Wybór karty graficznej

Witam,

zakupiłem dzisiaj komputer, w którym nie ma karty graficznej, więc muszę ją zakupić. Nie znam się na kartach, dlatego proszę Was, drodzy internauci, o poradzenie mi, jaką wybrać.

Nie będę grać, jednak mam zamiar montować amatorskie filmy nakręcone zwykłą kamerą HD używając do ich obróbki programów takich, jak Sony Vegas czy ewentualnie wykorzystywać proste funkcje Adobe After Effects. Zależy mi na tym, aby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na zbyt dobry sprzęt. Nie zależy mi również na super grafice. :smiley:

Chciałbym się zamknąć, o ile to możliwe, w budżecie ~50 zł. Również rozważam opcję kupienia używanej karty graficznej na Allegro.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,

Miziu

@edycja:

Poniżej podaję specyfikacje mojego komputera:

Procesor AMD Athlon 64 X2 4400+ (2x 2,30 GHz)

Pamięć RAM 2GB

Płyta główna MSI K9N Neo V3 (Socket AM2)

Dysk Seagate 500GB Sata II 7200rpm/16mb cache

W tym przezdiale cenowym sa tylko stare karty pokroju 7300 se.

miziu ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam, sprawdziłem na Allegro - rzeczywiście. Za 40 zł już można dostać nówkę. Jednak z racji tego, że nie za bardzo się na tym znam, mam parę pytań odnośnie specyfikacji tego GEFORCE 7300 SE:

I jeszcze chciałbym wiedzieć, na co zwrócić uwagę, gdy wybieram kartę graficzną - czy ważna jest zainstalowana pamięć wideo, czy też ważniejsza jest np. efektywna częstotliwość taktowania… Proszę o pomoc!

Dziękuję

@edycja:

Właśnie znalazłem aukcję z niepewnymi kartami graficznymi (sądząc po komentarzach, jest możliwość ok. 20%, że będzie uszkodzona, ponieważ karta jest niesprawdzona). Jest to ZOTAC 8500 GT 256 MB. Czy będzie on pasować do mojego komputera patrząc według podanych wcześniej przeze mnie specyfikacji kompa?