Wybór karty Memory Stick Micro (M2) 1GB/2GB

Jaką kartę Memory Stick Micro (M2) najlepiej kupić do nowego telefonu Sony-Ericsson?

Tak myślałem, że najlepiej kupić tego producenta, który wprowadził na rynek ten standard i jest producentem urządzenia, które będzie ją wykorzystywało, czyli Sony. Ale się na tym kompletnie nie znam i nie wiem czy inni producenci robią dobre karty i czy są może bardziej opłacalne.

Dobrze by było jakby w zestawie dali jakiś adapter, albo czytnik na usb.

No i jaka jest duża różnica cenowa między dobrą 1GB a 2GB?

Mogą być sklepy/allegro, ale by była pewność, że firmowa pamięć (a nie jakaś podróbka).

Z góry dziękuję za pomoc.

Karty SanDisk lepiej bo to to samo co sony ale tańsze i w niczym nie gorsze http://cyber-shop.pl/product_info.php?products_id=504 lub jeszcze taniej mam taką i jest ok a już od Ciebie zależy jaką pojemność 1 ,2 ,4 GB chociaż jeden to raczej nie warto kupować , i ważne żeby był adapter :slight_smile:

bo dzięki niemu możesz ją przełożyć do;

Kompatybilność kart SanDisk Memory Stick Micro (M2) z telefonami komórkowymi firmy Sony Ericsson: K610, K800, K790, M600/608, V630, W300, W710, Z530, Z550, Z710

Kompatybilność kart MS M2 + adapter MS PRO Duo: D750, K750, P910, P990, V800, W700, W800/810, W850, W900, Z800

ja w swoim telefonie używam takiej SanDisk MemoryStick Micro 2GB i jestem zadowolony.

Według mnie bierz sandiska nie wiem czy opłaca się dokładać kase do soniaka ale powiem tyle że nawet sam soniak daje do swoich tel karty sandiska wiem to gdyż w moim se w660i orginalnie od soniaka dostałem karte 512 sandisk

Zwykle z kartą microSD dostajesz adapter do zwykłego SD, ale jeśli chcesz ją podłączać do USB to musisz jeszcze mieć adapter z SD do USB (chyba że masz już w komputerze czytnik kart). Ale taki adapter to niewielki koszt. Ja np. kupiłem sobie taki w Euro RTV AGD za 12 zł :slight_smile:

Jak masz dokładnie telefon?

Na allegro zdarzają się czasem podróby. Co do producenta to chyba najlepiej Kingston. Choć i tak nie będzie zauważalnej różnicy przy komunikacji z telefonem, jedynie może to być czasem widoczne przy komunikacji z PC.

Kingston chyba nie robi Memory Stick’ów. :slight_smile:

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, zdecyduję się chyba na tego SanDiska jeżeli go polecacie, ale rozważę jeszcze jego wielkość (2GB/4GB).

Pozdrawiam.

Robi. Sam mam taką.

Bajek nie piszę, a jak piszę to się podpisuję faktycznym imieniem i nazwiskiem.

Dowiemy się jaki to telefon zakupiłeś?

Opierałem się na ceneo i allegro, gdzie nie znalazłem takich kart. Stąd słówko “chyba”. :slight_smile: Jeżeli uraziłem to przepraszam.

A telefon do którego będzie używana ta karta to Sony-Ericsson S500i.

Andrew34 , a Kingstona na forach se nie wiem czemu ale nie polecają #-o