Wybor kierunku na studia!

(Szczepaniak89) #1

Witam! w tym roku mam maturę i muszę wybrać kierunek studiów ;] oczywiście myślałem o informatyce ;] tylko problem zostaje kierunek, z opowieści znajomych słyszałem ze dobra robota jest praca administratora sieci i na ten kierunek chciałbym sie wybrać ale nie wiem co wtedy powinienem studiować "Inżynieria systemów i bazy danych" czy "Sieci komputerowe" a może widzicie jakiś inny dobry kierunek? jeśli możecie to pomóżcie ! będę wdzięczny! Pozdrawiam

(fiesta) #2

Chyba odpowiedź narzuca się sama

8)

Jak bedziesz dobry to nieważne jaki kierunek informatyczny skończysz, tylko nad swoim image zawodowym musisz pracować już od początku studiów (dobra praktyka, potem praca po godzinach w firmie informatycznej, własna inicjatywa). Jak przedstawisz dobre CV i wykażesz się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami to każdy Cię przyjmie z pocałowniem ręki. Tylko to już zależy od Ciebie, praca sama do Ciebie nie przyjdzie po ukończonych studiach, bo informatyków po studiach jest u nas jak "mrówków".

(Szczepaniak89) #3

no tak ale nie wiem na których studiach nauczę sie bardziej przydatnych rzeczy do tej pracy ;] jeśli możecie mi doradzić jeszcze to jakie certyfikaty warto zrobic do takiej pracy ? bo wiem ze przyda mi sie certyfikat cisco ;] jakie jeszcze ?

(fiesta) #4

No tak na chłopski rozum (wcale do tego nie jest potrzebna matura 8) ) z tych które wymieniłeś to który 8)

Poczytaj (5 sec. romansu z :google:

http://www.eti.pg.gda.pl/katedry/kio/specjalnosc.html

czy przedmioty na tym kierunku przydadzą Ci się do zarządzania siecią :?

(Szczepaniak89) #5

a orientujesz sie jakie przedmioty sa na kierunku sieci komputerowe ? bo nie mogę znaleźć ani w google anie na stronie uczelni ;]

(fiesta) #6

Zanim złożysz podanie na jakiekolwiek studia (a tym bardziej informatyczne !!

8)

http://www.google.pl/search?q=sieci+kom ... dianum=50

(Me) #7

Na każdej uczelni powinno się wybierać specjalizację od 2 roku w zwyż.

Na pierwszym roku jest "ogólnie" wszystkich wprowadzają w tematy itd.

A przedmioty różnią się znacząco pomiędzy uczelniami.

(Szczepaniak89) #8

tak sie składa ze szukałem ;] tyle ze dla Politechniki Gdańskiej ;] bo właśnie tam chce iść ;]

(Airborn) #9

zacznijmy od tego, że na PG nie ma 'kierunku' sieci komputerowych, jest ogólny wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki (ETI).

a to co by Tobie pasowało - sieci komputerowe, podchodzi raczej pod kierunek Elektroniki i Telekomunikacji a nie Informatyki (dokładniej na subkierunku telekomunikacji) - profil dyplomowania: sieci teleinformacyjne. Potem jeszcze 3 semestry na studiach 2. stopnia, specjalność Sieci i systemy teleinformacyjne. Wszelkie szczegółowe informacje co do przedmiotów i ilości godzin danego przedmiotu znajdziesz w tym pdf'ie link punkty ECTS stanowią wagę danego przedmiotu na danym semestrze

ogólnie: ETI jest śmieszne :wink:

(Tuchol) #10

Ja się wybieram (daj Boże!) na Systemy i siecio komputerowe.

chyba najlepsze, moim zdaniem, na przyszłą prace jako admin sieci (i dojenie ostrej kasy, daj Boże :mrgreen: )

(Airborn) #11

o, umknęła mi gdzieś ta specjalizacja =P pewnie dlatego, że tymi z informatyki jestem średnio zainteresowany, chociaż Sieci komputerowe, jako specjalizacja dodatkowa... kto wie, kto wie :wink: ale najpierw trzeba się z września wybronić :stuck_out_tongue:

(Tuchol) #12

Szczurek

Będziesz pisał maturę z fizyki?

Bo ja już sam nie wiem. Żeby iść na polibude trzeba czy nie trzeba miec matury z fizy? (Na przyzwoitym poziomie, ponoc 70% i więcej).

Osobiście chciałbym do Wrocławia, ale wątpie żeby się tam dostal, tak samo z Poznaniem. W gre wchodzi jeszcze Szczecin, Koszalin, Bydgosz, Kraków i kilka miast. Ale nie wiem jak z ta matura z fizy :confused:

(Airborn) #13

wiele zależy od wydziału. prawda jest taka, że spora część politechnik cierpi na niedobór studentów, ot chociażby na takiej PG, na wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa rok temu było ponoć 0,8 osoby na miejsce, więc przyjmowano praktycznie każdego "z ulicy". na ETI sytuacja ma się trochę inaczej, tutaj z reguły jest więcej kandydatów niż miejsc (w granicach 2 osób na miejsce jak sądzę). maturę z fizyki warto pisać z dwóch względów: po pierwsze, łatwiej się dostać (niepisanie nie uniemożliwia dostania się, ale wymaga napisania matematyki na bardzo wysokim poziomie), na pierwszych dwóch semestrach nauczana jest fizyka, która potrafi być postrachem wśród większości studentów.

(Szczepaniak89) #14

mam zamiar pisać podstawę z fizyki i rozszerzenie z matematyki ;] mam nadzieje ze wystarczy :stuck_out_tongue: a co do miasta to jeszcze nie zdecydowałem ale mam nadzieje ze dostane sie do Gdańska bo podobno jest to całkiem niezła uczelnia ;]