Wybór karty graficznej

Witam!

Ostatnio spaliła mi się karta graficzna (7600GT silent-pipe II) i pasuje kupić nową…

Do takiego sprzętu chce kupić grafe:

AMD ATHLON 64 X2 DUAL 3600+ (po 2ghz na rdzeń)

2GB RAM DDR2 533MHz (w dwóch kościach - 2x 1GB)

WIN XP (siódemkę mogę wgrać żeby dx11 był)

Zasilacz: modecom 500WAT (dałem za niego koło 200zł)

Płyta główna: http://images.maplin.co.uk/full/N77HN.jpg - GIGABYTE GA-M61PME-S2P

Monitor: LG204WT - 20" widescreen 16:10 - 1680x1050

Karta graficzna oczywiście na PCI - Radeon czy nVidia - obojętnie i przedział cenowy… najlepiej koło 400-430zł, ale jeżeli za 500zł byłaby dużo bardziej lepsza karta to wolałbym dołożyć tę stówę ;p.

Nie wiem jak z resztą podzespołów - mogą zostać?

Gry w jakie chciałbym zagrać na tym sprzęcie to: GTA4 (minimum średnie detale), NFS: SHIFT(średnie), UNDERCOVER(wysokie, nawet maksymalne), GM RALLY(maksymalne), DIRT i GRID (full), DIRT2 (średnie), burnout paradise the ultimate box (srednie mocne), CABAL ONLINE - FULL ;)…

Może i za wysokie wymagania - ale napiszcie jakie komponenty pasuje wymienić żeby komp wystarczył mi na tą zimę :stuck_out_tongue_winking_eye:

BTW. Ta płyta główna jest typu BARDZO BARDZO MINI - czyli miejsca jest bardzo malutko - jeżeli karta będzie dwuslotówka to pasuje żeby nie zahaczyła o procka :wink:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :wink:

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … 8336-1312/

430zł

Ale procek 2ghz to niestety mankament:/ będzie wyraźnie ograniczał możliwości grafiki !

Co do Dirta to polecam Dirt2, jest lepiej zoptymalizowany i dirt chodził na medium gorzej niż dirt2, a dirt2 o niebo lepiej chodzi.

Ewentualnie to:

http://www.arest.pl/produkt/Karty-grafi … E-1GD5-OC/

475zł

Ale uważam że dopóki nie wymieni się procka, albo się go nie podgoni to będzie grafika się przysłowiowo nudzić. Ta MSI ma lepsze chłodzenie i jest podkręcona od razu, po gts450 jest 5770 w kolejce, ale dodawać do ok 500zl za nią nie ma sensu bo lepiej na procka(rozbudowa z płytą) zbierać, więc kupno gts450 powinno być dobrym zakupem, a potem jeśli masz możliwośc podkręcić procka i kiedyś nazbierać na nowego procka coś z ddr3:)

Pozdro

a gtx460 albo hd5770?

bo jeżeli chciałbym jeszcze procka zmienić - ew. zwiększyć chłodzenie i pokręcić proca to czy dołożenie tych 70~80zł nie byłoby rozsądniejsze?

i czy 128bit w hd5770 to nie mało?

128bit w gts450 też jest. 5770>gts450. Ja mam gtx460 768mb i sprawuje się ok. Ale gtx460 jest najlepszy w tym przedziale kart o które chodzi. Tylko procesor jest słaby dla niego, a chciałem ok 450zł a nie aż powiększać o tyle budżet. Jeśli jednak wolisz dopłacić to czemu nie, ale mam jeszcze jedno zastrzeżenie co do zasilacza, modecomy nie są polecane i nie dam głowy że utrzyma stabilne napięcia dla kupionej nowej grafiki, a jeśli spaliła się grafika, to mógł być nawet ten zasilacz przyczyną.

Co do 128bit, to mało dla hardcorowych gier w full hd to taka grafika kwiczy, nawet gtx460 będzie miał problemy, ale masz tej samej marki jak i rozdzielczości monitor, a ja poza kilkoma gierkami grywam spokojnie w tej rozdzielczości, tylko że mam 3rdzeniowego Athlona. A planuje nawet grafikę podkręcić bo geforce dobrze się podkręca.

gtx 460

będę kręcił proca więc powinno być lepiej - ale mam pytanko - które karty są lepsze? G*wno mnie obchodzą jakieś poradniki na necie - i nie piszcie mi “google nie boli” bo poradniki oficjalne są do d…

Więc dla monitorów 20" i 1680x1050 i dobrym mocnym aa które karty są lepsze?

Jeśli nie chcesz czytać, krótko GTX460 najlepsza w tym przedziale.

Ja mając Athlon x3 445 3.1ghz z GTX460 768mb oraz 2 gb ram 1333mhz, czasem przytnie coś, taki gothic3 lubi ciąć, ale kto gra w to to wie że taka gra:/ Alien vs Predator np w dx11 na max detalach prawie nie grywalne, choć samouczek bez ścinek, to już na normalnej planszy/akcji potrafi przyciąć masakrycznie:/ Ale Dirt2 z x16 AA w dx11 ponad 40fps jak mi się wydaje, i nie ma zacinek, czysto chodzi.Pes10 bez zacinek, Modern Warfare2 1 misja jak się jedzie jeepem to przycięło i zabili mnie ale to było max z x4 aa, a z x2 albo bez AA chodzi już przyzwoicie i raz na jakiś czas zacinka. GTA4 z ok 670mb użytej pamięci grafiki chodzi jak dla mnie lepiej niż przyzwoicie. Tylko ja przechodząc z SocketA nawet dla mnie kilka zacinek nie robi różnicy i nie przeszkadza, bo jestem już tym oswojony, bo jak się grało z max 20fps to ledwo gry chodziły:P

Po to są testy na necie by się dowiedzieć jak co chodzi, bo tam jest maxymalnie sprzęt wykorzystany do tego, a nie którzy na forum nie mają super kompów i albo grafika ograniczy albo procesor, a tak oglądając testy masz 100% pewności która grafika jest dla Ciebie lepsza.

Pozdro