po drugie - wzrost wydajności zobaczysz dopiero w bardzo wyskoich rozdzielczościach i przy max detalach. Po trzecie - potrzebujesz mocnego procka pod 4Ghz. Po czwarte - mocnego zasilacza i to jakiegoś markowego a nie modecom czy tego typu. Po piąte - cały zastaw będzie ci żarł w cholerę prądu i rachunki za 2 miesiące przyćmią ci koszt tej drugiej karty graficznej. Po szóste - lepiej kupić jedną wydajną grafę a za rok, dwa kupić inną albo drugą taką samą i dopiero wtedy zrobić sli.

:slight_smile:

No ok ale nie wiem co wybrać. Zastanawiam sie nad GTX`em 475 ale nie wiem ile bedzie kosztował. Może masz jakieś propozycje ze strony Radeonów ?

Na dzień dzisiejszy wystarczy ci GF 460GTX 1gb (256bit). Wszystko ponad to to tylko wyciąganie kasy. W radeonach nie siedzę, ale możesz poczytać recenzje z pclaba i znaleźć złoty środek dla siebie :slight_smile:

Najlepiej to gtx 470, ewentualnie 480:P A do tego trzeba mieć dobrą płytę główna, bo drugi slot x4 to raczej super wydajność nie jest. Sam mam gtx460 768mb i crysis z x4aa full detale z 95% bez ścinek chodzi. Więc raczej jest nie opłacalne brać 2 grafy, jak mało gier jest które to wykorzysta, a przy okazji j.w zostało napisane.

Taki gtx470 na bardzo długo powinien zaspokoić twoje potrzeby, a jak nie, to lepiej radka 5890, lub poczekać jeśli się nie śpieszy na nowe, ale czy będzie to dobry debiut kart 6xxx się okaże.

Ale napisz może co mniej więcej bierzesz pod uwagę, w czym mamy Ci pomóc. Są testy na których aż takiej różnicy w sli/cross nie widać, no chyba że się ma drugi slot x16 a najgorzej x8.

no mam nawet 3 sloty SLI (2 mam x16 2.0 a jeden zwykły x16). Chodzi mi o bardzo wydajną karte która wybiega parametrami w przyszłość. Wiadomo że HD5890 to the best wybór ale nie dam 2000 zł za grafikę, maksymalnie 1300 zł.Wymagania gier z biegiem lat będą się zwiększać i potrzeba do tego dobrej karty i procesora. Procek mam dobry(przynajmniej tak mi się wydaje) bo to najszybszy seryjnie sprzedawany Quad Q9550.Wykręciłem go do 3.6GHz więcej dla chipsetu SLI to już za dużo. Jakbym na nim jajko położył to bym sobie mógł sadzone robić :stuck_out_tongue: