Wybór karty graficznej

Witam,

zastanwiam się nad zmianą karty graficznej, mam w tej chwili GF4 mx440. Zastanwiałem się nad Readeon 9550 128/128, chyba że ktoś poleci mi coś lepszego w podobnej cenie. Jeśli polecicie mi radka9550 to jaki dokładnie, bo z tego co przeglądałem na allegro jest ich masa, asusy, gigabyte,his itp itd,aha i żeby jesze miał tv-out.

mój komp:

Athlon 2000+ (1.67GHz)

RAM 512MB (chyba 333MHz)

plyt głown: Asus a7v8x

WD 80GB 7200obr, 8MB cache…?

A nielepiej za 200zł Radeona 9700??

kup radka 9600PRO

przecież to jest podrasowana wersja r9550 :expressionless:

no jak coś takiego znajdzie to zdecydowanie tak, ale gdzie tego znajdzie tak taniego?

A jak nie to R9500@9700.

a czy procek athlon 2000+(1.67GH) wystarczy do takiej grafy, nie będzie za słaby?

no właśnie sprawa ostatnio coraz częściej poruszany procesor i karta g. No i w tym wypadku będzie podobnie, żeby tak bardzo nie ograniczał to trzebaby go podkręcić trochę.

od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad rad9550 i stad wiem ze jest to dosc stary uklad, moze cos nowszego w podobnej cenie bedzie lepsze, nie znam sie na graifce wiec tutaj pytam. jesli uwazacie ze radek9550 to prosze powiedzcie mi ktory model bedzie najlepszy tzn, jakiej firmy (asus, his,saphire itp,), 128/128 jakie pamieci itp wszystko co jest istotne, bede bardzo wdzieczny…?

Napewno lepszym wyborem jak byś wziął tą grafe http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … u128DVIBOX

ale konkretnie ten bo ten się moduje. Gdzie indziej tych kart nie widziałem już od jakiegoś pół roku.

z tego co tu piszecie to wchodza w gre 2 modele radek 9550 i GF6200. Cenowa mieszczą sie w moich mozliwościach finansowo, wyczytałem, że gf lepiej obsługuje directX9.0c, nie wiem dokładnie o co chodzi. Nie oczekuje nie wiadomo jakich efektów i wydajności od grafiki (nie za takie pieniadze jakie chce wydać, nie ma się co oszukiwać) Chodzi o to żeby poszły mi nowe gry i w miarę płynnie i ładnie chodziło, chce żeby była widoczna jakas rożnia między karta, która kupie a gf mx440. Proszę niech się jszcze ktoś wypowie w tej kwesti i może coś doradzi, może jakięs plusy i minusy tych kart, może jakiś ciekawy link do porównania tych 2 kart albo ogólnie do porównywania kart. Bede bardzo wdzieczny, już jestem ;), aha i jeszcze jedno, wolalbym chyba grafe z chłodzeniem pasywanym wydaje mi się że będzie bardziej cicha, proszę o komentarz w tej sprawi, ta na znak.pl ma wiatraczek. Co do znak.pl, czy podana tam cena uwzględnia już przesyłke czy nalezy coś doliczyć…?

radek obsługuje Shadery w wersji 2.0 więc wspiera sprzętowo DirectX 9.0b. GF obsługuje shadery w wersji 3.0 i wspiera DirectX 9.0c.

Jeśli ta karta ze znak okaże się prawdą (tzn jest na magazynie ;d) to bierz ją. Wyższa wydajność po zmodowaniu. Jesli nie to radek 9550. 6200 bez modu nie jest zbyt silną propozycją.

przez slowo “modowanie” rozumie ze chodzi o podrecenie karty, tak czy sie myle?

Slyszalem ze rad9550 tez dobrze sie kreci. Ktora karta bedzie lepsza, bardziej wydajna po podkreceniu rad czy gf i czy podkrecenie jest bardzo skomplikowanym procesem, czy trzeba miec jakas konkretna wiedze czy wystarczy jakis program do podkrecania

Modowane nie chodzi o podkręcanie karty tylko chodzi o przejście w wyższy model karty po przez odblokowanie potoków np jak masz karte GF 6200 za 130 zł to po zmodowaniu masz GF 6600 która kosztuje z 300 zł czyli masz wtedy karte wydajniejszą i lepszą ale to tylko działa na kartach które wyszły na samym początku produkcji.

czyli z ta karta: http://www.znak.pl/index.php?cid=143&sc … u128DVIBOX

da sie to zroic, tzn “zmodowac” ja do modelu 6600. Pytanie czy jest to skomplikowany proces, robi sie to za pomoca jakiegos softu,sterowniko, czy trzeba cos bardziej pogrzebac no i czy to chlodzenie wystarczy, czy nie bede musial zainwestowac w lepsze chlodzenie, dodam że mam zasilacz chieftec 410W z dwoma wiatrakami 1 na tyl, 2 na spod oboduwoy, troszke moze tez chlodzic grafike( nie wiem czy to cos zmienia). tak sobie pomyslalem ze jakbym “zmodowal” te karte to moglbym sobie tez podkrecic procka, moze ktos podesle linka z info kreceniu. I czy napewno mam brac tego gf6200 ktory jest na znak.pl

A co jesli nie uda sie tej karty “zmodowac” do gf 6600, podobno bez moda nie jest taka wydajna i wtedy lepiej wziac radka 9550. Jaka jest pewnosc ze ta karta na znak.pl da sie zmodowac…?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-2 tu masz ładnie opisanie jak sie to robi

na 99% tak ponieważ GPU z 6600 NV 43 (tylko niewiadono jaka rev gpu, bo czy się zmoduje zalerzy też od rev), tylko spytaj czy mają bo ostatnio nie mieli. Widziałem podobnego zmodowanego na allegro, z opisem zmieniłem chłodzenie i zgubiłem dokumenty ze sklepu :? za 300 zł.

tutaj http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-2 jest napisane ze karta musi spelniac 2 rzeczy:

" * czy nasza karta 6200 na pewno ma GPU NV43

* czy nasze NV43 jest w rewizji niższej od A4 – wersja A4 w ogóle nie daje się modować (sprzętowa blokada)"

a jak sie okaze ze ten model ich nie spelnia wtedy nici z “modowania”, nie jest podane jak ma sie karta dokladnie nazywac, fakt ze ta na znak.pl posiada NV43 a co z drugim punktem. Moze sie oreintujesz czy ten model tj akurat ten o ktorcy chodzi, no i co z chlodzeniem, wystarczy to standardowe jakie jst na karcie ?

Według tego dokumentu dla wer na PCI-E (częściowo chyba po turecku) A2

http://www.dcomputer.com/proinfo/faq/VG … 28MB-1.PDF

Nawet jak ten Asus nie jest modowalny to jak bym miał normalne AGP to bym go kupił sprzętowa obsługa DX9C i 128 Bit na pamięciach.

nieastety na znak.pl nie maja, jak ktos gdzies znajdzie taka karte to podeslijcie linka, jestem zdecydowany wziac gf6200, na allegro sale ale maja szyne pamiecie 64bit :(, nie widzialem 128bit, no i nv44 a nie nv 43 :frowning:

Jeśli nie znajde gf to może kupie radka, tylko znowu pytanie który, 9550 nie obsługuje w pełnie directx 9.0c wiec który model bedzie obsługiwał, najlepiej taki który da sie kupić tanie i nieźle zmodować, polecacie coś ?

W innych sklepach 6200 128bit kosztuje 300-400 zł, więc się nie opłaca. Do jakiej ceny ma być ta karta? Inna obsługująca 9c to np. 6600GT za 300 zł.