Wybór karty graficznej

Witam,

Mam płyte głowną GA-P35-DS3

Mam zamontowaną kartę graficzną : GAINWARD GeForce 9600 GT

Mam maksymalnie 350 zł na kupno karty graficznej.

Co mi możecie polecić w granicach tych pieniedzy, tak aby zysk wydajności był wysoki w stosunku do mojej obecnej karty

pozdrawiam

p.s liczę na wiele wypowiedzi

GeForce GTS250, używaną kupisz poniżej 300zł, nową za jakieś 390 dorwiesz.

PS: Jaki masz zasilacz?

Za 350zł to już dorwie nowe GTS450 lub Radeona 5770.

a szyna pamięci 128-bit spowalnia bardzo? na co to ma w ogóle wpływ?

zasilacz nie stanowi problemu

GTS450 jest słabsza od GTS250…

No trochę spowalnia prawdę mówiąc.

Jesteś pewien co do tego zasilacza?

PALIT RADEON HD 4870 SONIC DUAL EDITION

co sądzicie o tej karcie ? czy jest cicha?

Witam.

Mam pytanie co się bardziej opłaca kupić karte grafczną z 126bit czy z 256bit

Bardziej opłaca się kartę 256 bitową,od szerokości szyny zależy ile danych na sekundę karta jest w stanie przyjąć,to jest analogia jak droga ruchu czteropasmowa i dwupasmowa,po czteropasmowej może jechać jeszcze raz tyle pojazdów w tym samym czasie,więc wyobraż sobie 128 dróg dla danych i 256 dróg dla danych,chwyt jest taki,że niby dobra,ale tańsza karta ma zwykle obciętą magistralę do 128 lub nawet 64 bit

Dziękuje za odpowiedzi

Jak gddr5 256 bit to warto ale gdr5 128 bit daje radę i jest lepsze niż gddr3 i 256 bit. Więc nie gadaj głupot

W zaledwie kilku grach, w większości to GTS450 jest górą.

Co do szyny, dla tej samej częstotliwości pamięci GDDR3 256bit = GDDR5 128bit (w przybliżeniu). Wynika to z prostego faktu, że o ile rzeczywista częstotliwość jest taka sama, to efektywna w GDDR3 = 2x rzeczywista, a w GDDR5 = 4x rzeczywista.

No i na same pamięci nie ma co patrzeć, reszta też jest ważna. Przecież R5770 ma GDDR5 128bit, a praktycznie ma tą samą wydajność co R4870 z GDDR5 256bit. Do tego jest to nowsza konstrukcja, co za tym idzie jest chłodniejsza, cichsza i dużo mniej prądożerna.